Karabin Sharps

Wszystko o broni CP
ODPOWIEDZ
Goofy
Kontakt:

Karabin Sharps

Post autor: Goofy » 13 mar 2020, 22:15

Karabiny Sharpsa jeden z ciekawszych modeli karabinów który można posiadać bez pozwolenia w naszym kraju. Jest to jeden z celniejszych karabinów i do tego z dobra mocą która pozwalała powalić nawet bizona. posiadały nowatorski, opatentowany zamek poprzeczno-suwliwy, który był otwierany za pomocą dźwigni pełniącej także rolę kabłąka spustu. Po umieszczeniu naboju, ponowne przesunięcie kabłąka powodowało powrót zamka do ustawienia pierwotnego i odcięcie tyłu papierowego naboju, przez wbudowaną gilotynkę, dając dostęp do prochu. Odpalenie następowało za pomocą kapiszona. Karabin używa cienkościennych gilz w kalibrze .45 z otworem zapałowym zaopatrzonym w uszczelnienie. Stosowane gilzy i są wielorazowe Dzięki nim Sharps jest konstrukcją pozbawioną wad obecnych w innych modelach broni odtylcowej kapiszonowej. Zamek jest szczelny w 100% ,płomień z kominka nie dmucha w oczy strzelca. W pojedynczej serii , można oddać do 100strzałów i blok zamka pozostaje czysty , jedynie kanał zapałowy wymaga oczyszczenia z osadu spalonych kapiszonów.
Jedna z firm sprzedaje porządne repliki wraz z akcesoriami do nich . Miałem okazję widzieć dotykać taką z dodatkową lunetą.
Zakup odpowiedniej ilości gilz pozwoli na długie przechowanie i przenoszenie amunicji już przygotowanej.
Zapraszam do dyskusji :)
Berdan_Sharps_rifle.jpg
Berdan_Sharps_rifle.jpg (22.11 KiB) Przejrzano 3012 razy

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Re: Karabin Sharps

Post autor: 1411 » 14 mar 2020, 8:25

Ciekawy, piękny i... Drogi :) Podobają mi się zastosowane rozwiązania i wygląd broni. Dzięki że przybliżyłeś ten karabin. Teraz czekam na wygraną w totka :lol:
Obrazek

SŁAWEK
Kontakt:

Re: Karabin Sharps

Post autor: SŁAWEK » 15 mar 2020, 3:24

Czytałem i oglądałem materiał o SHARPSIE zmodyfikowanym przez polską firmę. Jakaś konkretna przeróbka zamka, zmodyfikowana amunicja no i odpowiednia cena. Broń bajeczna !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Broń czarnoprochowa”