Multitool HD PRO Fachmayer

Nóż to narzędzie, noszę je wszędzie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2594
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 06 sie 2023, 13:35

Czołgiem!

Kilka lat już mam, to coś napisać można ;)

Multitool firmy z Bielska-Białej, oczywiście chińczyk pod kontrolą jakości, bo cena około stówy, nie wskazuje na polska produkcję.

Narzędzie wraz z fiuterałem na pasek, waży 370g.
Wykonany poprawnie, sprawia wrażenie solidnego. Stal użyta wg producenta to CrV 6151.

Funkcje:
Szczypce warsztatowe
Szczypce do przecinania
Nóż
Wkrętak PH
Wkrętak SL 1
Wkrętak SL 2
Pilnik i wkrętak SL
Mały nóż
Piła
Otwieracz do puszek
Otwieracz do butelek

Tyle producent...

Od siebie mogę rzec, lepszy niż marketówki, to pewne (chyba że ktos miał farta trafić coś dobrego). Mój waży 297g bez etui, które jest lekkie, więc być może teraz robią masywniejsze (wspomniane powyżej 370g). Swoje waży niestety i obciąża nerkę. Gwoździe nim wbijałem, tłukłem i spadał wiele razy a uszczerbku nie widać zanadto. Blokady trzymają dobrze, szczypce nie latają na boki. Jedynie cęgi do cięcia zbyt słabe. Zrobiły mi się odkształcenia od cięcia gwoździa (niehartowany, niezbyt gruby, raczej gwózdek), ale druty tnie bardzo dobrze. Ostrza musiałem trochę poprawić na osełce, ale to jakby kwestia mało problematyczna. Nóż plus nóż ząbkowany w zestawie - wolałbym piłkę do drewna, jak w Vicku.

Podsumowanie - nie jest źle, za takie pieniądze. Na pewno lepiej niż marketówki. O niebo lepiej. Czy będę używał? Wciąż to mój główny multitool. Zmieniłbym na coś lżejszego ale na razie nie mam pomysłów. Wtedy wyląduje w bagażniku auta i zastąpi marketówkę, która się tam obecnie znajduje.

Dla kogo taki multitool? Dla kogoś z dużymi dłońmi, jest masywny więc dla drobniejszej łapki będzie za duży i niewygodny. Dla kogoś kto zaczyna i nie wie co wybrać a i nie widzi sensu placić kliku stów. Być może i zostanie przy mim na dłużej. Produkt naprawdę jest poprawnie wykonany. Ja bym w nim chciał piłę i lepszej jakości cęgi. No i zmniejszyć wagę.
20230806_124857.jpg
20230806_124931.jpg
20230806_124809.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

ndz 06 sie 2023, 13:53

No to tak na szybko, wg mnie jest do bani:

Plusy:
otwieracz do butelek
wymienne przecinaki

Minusy:
otwieracz do konserw dość mały bo współdzielony z tym do butelek
Pilnik raczej marny
Śrubokręty są i tyle co można o nich powiedzieć, brak gniazda na bity
Dlaczego ten MT ma tak małe ostrza w stosunku do rozmiaru ??? Sp... po całości
Otwieranie jedną ręką ? Brak.
Brak nożyczek...
Cena - z tym co oferuje jak byłby <40zł to jeszcze ok.
Stal miękka jak piszesz :(
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2594
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 06 sie 2023, 16:26

Porównując z tym MT, owszem, jednak kiedy ja go kupowałem, nie było takich atrakcji.
Otwieranie jedną ręką - nigdy nie czułem takiej potrzeby choć rozumiem o czym myślisz, przydatne. Mnie tam nie przeszkadza, że PRO tego nie ma. Wymienne cęgi, raczej nie bardzo. Producent nie ma w ofercie.
Moje podsumowanie tyczy się raczej promocyjnych dziwolągów z marketów.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrza”