Nóż w formie karty.

Nóż to narzędzie, noszę je wszędzie
Podróżnik

sob 22 gru 2018, 11:42

Taki oto nóż w formie karty noszę ze sobą w portfelu jako wyposażenie EDC. Historia jest z nim związana taka, że dostaliśmy go od BowHuntera na początku naszych spotkań wypadowych zanim jeszcze powstała grupa. Wszystko na około to plastik, a ostrze wygląda jakby było z recyklingu z puszki po konserwie. Niby takie nic, a przydał się często gdy w pracy muszę rozpakować towar i nie mam czym rozciąć taśmy czy folii. Oczywiście pukli nim nie zastrugamy i używanie go jako głównego narzędzia to tak jakby samemu prosić się o krzywdę. Nie pamiętam o nim, bo zawsze mam go w portfelu, ale przypomina mi się kiedy nagle potrzebuję ostrza a nie mam nic pod ręką. Niby pierdoła ale jaka przydatna.

Obraz_7945.jpg
Obraz_7946.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 22 gru 2018, 12:55

A widzisz, jednak przydaje się.
Obrazek
Podróżnik

sob 22 gru 2018, 13:24

A co mam powiedzieć, jak liderem grupy jesteś :D Żartuje, żeby nie było.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 22 gru 2018, 14:28

Dobra, dobra... CZekaj tylko w styczniu wrócę ;) ;) ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

sob 22 gru 2018, 14:57

Pomysł fajny, tylko trochę problem może być prawny w tej kwestii. Bo nielegalne są, według ustawy o broni i amunicji, noże ukryte w przedmiotach nie przypominających noży. Nóż w pasku, w bucie, w karcie... po prostu ostrożnie z nim przy innych ludziach. :) ale sam w sobie nożyk fajny, ja noszę victorinox farmera przypietego do kluczy. Nóż to narzędzie, nosze go wszędzie :)
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 22 gru 2018, 15:24

Wiesz dzis prawie wszystko jest nielegalne. Moja bransoletka "survivalowa" też jest nielegalna, bo ma wpleciony skalpel - podobnie ze swiss - toolem który przypomina klucz zamiast noża. Natomiast wszędzie sa luki prawne. Brelok oprócz noża ma także płaski wkrętak i latarkę, karta oprócz noża ma także linijkę zatem oba te elementy wyposażenia kwalifikują sie do multitooli. A tutaj prawo nie wie jak odnośic się.
Obrazek
Podróżnik

sob 22 gru 2018, 15:47

U mnie w sklepie jest zakaz noszenia jakich kol wiek noży. Dlatego często ta karta jest wybawieniem. Oczywiście mamy na stanie "Gerlacha" ostrzonego co 5 minut na przy drzwiowych schodach, ale on wiecznie zajęty albo zaginiony w akcji. Nie wiedziałem o tym, że nielegalny skoro kupiony był w sklepie turystyczno - sportowym. Ale i tak używam go tylko w nagłych sytuacjach na zapleczu sklepu. Dzięki Potacz za info.
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

ndz 23 gru 2018, 09:03

Bow, chodzi o coś co jest ukryte. Multitool nie ma ukrytego ostrza, jedynie zabezpieczone przez to, że jest złożony.

Ustawa mówi tak:
[...]a) broń białą w postaci:
– ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, [...]

Myślę, że to dużo wyjaśnia :)

A co do Twojej bransoletki, to tak jak pisałem wcześniej Podróżnikowi. Po prostu ostrożnie z tym przy innych ludziach i wszystko będzie git :)
Luki
Posty: 79
Rejestracja: ndz 23 wrz 2018, 22:12
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

pt 04 sty 2019, 14:43

Tu raczej chodzi o użycie i interpretację sądu, jeżeli nie użyjesz przeciwko komuś to raczej nikt nie będzie zarwacał sobie głowy aby Ci życie umilać.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 04 sty 2019, 14:58

Dobrze, że przypomniałeś. Poruszyłem temat ostatnio z Panem Olgierdem R. z pewnego portalu o prawie. I zgodnie z literą prawa problem jest zarówno z kartą jak i multitoolem — jednakże cyt. ""ale patrząc na sprawę w ten sposób, to nawet zwykły scyzoryk ma problem, bo przecież z pewnością nie ma „wyglądu broni” (co najwyżej wygląd kawałka plastiku). Więc ja bym powiedział, że nie ma problemu :)"

Zatem to wszystko wygląda tak jak Opan napisał wyżej.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrza”