Duży, Średni, Mały.

Nóż to narzędzie, noszę je wszędzie
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 05 sty 2019, 16:55

Moją kolekcję, rozpocznę od skrajnych noży małego, którego używam codziennie i największego którego używam sporadycznie, choć jego wytrzymałość i przydatność jest duża.
DSC00599.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 05 sty 2019, 20:12

Cold Steel Bushman Bowie. Swego czasu polowałem na niego. Niestety tą świetną pochewkę z cordury zastąpili wersją Secure-Ex i stracił dla mnie na atrakcyjności. Skąd masz tę piękną rękojeść?
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 05 sty 2019, 21:06

Rękojeść dorobił 14, pochwy też robi, bo nie tylko pochwa jest jego minusem, każdy nóż z metalową rękojeścią w zimie to katastrofa, kto używał wie. Tak że nóż zacny na dłuższe i dziksze wyprawy super. Ja już znam swoje wymagania co do noża i one oscylują wokół 11-14 cm głowni. Nawet bym kupił jeszcze Hultaforsa ok4 bo on ma 9,5 cm głowni a to pozwala go schować pod softshelem, lub inna parką, jak jest na pasku oczywiście.

Tylko ten model już nie jest produkowany a nowy typ to już nie jest to.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sob 02 lut 2019, 17:17

Duży :) w przyszłym tygodniu przyjdzie do mnie James :)
zdjęcia zrobione przez Maćka Orzechowskiego -https://www.facebook.com/macknifemaker/
nie mogę się doczekać :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 02 lut 2019, 17:20

Super! Aż szkoda używać ;D
Obrazek
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

sob 02 lut 2019, 22:16

to prawda :) . Buszmen coldsteela też mi się podoba jako dzida , ale targać ze sobą 3 noże , tomahawk i maczetę to chyba była by przesada :)
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 03 lut 2019, 13:23

Jarek, do plecaka masz jak znalazł, zrób zdjęcia noża z plecakiem, będzie klimat coś czuję...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czw 07 lut 2019, 13:48

Dżejmsa przyniósł listonosz w momencie jak wychodziłem do pracy , więc zdjęcia zrobiłem na pętli w lesie tak na szybko .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 07 lut 2019, 14:05

Właściwie to nie wiem czy potrzebuję(my) tak wielkich noży. Znaczy oczy chcą i estetyka/klimat aż się rwą do tego aby posiadać. Zwykle mam nóż i scyzoryk Victorinoxa lub nóż i multitool. I staram się nie nabywać kos do patroszenia mastodontów ale cóż, podoba mi się Twój James (Hetfield) :D
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 07 lut 2019, 14:26

Ja znowu lubię duże noże. Rzadko używam siekierkę, wolę dobry parang. A duży noż zastępuje mi nóż mniejszy i parang. Czyli mam dwa narzędzia w jednym. Ale to ja jestem i nigdy nie ukrywałem, że lubię duże knypki.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrza”