Źródła zasilania - akumulator czy baterie?

O światełkach
Bart_
Posty: 79
Rejestracja: czw 22 sie 2019, 19:48

pn 09 wrz 2019, 13:26

Zdecydowanie polecam Ladda z Ikei.
To dokładnie ten sam akumulator co Eneloop Pro tylko 2 razy taniej.

Noszenie powerbanku i ładowanie z niego ogniw jest IMO bez sensu. W PB masz takie same ogniwa jak ładowane z niego. Dochodzi tylko dodatkowa waga (obudowa i elektronika PB i ładowarka) + straty dwóch przetwornic.
Post ten jest moja subiektywną opinią. Wiem, że mam rację i zgadzam się z tym w całej rozciągłości :lol:
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 09 wrz 2019, 13:34

Prawda a jednak jakoś mnie baterie nie przekonują. Tym bardziej że jeszcze są ładowarki gniazdkowe, samochodowe - mówię o rozwiązaniach na teraz. W razie W najszybciej będzie zaopatrzyć się w baterie. Chyba że własny dom nam ustoi zawieruchy a wraz z nim jakieś alternatywne źródło zasilania ale to oczywiste nic pewnego.
Ogniwa w PB to nawet można wyjąć, jak np. w samoróbkach. Obudowę z elektroniką kupuje się na Ali i do tego ileś tam ogniw można włożyć. W razie draki zamiast ładować wystarczy wyjąć jedno i zamontować w latarze.
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 09 wrz 2019, 13:45

1411 pisze:
pn 09 wrz 2019, 13:23
Tak, tylko 3 na raz nie naładujesz :)
No jak nie, ładowarka obsługuje do 4 baterii na raz.

Bart_, waga nie zawsze jest istotna. Jadąc motocyklem czy samochodem wpinam wszystko w gniazdo. Idąc z plecakiem, biorę po prostu większy zapas. Eneloopów mam po 6 kompletów z obu radzji (pisząc komplet mam na myśli 4 sztuki) Najstarsze mają już prawie 2,5 roku. Nie magazynuję ich bo się to po prostu nie opłaca. Za niedługi okres znów wymienię dwa komplety na nowe a te zdam do utylizacji. W razie W masz dynama, więc naładujesz je bez problemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 09 wrz 2019, 22:50

1411 pisze:
pt 28 cze 2019, 15:43
Rapttus pisze:
pt 28 cze 2019, 12:25
Ustawcie by linki po kliknięciu otwierały się w nowej karcie przeglądarki. dzięki temu użytkownik nie opuszcza forum i nie zapomina gdzie kliknął link w ferworze zgłębiania tematu :)
Tu się musi wypowiedzieć Bow bo jest z tym problem. Nie ma opcji w samym phpBB a jedynie łatka z która potem jest zbyt wiele zabawy także na razie polecam utrwalić w pamięci regułę "otwórz w nowej karcie" :shock:

Napiszę łatkę w wolnym czasie.


Ja używam akumulatorków Eneloop od Panasonica. W mojej ocenie najlepsze są. Używam ich zarówno w aparatach, latarkach, radyjku, w myszkach i klawiaturach, wszędzie gdzie tylko mogę je wykorzystać.

eneloop.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

ndz 15 wrz 2019, 01:16

Czarne Eneloopy są ok mają większa pojemność ale mniej razy można je naładować za to
Białe Eneloopy mają mniejszą pojemność są tańsze i można więcej razy je naładować.
Ja wybieram białe :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 15 wrz 2019, 11:01

Przyznam Ci się szczerze, ze nigdy nie udało mi się osiągnąć 500 ładowań zapewnianych przez producenta. Z reguły było to ok 420 - 460 razy i akumulatorek do utylizacji.
Obrazek
Bart_
Posty: 79
Rejestracja: czw 22 sie 2019, 19:48

ndz 15 wrz 2019, 12:25

Ile czasu potrzeba dla osiągnięcia 500 (czy nawet 4 cykli)?
Jeżeliby przyjąć, że ładowanie co tydzień to jest 10 (8) lat.

W przypadku wersji w białej koszulce byłoby to ~40 lat :shock:

Prędzej akumulatorek zgubię czy uszkodzę mechanicznie niż zużyję.
Post ten jest moja subiektywną opinią. Wiem, że mam rację i zgadzam się z tym w całej rozciągłości :lol:
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 15 wrz 2019, 20:14

Dlatego właśnie są świetne. Kupujesz raz i nie myślisz o nowych. Mój PENTAX w przypadku jednego pełnego dnia zdjęciowego potrafił wciągnąć trzy komplety czarnych alakicznych baterii Energizer. Jeden komplet czarnych eleloopów wystarcza na cały dzień. Wracam do domu zgrywanie pilków, akumulatorki do ładowarki na rozładowanie i ponowne naładowanie. To samo z rejestratorami od Olympusa, czy chociażby latarkami. Wszystko ma na akumulatorkach. Zaoszczędzone pieniądze? - Ogromna kwota.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Latarki”