Maglite Solitaire LED

O światełkach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 23 paź 2020, 20:37

Latarki z biegiem czasu przechodziły najróżniejsze ewolucje. Producenci przebijają się w miniaturyzacji i mocy lumenów. Dziś przedstawiam Wam latareczkę Maglite Solitaire LED model J3A012L, którą to edecuję od początku 2020 roku.

MagLite_Solitaire.jpg

Miniaturowa można by rzec latarka, o aluminiowej (lotnicze aluminium) uszczelnionej oringami obudowie, zasilana jedną baterią AAA (R3). Wyposażona w diodę Luxeon C o mocy 37 lumenów (748 kandeli). Przy takiej konfiguracji ogniwo alkaliczne pozwoli nam na czas pracy nie dłuższy niż 1 godzina 45 minut (zapewniany przez producenta). Z moich testów przeprowadzonych na białych akumulatorkach Eneloop wynika natomiast, że dopiero po 1 godzinie i 56-ciu minutach ogniwo zasilające wymaga wymiany. Podczas zużywania energii dioda nie przygasa tak jak bywa to w egzemplarzach serii CREE. Świeci jasno przez cały czas, by po upływie wyżej wymienionego terminu bez żadnego ostrzeżenia po prostu zgasnąć.

To co z pewnością zasługuje na naganę to anodowana powłoka antykorozyjna części aluminiowych. Ściera się błyskawicznie - można by rzecz. Już po kilku użyciach (wydobyciach z zestawu) staje się matowa. Dodatkowo włącznik także czasem sprawia problemy. Z racji tego, że jest to wersja "wyciskowa" (push off) włącznika, aby uruchomić latarkę należy odkręcić delikatnie głowicę. Sam wyłącznik natomiast lubi czasem podczas popuszczenia zawadzić o obudowę, przez co nie odskoczy prawidłowo, a co za tym idzie latarka nie uruchomi się. Głowica pełni także funkcję manipulatora skupienia wiązki światła regulowanej poprzez jej obrót. Urządzenie jest także niestety tylko bryzgoszczelne pomimo posiadanych oringów. Oznacza to, że deszcz nie jest wyzwaniem, ale zanurzenie w wodzie na dłuższą chwilę, może spowodować uszkodzenie.

Cała latareczka ma 80 mm długości i około 13 mm średnicy. Waga wraz z baterią to tylko 24 gramy. W zestawie oprócz stylowego etui i instrukcji, dostajemy także marnej jakości "SMYCZKĘ" oraz baterię alkaliczną. Koszt to ok 70 zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 25 paź 2022, 17:05

Cześć

Ale odgrzewam :)

Mam tego MagLite od roku 2005 :) Praktycznie non stop przy mnie poza domem, ponieważ owa latarka jest zawsze przy kluczach do domu.
Moja jeszcze na żarówce , nie na ledzie. Przez co moc światła nie jest jakaś porywająca. Ale dzięki regulacji skupienia światła, pozwala skumulować światło w wybranym przez nas punkcie.

Co mogę rzecz na temat swojej latarki? Totalny old school survivalowego EDC z początku XXI wieku :) Ale ją lubię , za jej pancerność i wymiary. Zrobię wam zdjęcie przy dziennym świetle :)

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pn 07 lis 2022, 07:01

Również posiadam tego klasyka, podobnie jak Bart - na żaróweczce. Idealna latarka dla włamywacza - jak pokój jest większy to nie zawsze z drugiego końca można zobaczyć, że coś się świeci ;)

X lat temu była fajna bo była mała, choć słaba. Dziś w mniejszych pieniążkach można kupić Olight I3E eos - też na AAA a moc świecenia ma większą. I to właśnie Olighta mam w edc...

Maglite zostaje ze mną dla sentymentu
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 07 lis 2022, 08:03

Cześć

@Bushmot , ja jakoś bardziej bym szedł w Nitecore, typu TIP CRI. Miałem okazje podorabiać u dystrybutora tych latarek są fajne. Miałem okazje się nimi pobawić, tylko cena……

Sam aktualnie chce sobie coś taniego sprawić na szlaki górskie (czołówkę mam) , głównie chodzi mi o to żeby sobie doświetlić szlak na rozwidleniu (poszukiwanie oznaczeń), czyli mocna i silna latarka z skupionym światłem. Na krótkotrwałe poszukiwanie oznaczeń szlaku. Myślę nad jakimś Convoyem ;) z światłem ciepłym nie zimnym. Ale z drugiej strony chciałbym mieć coś z światłem czerwonym i niebieskim :) lub dodatkowo zielonym , pod przyszłe powoływania i być może służbę wojskową ;)

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pn 07 lis 2022, 17:45

@Bart
Nitecore to ciut inna półka cenowa ;)

Nie spotkałem się z niebieskim światłem jeszcze, ale mam w mojej czołówce Mactronic zielone - i jestem zachwycony. O niebo lepiej nadaje się do pracy w obozie niż czerwone a nie jest widoczna z dużej odległości. i nie wpływa na widzenie w nocy - akomodację.
Zielone polecam z całego serca, ale niestety latarki takiej jak poszukujesz nie testowałem żadnej - nie pomogę
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 07 lis 2022, 17:53

Cześć
bushmot pisze:
pn 07 lis 2022, 17:45

Nie spotkałem się z niebieskim światłem jeszcze, ale mam w mojej czołówce Mactronic zielone - i jestem zachwycony. O niebo lepiej nadaje się do pracy w obozie niż czerwone a nie jest widoczna z dużej odległości. i nie wpływa na widzenie w nocy - akomodację.
Zielone polecam z całego serca, ale niestety latarki takiej jak poszukujesz nie testowałem żadnej - nie pomogę
Wiem Nitecore to inna pułka cenowa ….. Doslowie. Jest seria Nitecore Cameleon ( czerwona - niebieska - zielona ) wersja z IR - dochodzi podczerwień. Wiem jedno że jak takiego Nitecore kupie , to praktycznie temat latarki mam załatwiony na dekadę.

Tak że myślę :)

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Latarki”