Baton? Niebaton?

Pasteryzacja, tyndalizacja, wekowanie, suszenie i co tam jeszcze
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 04 lut 2019, 21:35

Batony?

1 szklanka orzechów włoskich
1 szklanka migdałów
1 szklanka suszonej żurawiny
kilka daktyli, mogą być suszone figi, rodzynki itp
dodać można innych owoców co tam komu fantazja podpowiada/i\lub zalega w spiżarni w chałupie/traci ważność spożycia, ale zachowujemy +- równowagę ilości do orzechów i migdałów
4 łyżki oleju kokosowego


Żurawinę i daktyle czy inne zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na chwilę. Orzechy włoskie i migdały podprażamy na suchej patelni. Kto ma cierpliwość, może próbować obrać je ze skórek (ja nie mam) i nie uważam, że wpłynęło to na smak batoników. Siekamy je drobno w blenderze, podobnie żurawinę i daktyle rozdrabniamy w blenderze, łączymy z orzechami. Do wszystkiego dodajemy olej kokosowy. Wyrabiamy, żeby całość dobrze się wymieszała. Powstałą masą wyklejamy foremkę lub płytkie naczynie.Wstawiamy do lodówki. Po wyjęciu dzielimy na porcje i gotowe, robiłem dawno i zapomniałem, ale przepis pozostał więc go podaję, a przypomniał się z powodu dużej ilości orzechów włoskich.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 05 lut 2019, 07:37

Dzięki bo mam ten sam "problem" z ilością orzechów w zapasie a ciast tyle nie napiekę. Chociaż tilapia w "emulsji cytrynowej" z orzechami włoskimi doopę urywa swoim smakiem, to trzeba te orzechy spożytkować różnorako coby z nudów nie zdechnąć :D
Jedno pytanie. Wyrobić z olejem kokosowym? Przy zetknięciu z temperaturą ciała olej się rozpuszcza. Niełatwa sztuczka :?:
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 05 lut 2019, 09:01

W temp pokojowej olej kokosowy jest stały jak masło, czy smalec wieprzowy, ale już np gęsi będzie płynny.
Słońce też rozpuści tak jak czekoladę, zastanawiałem się czym innym spoić orzechy z owocami? Na razie brak czasu, ale spirytus wietrzeje, trza nalewki robić to i z batonami poeksperymentujemy :idea:
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

wt 05 lut 2019, 13:38

może miodem spoić ,bo tak się zastanawiam ,fajny przepis i faktycznie pełnowartościowy taki baton ,prawdziwy bez chemii czy innych polepszaczy ...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 12 lut 2019, 08:59

No więc zrobiłem, jak zostanie to poczęstuję w sobotę... Trzyma się razem jak nie wiem, po nocy w lodówce, można kroić nożem. Ale po kolei, suszone 3 daktyle, 5 fig, 4 mirabelki, garść rodzynek, trochę migdałów, duża szklanka orzechów włoskich, sparzone, odcedzone i do termomixa z kilkoma łyżkami sezamu, mielenie dokładne, potem wyrabianie z 3 łyżkami oleju kokosowego + podgrzanie do 50 stopni, foremka, lodówka. Smaczne, pożywne, bez konserwantów, dodatku cukru, własne.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Podróżnik

pt 15 lut 2019, 20:34

Kurde takie pyszności. Chociaż zdjęcie wstawcie jak jecie :lol: :lol: :lol:
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 19 lut 2019, 08:44

ZJEDZONE :lol: nie będzie foto, :D nowe będę robił, bo chodzi o wiedzę i sprawdzenie jak w cieple batonik będzie się trzymał razem, bo w zimie nie ma problemu, jeżeli będzie bardzo miękki to może np do opakownia po jogurcie włozyć i łyżeczką wyjadać, ale faktycznie pyszne, pożywne, tanie i bez chemii. Nie wiem też jeszcze czy olej kokosowy konserwuje, więc będę też sprawdzał jak długo wytrzyma poza lodówką...

Obiecuję, że następnym razem też na zlot przywiozę, więc zapraszam...
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Wild SlaV
Posty: 44
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 15:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

śr 20 lut 2019, 23:27

ja zrobiłem wg tego przepisu https://www.wildslav.com/2018/06/batony ... rowke.html
spoiwem jest cukier rozpuszczony i miód. Są pyszne.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 21 mar 2019, 07:23

Batonik zrób to sam zestaw.jpg
Również zrobiłem batonika w wersji "zestaw do samodzielnego połączenia" :D Lenistwo mnie pokonało no i stwierdziłem że bez "spoiwa" mieszanka wytrzyma bez względu na temperaturę. Do spożycia łyżką plus kubek wody na przepłukanie gardła. Właśnie wrzucam na śniadanie. Orzechy włoskie, migdały, pestki dyni, pestki słonecznika oraz kakaowiec. Smacznego!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 09 maja 2023, 14:56

Przez przypadek na artykuł wpadłem i normalnie jestem w szoku ile zastosowań ma olej kokosowy :shock: a ja tylko batony chcem zrobić; do kawy zamiast śmietanki, jako krem do golenia, czy na rany, zamiast pomadki na usta, przeciw oparz\eniom, no to akurat wiedziałem bo moja lepsiejsza połowa używa, ale że na zgagę, czy refluks :shock:

link;https://cocoil.pl/olej-kokosowy-zastosowanie/
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetwarzanie”