Sposoby magazynowania żywności i walka ze szkodnikami.

Warunki przechowywania żywności
kashan
Posty: 6
Rejestracja: sob 27 mar 2021, 09:35

ndz 28 mar 2021, 08:12

Przemyślenia, wnioski są proste i wszystkim dobrze znane.
Beczki trzymam w chłodnym i zacienionym miejscu, w piwncy pod schodami bezokienka w miejscu w którym trzymane są ziemniaki, marchwki i inne warzywa. Temperatura się tam nie zmienia, chłodno, ciemno.
Beczki zamykane pokrywami z uszczelkami. Opakowania z fasolami, grochem, makarony, kasze w oryginalnych opakowaniach foliowych.
ROzumiem że luzem weszło by więcej ale to już grubsza zabawa. Ja zapasy robiłem na szybko z możliwością zakopania takich beczek przetrwania i żeby każda beczka była swego rodzaju pakietem do dokopania/odzyskania i stworzenia w miarę nie jednostajnych posiłków. Wiadomoże że od samego ryżu z ryżem lepszy jest ryż z fasolą czy grochem ;)

Beczki białe z czerwonymi pokrywami, 25L jedna zakupiłem w cenie ok 25 zł za sztukę na allegro.
Część fasoli, grochu, kasze również zakupiłem na allegro. W wielu przypadkach wychodzi taniej niż w sklepach, są dostępne od ręki większe, zbiorcze opakowania, łatwo też trafić na zdrowszą żywność niż korporacyjną. DO tego nie trzeba dźwigać, stać w kolejkach i przepychać się z ludźmi. Kurier dostarcza do drzwi.

Przechowuje to jedynie rok czasu bo gdzieś w lutym-marcu robiłem zapasy. Nie wydarzyło się z nimi kompletnie nic.

Nawet puszki przetrzymywane w garażu na półce nie zaczęły rdzewieć.

Opakowania wolałem plastikowe żeby ustrzec się od łapania wilgoci przez papierowe opakowania. Mam już doświadczenie z solą zakupioną w markecie na promocji w papierowych opakowaniach... meksyk ;)

I tak, trzymane bez różnic temperatur, bez łapania wilgoci, bez żadnych osuszaczy czy pochłaniaczy wilgoci.... i kompletnie nic się nie wydarzyło.


Edit:
Z zakopywaniem materiału przyświecała mi idea ciężkeij sytuacji gospodarczej i tworzących się ewentualnie grupek Sebixów blokowych którym bombelki i Kariny krzyczą że jeśc trzeba już. W takim scenariuszu "proszę bardzo, wchodźcie, nie wybijajcie okien, nie wyłamujcie drzwi, jak coś znajdziecie to też dajcie bo sam nie mam". A po przejściu takich fal grabieżczych powolutku, można sobie odkopywać beczkę za beczką w miarę zapotrzebowania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie”