Nietypowo

Własne i merytoryczne artykuły uczestników forum
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 479
Rejestracja: 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Nietypowo

Post autor: BoldFold » 17 lis 2019, 17:33

Niekonwencjonalne wskazówki dotyczące przygotowanych/przygotowujących się, którzy poczuli się zmęczeni tymi samymi radami, wnioskami z nich wypływającymi i tymi samymi tematami w różnych konfiguracjach.

Czytałem wiele świetnych wskazówek dotyczących przygotowywania na „W” w internecie poprzez lata, a także przygotowaliśmy sami tematy dotyczące przygotowywania zapasów żywności, robienia czegoś w samochodzie, dla rodzin, o ewakuacji, itd.

Jednak jestem bardzo świadomy, że większość wskazówek dotyczących przygotowania to odtwarzanie tych samych informacji. Podobnie tak samo powinniśmy planować ewakuację lub nauczyć się umiejętności przetrwania na świeżym powietrzu. Są to ważne umiejętności, ale po pewnym czasie są to stare wieści i człowiek zaczyna lekceważyć pewne elementy przygotowań.

Tutaj chcę napisać o wskazówkach przygotowania, które nie są oczywiste. Niektóre z nich są sprzeczne z konwencjonalną poradą dotyczącą przygotowania, ale mogą być ważne, aby uratować życie po katastrofie.

1. Sprawdź swoją siłę psychiczną
Dużo ludzi przygotowujących się na „W” jest przekonanych, że potrafią przeżyć katastrofę. Tak, zaufanie jest jednym z filarów siły psychicznej. To samo w sobie może być jednak niewystarczające. Jednym z powodów, dla których ludzie mogą się załąmać pod pod presją, jest to, że myślą, że sprawy powinny toczyć się dobrze dla nich, czyli wg założonego scenariusza. Kiedy to oczekiwanie nie odpowiada rzeczywistości, ich siły psychiczne nie radzą sobie w tej niekorzystnej sytuacji. Zbierałem jedzenie, wodę i rozpalam ogień w 2 minuty. Cholera, nie powinienem siedzieć tutaj głodny i zmarznięty. Zamiast narzekać, gdy sprawy nie idą zgodnie z planem, bo nie da się zaplanować każdej sytuacji katastrofy, wtedy ludzie z mentalną siłą jeśli napotykają problemy to z pozytywnym nastawieniem, szybkim myśleniem i rozwiązaniami, znajdują wyjście z opałów. Sprawdź swoją siłę psychiczną i umysłową, robiąc coś poza strefą komfortu. Należy budować siłę umysłu, mając minimalne zapasy i znaleźć najprostsze rozwiązanie przy minimalnym zużyciu sił i środków.

2. Nigdy nie planuj niczego w pojedynkę.
Samodzielność jest podstawową wartością przygotowania. Jeśli wystąpi katastrofa, nie należy spodziewać się, że ktoś przyjdzie na ratunek i powinieneś być w stanie zadbać o wszystkie podstawowe potrzeby przetrwania. Nie oznacza to jednak, że powinieneś sam sobie radzić, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Postawa Samotnego Wilka jest jednym z największych błędów przeżycia przygotowanego. Oczywiście, można być w stanie przetrwać wszystko na własną rękę, ale szanse są niewielkie. Jako ludzie, mamy siłę w grupie. Nawet "słabsi" w grupie ludzie mogą mieć coś zaskakująco mądrego, a pomóc grupie mogą, służąc jako obserwator. Ucz się więc samodzielności, jednocześnie budując sieć wsparcia!


3. Nie gardź owadami i naucz się je jeść. W sytuacjach podbramkowej, wielu przygotowanych uważa, że ​​będzie umiała złapać dziką zwierzynę. W rzeczywistości piramida pustkowia przetrwania żywności pokazuje nam, że duża zdobycz będzie trudna do pozyskania. Nawet jeśli się uda, ilość pracy by przetworzyć i przechować bez zepsucia, może być bardzo trudna. Więc należy sprawdzić jakie owady można przyrządzić i zjeść.


4. Instrukcje
Ważne informacje, wydrukuj, zrób przewodnik po terenie, itp

Np sposób uzdatniania wody; jak traktować wodę z wybielaczem
Jak zrobić schronienie z gałęzi z tarp
Udzielanie pierwszej pomocy
Rośliny jadalne w Twojej okolicy
Pułapki


5. Naucz się prowadzić różne pojazdy
Po SHTF wiedza, jak prowadzić niekonwencjonalne pojazdy, takie jak ciężarówki, spychacze, naczepy, pojazdy terenowe, a nawet czołg może być bezcenna.

6. Wykonaj czyszczenie wiosenne
Kiedy jesteś prekursorem, "sprzątanie wiosną" nabiera nowego znaczenia. Jak mówi Phil Burns z sieci American Preppers Network w tym artykule, dobrze jest zrobić półroczne sprawdzanie wszystkich Twoich zapasów. On sprawdza w Wielkanoc i Halloween. W tym czasie będziesz chciał:

Wyrzuć wszelkie przeterminowane jedzenie i wymień je
Wykonaj spis wszystkich pakietów Bug Out
Zaktualizuj materiały eksploatacyjne na nadchodzący sezon
Aktualizuj listy kontaktów z nowymi numerami telefonów lub adresami

7. Masz okazję wyciągnij informacje od uchodźcy
Wojna w Syrii, to medialne informacje, ale wiedza ludzi którzy wydostali się z obszarów objętych wojną jest dla przygotowanych bezcenna.


8. Uczyń umiejętności przetrwania zabawą i sposobem na życie.
To jest fakt, że ​​jesteśmy bardziej skłonni zrobić coś, jeśli jest to przyjemne. Więc przygotuj zabawę dla Ciebie i całej rodziny!

Jak możesz to robić? Mógłbyś:

Przejdź na orientację
Pojedź na camping
Zbuduj fort
Zagraj w paintball lub laserowy znacznik
Przeczytaj więcej zabawy sposobów praktykowania umiejętności przetrwania.

9. Zdobądź finansową niezależność
To jest wskazówka dla początkujących, ale przygotowani nie mogą tego ignorować i traktuj to poważnie - zwłaszcza tych, którzy myślą, że "gospodarka też padnie w nagłych wypadkach, więc jaki jest sens oszczędzać. Oczywiście nie należy tu myśleć wyłącznie w kategoriach oszczędności w banku bądź obligacji. Prawda jest taka, że ​​nie możesz być przygotowanym w 100%, jeśli twoje finanse nie są w porządku. Nie będziesz w stanie wyłożyć pieniędzy na zapasy czy nie będzie Cię stać na kursy pierwszej pomocy i przetrwania. Jeśli będziesz za bardzo obciążony kredytem i koszty miesięczne będą za wysokie, nie będziecie mogli przejść do bardziej samodzielnego życia - na przykład płacąc za system słoneczny w domu lub kupując działkę pod uprawę.

10. Priorytet sanitarny
Nikt nie myśli o rzekach płynących przez miasta po huraganie, czego następstwem jest wybuch śmiertelnej biegunki. Godne uwagi przy naszych małych zapasach wody w kraju. Jednak te katastrofy są dokładnie tym, na co powinniśmy przygotowywać!

Lepiej upewnij się, że masz dostępną opcję WC awaryjnego. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kompostowanie toalet, najlepszy jest system toaletowy z dwoma wiadrami. Upewnij się, że masz zapas:

Wiadra
Stabilne worki na śmieci
Papier toaletowy (również mokry) lub gazety
Rękawice jednorazowe
Antybakteryjny środek do dezynfekcji rąk.
Chusteczki nawilżane

11. Ilość nie równa się bezpieczeństwu
Stereotypowym wizerunkiem przygotowanego jest ktoś z ogromnym zapasem żywności, wody, pierwszej pomocy czy amunicji w domach. Niestety, jest to rzeczywiście dużo wysiłku, za dużo wysiłku poświęconego na zakupy, kosztem umiejętności, lub co gorsza rodziny. Inaczej mówiąc nie popadajmy w paranoję. Tak, zapasy są ważne, jeśli musisz schronić się przez długi czas. Ale mnóstwo rzeczy niekoniecznie sprawia, że ​​jesteś przygotowany. Co zrobić, jeśli musisz ewakuować? Wszystkie zgromadzone dobra nie pomogą Ci, a mogą opóźnić decyzję o ewakuacji, co może być groźne dla Ciebie i Twojej rodziny.

Co zrobić, jeśli Twój dom zostanie zbombardowany? Nagle znajdziesz się bez jakichkolwiek zasobów. Nie mówię, że nie powinieneś gromadzić zapasów (szczególnie jeśli jesteś w stanie to zrobić finansowo, a jednocześnie inwestujesz w takie rzeczy, jak kursy przetrwania).

Nie rozczaruj się jednak. Bezpieczeństwo polega na rozwiązywaniu najgorszych scenariuszy przypadków, planowaniu każdego z nich i posiadaniu elastyczności umysłowej, aby dostosować się do okoliczności, w jakich się znajdujesz.

Jakie inne niekonwencjonalne wskazówki można dodać do listy?

Link do oryginału zamieszczę później.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”