Skażenie Odry, jako idealny przykład katastrofalnego stanu OC w Polsce

Własne i merytoryczne artykuły uczestników forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1103
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 15 sie 2022, 16:06

Temat z fan peja i grupy Przygotowanych Polska z FB

Cześć!

Aktualnie temat Odry jest wałkowany, wszędzie. Przez jednego naszego preppersowego „kolegę” , nawet został upolityczniony….. Ale w sprawie warszawskiej „Czajki” , owy kolega nie snuł politycznych dywagacji. Ale po części ma racje, ale nas interesują fakty, a nie polityka. Nie zmuszam Was do braku zainteresowania polityką, bo sam mam poglądy TAKIE A NIE INNE. Ale nie wylewam jadu politycznego przy każdej okazji, byłoby to bardzo nieeleganckie prawda?

No dobra do celu, a raczej celów tego wpisu.

1.Nie okłamujmy się , służby państwowe „dały ciała” , mogłby puścić od razu alert o podejrzeniu skażenia Odry. Lepiej dmuchać na zimne, gdyby skażenie okazało się fałszywe. Niestety zwlekanie z tym faktem, zostało politycznie wykorzystane…. W przypadku „Czajki” nie było aż tak politycznego szumu, w szeregach opozycji.

KONIEC LANIA POLITYCZNEJ WODY

2. Aktualnie sprawy związane z monitoringiem stanu zanieczyszczenia wód w Polsce, jest to skomplikowany i niejasny system. Jest to system rozczłonkowany na wiele służb , straży i inspekcji. Przez co jest to system rozdrobniony, i co najważniejsze nie jest skoordynowany tak jakbyśmy tego chcieli. Niestety brak Obrony Cywilnej Kraju, która za czasów PRL i wczesnej III RP była główną siłą podczas likwidacji skażeń i zagrożeń niemilitarnych. Aktualnie rolę OCK pełni PSP…… niestety liczba funkcjonariuszy PSP podczas takich klęsk jak ma miejsce na Odrze. Jest głęboko niewystarczająca. A samo PSP ma tak dużo własnych zadań, że na dodatkowe zadania jakie przejęła od OCK, nie starcza sił , środków i BUDŻETU……..
3. Do likwidacji skażenia Odry, aktualne siły PSP i OSP są głęboko niewystarczające, na tą chwile powoływane są jednostki WOT. Czasem wojsko jest potrzebne w sytuacjach nadzwyczajnych, ale samo WOT nie może być zapchaj dziurą zawsze i wszędzie gdzie siły MSWiA są niewystarczające, realizując zadania które są w kompetencjach OCK. Nie są do tego, służą do walki z przeciwnikiem. Mogą być wsparciem służb cywilnych podczas zagrożeń niemilitarnych, ale nie powinny być główną siłą zadaniową.
4. Jak się przygotować do takie zdarzenia? Myślę że warto posiadać wodę butelkowaną (w celach spożywczych i mycia naczyń). Deszczówkę w celach gospodarczych, takich jak pranie ubrań, kąpiel czy podlewanie upraw. A woda domniemanie uznana za skażoną, używać do spłukiwania sanitariatów.

Ta katastrofa ekologiczna doskonale uwypukliła, katastrofalnie zły stan naszych służb, odpowiedzialnych za reagowanie kryzysowe. I proszę nie obwiniać rządu obecnie nam panującego, czy poprzedników…. Chce tylko nadmienić fakt że nasza Obrona Cywilna Kraju, była praktycznie od roku 1989 ustawicznie rozmontowywana. Odbudowa systemu Obrony Cywilnej w Polsce będzie jednym z największym wyzwań strategicznych w dziedzinie bezpieczeństwa.

Załączniki

1.Raport NIK „Ochrona ludności w ramach zarządzania kryzysowego OC” : https://www.nik.gov.pl/plik/id,18895,vp,21498.pdf

2. Raport NIK „Przygotowanie struktur OC do realizacji zadań w trakcie pokoju i wojny” : https://www.nik.gov.pl/plik/id,3953,vp,5028.pdf

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 15 sie 2022, 18:08

SilesiaSurvival pisze:
pn 15 sie 2022, 16:06
Przez jednego naszego preppersowego „kolegę” , nawet został upolityczniony…..
Czy to nie ja zasluzylem przypadkiem na te cudzyslowy? Nieee... Chyba nie... Nie bawilem sie kontekstami politycznymi.

W temacie Wisly i Odry jest pewna istotna roznica. W Wisle poszedl przeciek komunalny. Zwykle, za przeproszeniem, gowno. Moze spowodowac zakwit wody, dychawice ryb. Czy cos wiecej? Brak mi wiedzy.
W Odrze mamy calkowity zgon ekosystemu. O ile wiem, to poszlo po wszystkich zwiazanych biotopach. To nie byl nawoz komunalny. Ty byla jakas kurewsko twarda chemia. Odra jest martwa. Wisle to raczej nie grozilo.

A do dnia dzisiejszego nie ma rzetelnej informacji w temacie wynikow badan wody z Odry. Z calym szacunkiem, ale nie mam pojecia, dlaczego.

Z cala reszta postu na temat sprawnego dzianania sluzb - calkowicie sie zgadzam (jesli kogokolwiek to interesuje).
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1103
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 16 sie 2022, 09:11

Cześć i Czołem!
Pietrow pisze:
pn 15 sie 2022, 18:08

Czy to nie ja zasluzylem przypadkiem na te cudzyslowy? Nieee... Chyba nie... Nie bawilem sie kontekstami politycznymi.
Nie o Ciebie Pietrow chodzi 😉 Ale szacunek za zdrowe podejście do Siebie ;)
Pietrow pisze:
pn 15 sie 2022, 18:08
W temacie Wisly i Odry jest pewna istotna roznica. W Wisle poszedl przeciek komunalny. Zwykle, za przeproszeniem, gowno. Moze spowodowac zakwit wody, dychawice ryb. Czy cos wiecej? Brak mi wiedzy.
W Odrze mamy calkowity zgon ekosystemu. O ile wiem, to poszlo po wszystkich zwiazanych biotopach. To nie byl nawoz komunalny. Ty byla jakas kurewsko twarda chemia. Odra jest martwa. Wisle to raczej nie grozilo.
Tu się zgodzę, ale fakt faktem „Czajka” nie była tak nagłaśniana przez media lewej strony. Co do całkowitego zgonu Odry ….. Smutne, ale być może dzięki tej tragedii uda się odbudować ekosystem bez gatunków inwazyjnych?
Pietrow pisze:
pn 15 sie 2022, 18:08
A do dnia dzisiejszego nie ma rzetelnej informacji w temacie wynikow badan wody z Odry. Z calym szacunkiem, ale nie mam pojecia, dlaczego.

Ja też nie wiem, ale mam pewne podejrzenia. Zobaczymy czy owy domysł, okaże się właściwy. Moja sugestia, to gdzieś kompetencje odnośnie monitoringu jakości wody, się zderzyły lub rozeszły.
Pietrow pisze:
pn 15 sie 2022, 18:08
Z cala reszta postu na temat sprawnego dzianania sluzb - calkowicie sie zgadzam (jesli kogokolwiek to interesuje).
A dziękuje 😉 Co do przygotowań, właśnie zdawanie sobie świadomości jak działają lub nie działają służby. Powinno być punktem wyjścia, do planowania odpowiednich przygotowań ;)

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

wt 16 sie 2022, 16:47

SilesiaSurvival pisze:
wt 16 sie 2022, 09:11
Tu się zgodzę, ale fakt faktem „Czajka” nie była tak nagłaśniana przez media lewej strony.
Wszystko dlatego, ze jak rzucic okiem na mape, to Wisla jest po prawej stronie, a Odra po lewej. Ale cieszmy sie, poki jeszcze wogole mamy jakies nie zdominowane media.

Taki zarcik dosc niskich lotow. I to przez lzy...
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 22 sie 2022, 18:44

Pietrow pisze:
wt 16 sie 2022, 16:47
Ale cieszmy sie, poki jeszcze wogole mamy jakies nie zdominowane media.

Taki zarcik dosc niskich lotow. I to przez lzy...
Oj, gorzkie łzy...

Dla mnie osobiście odmalowuje się jeden obraz. Pewnie uznacie go za skrajnie pesymistyczny (i być może faktycznie taki jest), jednak mnie zdaje się być racjonalny. Nikogo tak naprawdę nie interesuje stan wód, ekologia, zmiany klimatyczne, tylko kasa. I dla tej kasy posunie się do wszystkiego i podeprze się każdym chwytnym tematem, aby tę kasę ugrać w imię szczytnych zasad. Jak ktoś ślepo wierzy w zmiany spowodowane przez człowieka, niech sięgnie w prehistorię (dinozaury, zlodowacenia,etc.), we wpis Ramzana tutaj lub niech się zastanowi ile znaczy emisja CO² w Europie, wobec emisji w USA, Chinach czy Indiach. Robienie kasy na naiwności ludzkiej. I olewanie ważnych spraw (Odra) gdyż najważniejsze są interesiki kacyków.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 25 sie 2022, 08:27

1411 pisze:
pn 22 sie 2022, 18:44
Nikogo tak naprawdę nie interesuje stan wód, ekologia, zmiany klimatyczne, tylko kasa.
Mam nieco smutniejszy obraz - chociaz zbiezny z Twoim. Bo ta kasa, to jest tylko krotkoterminowy benefit. Mozna teraz zamykac oczy na srodowisko i robic na tym kase. Tylko ze za kilka lat nie bedzie juz czego ratowac. Ludzie, ktorzy teraz narobili sobie na temacie srodowiska sporo pieniazkow - albo beda glodowali razem z innymi (bo pieniazki jako takie maja dosc nizka wartosc odzywcza, a kupic "spozywczo" nie bedzie czego - chyba, ze z importu), albo - co wydaje mi sie bardziej prawdopodobne - powiedza temu krajowi "Czesc i dzieki za ryby" (kojarzy ktos skad ten cytat?) i wyjada dozywac w spokoju swoich dni w miejsca, gdzie przyroda jest w lepszym stanie, gdzie jest czym oddychac i gdzie nie siega polski wymiar sprawiedliwosci.
Ostatnie wydarzenia z panem Izdebskim pokazuja, ze Albania jest dosc bezpiecznym miejscem - a to nawet nie jest tak daleko. Co tylko dowodzi, ze raczki tejze sprawiedliwosci sa krotkie. Albo zwiazane za plecami w nadgarstkach i lokciach.
I tak to...
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 25 sie 2022, 16:30

Wydaje mi się, że mogę znów odesłać do książek Zajdla, opisujących na wiele sposobów jak działa komuna. Władza ma i może wszystko, a reszta - a chu z resztą. Mają nam służyć. A po nas choćby potop...
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1103
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 26 paź 2022, 19:06

Cześć

Jako że temat braku Obrony Cywilnej Kraju , głównie przewija się w tym temacie. Postanowiłem że wątki OCK będę wrzucał tutaj.

Dr Leszek SYKULSKI , może jest Wam znany lub nie. Ale często jako jedyny podejmuje wątek braku OCK w swoich wystąpieniach. Oto kilka z nich.

1.Projekt ustawy o ochronie ludności , zagrożenie dla obywateli RP ?
https://youtu.be/QUC956rkPR4

2.Projekt ustawy o ochronie ludności, oraz o stanie klęski żywiołowej- analiza krytyczna
https://youtu.be/XZLtb554VcY

3.Polska „zderzakiem strategicznym” USA?
https://youtu.be/IIO9ipKGGBE
Tutaj naprawdę ważne ostatnie 7 minut wystąpienia, ale zachęcam do zapoznania się z całością.

Dla jednego youtubowego prepperskiego influencera , proszę o obejrzenie całości wymienioną osobę. Tak jak mówi dr Sykulski powinno mówić się o PW 1944, a nie rynsztokowym określeniem „debilizm” …

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1103
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 18 lut 2024, 21:25

Cześć

Moja rozmowa z Leszkiem Sykulskim w ramach kanału Bezpiecznej Polski. Na temat katastrofalnego stanu OC w PL.

Katastrofalny stan OC a retoryka prowojenna władzy.
https://youtu.be/ACOR6bP0jQU?si=3jH4g-18jLC9K7sB

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 24 lut 2024, 21:06

Szacun za rozmowę. To chyba najwyższy czas, aby we własnym najbliższym otoczeniu zacząć tworzyć oddolnie grupy sąsiedzkiego wsparcia. Znam to z blokowiska, znam to ze wsi. Czasy się zmieniają, ludzie głupieją, ale strach robi swoje.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”