Ubóstwo energetyczne.

Własne i merytoryczne artykuły uczestników forum
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 04 lut 2022, 23:35

Dziś u mnie znów trochę wieje. Od dobrych 15 minut nie mam zasilania. Cały sprzęt ciągnie prund z UPSów. Mocy w nich starczy mi na jakieś 4 godziny pracy, na całym standardowo użytkowanym przeze mnie sprzęcie, więc nie ma potrzeby uruchamiania generatora. No ale gdzie ta infrastruktura, no gdzie. Wszystkie słupy w mojej okolicy lecą przez las, wzdłuż szlaku zrywkowego. Nikt już dawno tego nie czyści. Wystarczy jedna zabłąkana gałązka i pozamiatane mam. Ehh....
Obrazek
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 15:08

Niestety trzeba odgrzać. Australia często stanowi poligon doświadczalny różnych rozwiązań inżynierii społecznej. Przykład był w czasie apogeum histerii covidowej.
Co tam teraz testują? ( za profilem FB Socjologia Ilustrowana)

"Commonwealth Bank of Australia (CommBank) wprowadził nową funkcję, która łączy zakupy ze śladem węglowym klienta i ostrzega go, gdy przekroczy określoną wartość.
"Nieroztropnym" klientom, Bank daje możliwość „zapłacenia opłaty” w celu zrównoważenia swojego śladu węglowego."

https://www.commbank.com.au/about-us/su ... 6ZOHvg6mSE
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 20:54

Może włożę kij w mrowisko, ale w sumie to czym się to różni od ponoszenia kosztów utylizacji wytwarzanych przez siebie odpadów?

Gazy cieplarniane to taki sam odpad jak plastik, metal oraz ścieki. Ma negatywny wpływ na środowisko. A na razie zrzucamy go bez patrzenia, jakie koszty dla innych jego obecność w środowisku powoduje.

W zależności od szczegółów, ten pomysł może być bardzo dobry. Mógłby dyscyplinować bogaczy, żeby im się mniej opłacało latanie prywatnymi odrzutowcami i hobbystyczne utrzymywanie flot jachtów w wielu portach na całym świecie oraz dużych domów z obsługą na wielu kontynentach.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 21:06

Dzień Dobry

Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:54
Może włożę kij w mrowisko, ale w sumie to czym się to różni od ponoszenia kosztów utylizacji wytwarzanych przez siebie odpadów?
Tym że PŁACĘ ZA WYWÓZ ŚMIECI. A nakładanie dodatkowych opłat w imię „eko sreko” to okradanie ludzi.

Krzysztof Lis pisze: Gazy cieplarniane to taki sam odpad jak plastik, metal oraz ścieki. Ma negatywny wpływ na środowisko. A na razie zrzucamy go bez patrzenia, jakie koszty dla innych jego obecność w środowisku powoduje.
USA , Chiny , Indie , Federacja Rosyjska ,Niemcy i Francja. Najwięksi truciciele świata :)
Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:54
W zależności od szczegółów, ten pomysł może być bardzo dobry. Mógłby dyscyplinować bogaczy, żeby im się mniej opłacało latanie prywatnymi odrzutowcami i hobbystyczne utrzymywanie flot jachtów w wielu portach na całym świecie oraz dużych domów z obsługą na wielu kontynentach.
Zrezygnuj lub ODDAJ ZA DARMO SWÓJ KAMPER w imię walki o przyrodę :) Krzysiu to takie proste ! Chcesz zmieniać świat zacznij od SIEBIE !

I na kolejne wakacje JEDZ NA OSIOŁKU , karmionym tylko i wyłącznie eko trawką ;) Czekam na taki materiał na kanale Domowy Survival!

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 498
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 21:11

Ramzan Szimanow pisze:
sob 22 paź 2022, 15:08
[...]"Commonwealth Bank of Australia (CommBank) wprowadził nową funkcję, [...]
Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:54
[...]Mógłby dyscyplinować bogaczy, żeby im się mniej opłacało latanie prywatnymi odrzutowcami i hobbystyczne utrzymywanie flot jachtów w wielu portach na całym świecie oraz dużych domów z obsługą na wielu kontynentach.
Możemy sobie tylko pogadać...
Taki fajny film był - "Wyścig z czasem"...
"W społeczeństwie przyszłości walutą jest czas. Najbogatsi, czyli młodzi, zdrowi i piękni mogą żyć tysiące lat, podczas gdy biedota budzi się co rano, mając do dyspozycji kilkanaście godzin."
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 21:55

Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:54

W zależności od szczegółów, ten pomysł może być bardzo dobry. Mógłby dyscyplinować bogaczy, żeby im się mniej opłacało
JPDLE... Ty tak naprawdę myślisz? A myślałem że dziś nic już mnie nie położy na podłogę a tu psyryk i leżę i kwiczę 🤣
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 23 paź 2022, 01:13

Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:54
Mógłby dyscyplinować bogaczy, żeby im się mniej opłacało latanie prywatnymi odrzutowcami i hobbystyczne utrzymywanie flot jachtów w wielu portach na całym świecie oraz dużych domów z obsługą na wielu kontynentach.
Tak jak bogacze płacą podatki. "Optymalizują".
Bąk przez pajęczynę się przebije a mucha utknie. Lobbing pójdzie i tak w kierunku dodatkowego opodatkowania klasy średniej i biednych.
Już pokazano w parlamencie UE przy propanowanej stawce paliwa do prywatnych jachtów w tej samej ulgowej taryfie co kutrów rybackich.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 23 paź 2022, 07:20

Nic dodać, nic ująć koledzy. Krzysztof, zacytuję Ci refren Open your eyes aurtorstwa Guano Apes, ok?

"Otwórz swe oczy, otwórz swój umysł
Dumny jak Bóg, nie udawaj ślepego
Uwięziony w samym sobie, zamiast tego wyrwij się
Zniszcz mechanizm działający w twojej głowie."

Nie udawaj ślepego, bo gdy się wczytasz, doskonale widać, kto emituje najwięcej toksyn i nie są to kraje europejskie. I zniszcz zaprogramowany przez główny ściek mechanizm we własnej głowie. Myśl samodzielnie, jak robiłeś to na kanale "Drewno zamiast benzyny" a nie powtarzaj wytartych sloganów zasłyszanych w TVN czy jakichkolwiek innych tubach propagandowych. Jeśli producent (to słowo chyba nie jest adekwatne) przeglądarki internetowej twierdzi, że kontroluje czy zmniejsza swój świat węglowy, to ja nie mam pytań. Huta lub fabryka może tak napisać o swojej działalności a nie grupa programistów, pisząca linijki kodów w biurze! Przecież to "bujda, granda zwykła". Otwórz oczy. I umysł.
Obrazek
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

śr 26 paź 2022, 00:16

SilesiaSurvival pisze:
sob 22 paź 2022, 21:06
Dzień Dobry
Bart, powtórzę to, co pisałem wcześniej. Dopóki nie przeprosisz mnie publicznie za manipulowanie moimi słowami, nie będę odpowiadał na Twoje komentarze.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

śr 26 paź 2022, 00:17

mar_kow pisze:
sob 22 paź 2022, 21:11
Możemy sobie tylko pogadać...
To prawda. Za wiele od takich dyskusji jak ta tutaj nie zależy.

W zasadzie to można powiedzieć, że marnujemy bezsensownie czas oraz zasoby (prąd, transfer danych przez sieć, czyli też prąd) na dyskusję, z której nic nie wyniknie. Oprócz tego, że będziemy mogli dać upust swoim emocjom.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”