Polemika do materiału Domowy Survival live z dnia 28.02.2022

Własne i merytoryczne artykuły uczestników forum
Ramzan Szimanow
Posty: 1861
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 07 kwie 2022, 10:57

SilesiaSurvival pisze:
czw 07 kwie 2022, 04:37
Trzeba lepić, z tego co jest…….. Wiem rozumiem……. Tylko to trochę „gówniany” materiał jest ….
Realnie dostępny.
A na pocieszenie trzeba dodać że sąsiedzi z lepszego nie lepią.
Fizykę można trochę polepszyć w biologicznych granicach.
Potencjał motywacji i wyszkolenia siedzi w głowach szkolacych i szkolonych.
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

wt 26 kwie 2022, 16:21

SilesiaSurvival pisze:
ndz 06 mar 2022, 14:44
nazwałeś śmierć Polaków podczas PW 1944 bardzo pejoratywnie, o to mam do Ciebie największy żal. Tym bardziej z ust Warszawiaka takie słowo nie powinno paść. Ty też możesz naprawić swój błąd........ Zrób to dla tych którzy bronić się już nie mogą, i spoczywają w tych kopach gruzu o których wspominałeś.

(...) Smuci mnie fakt, że musi ci to tłumaczyć Ślązak...
Tak, nazwałem śmierć Warszawiaków wskutek wybuchu PW debilizmem. To jest debilizm. Podtrzymuję to, co napisałem.

To była ogromna strata, korzyści z tego nie było żadnych, dlatego uważam, że to był debilizm.

Ty natomiast bohatersko, słowami
SilesiaSurvival pisze:Nie obrażaj szeregowych żołnierzy czy cywili , mówiąc takie słowa sam JESTEŚ DEBILEM, który wszystkich wrzuca do jednego worka.
zbudowałeś sobie chochoła i próbujesz z nim "walczyć".
SilesiaSurvival pisze:
ndz 06 mar 2022, 14:44
No nic walki ciąg dalszy.
Byłoby łatwiej, gdybyś próbował dyskutować z tym, co piszę, a nie z tym, co Ty próbujesz usilnie sobie dopowiedzieć, że rzekomo znajduje się między wierszami.

To, co robisz, nosi znamiona trollowania. Wykazujesz złą wolę przypisując mi intencje, których nie mam. Manipulujesz moimi słowami. Dlatego zgodnie z tym, co napisałem w komentarzu pod moim filmem, dopóki nie skorygujesz swoich wprowadzających w błąd komentarzy, nie będę dalej z Tobą dyskutował.

To była ostatnia moja wiadomość skierowana do Ciebie. Jeśli zdecydujesz się poprawić komentarze wprowadzające w błąd na temat wypowiedzianych lub napisanych przeze mnie słów, daj znać. Wtedy będziemy mogli dalej rozmawiać.

Zrozumiem jednak, jeśli się na to nie zdecydujesz. W końcu na priv wysłałeś mi kilka obelg i zdanie, które wygląda jak groźba. :)
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

wt 26 kwie 2022, 16:37

1411 pisze:
ndz 03 kwie 2022, 09:05
Napomknąłeś Krzysztofie coś o kobietach w armi. Tak akurat wspomnialem sobie, czytając książkę Selca, którą również znasz, recenzowałeś. Wiesz, że to literatura faktu a zatem cytat odnosnie kobiet:

(...)

Nie dało Ci to nic do myślenia? (...) Wojsko musi być dostępne a nie na urlopach. I nic nie mam do urlopów, po prostu inne role gra facet, inne kobieta. Choć bywają wyjątki.
Jeśli chodzi Ci o wojsko zawodowe, to wojsko zawodowe powinno składać się wyłącznie z ludzi, którzy chcą w tym wojsku być, spełniających kryteria -- tak w zakresie sprawności fizycznej, intelektualnej, stabilności psychicznej i tak dalej. Płeć tu, moim zdaniem, nie powinna być kryterium decydującym, czy ktoś może albo nie może służyć w zawodowej armii.

Jeśli natomiast rozmawiamy o czymkolwiek choć zbliżonym do poboru, np. obowiązkowym 2-3-miesięcznym przeszkoleniu, to uważam, że powinno objąć obydwie płcie w identycznym stopniu. Jestem głęboko przekonany, że wiązałoby się to z bardzo daleko idącą poprawą bezpieczeństwa Polaków w razie jakiegokolwiek wojennego kryzysu.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 26 kwie 2022, 18:47

Witam!

I kogo witam, Kogo goszczę! 🤣

A kto tutaj zawitał :)

Nie zamierzam nic zmienić, komentarze oraz Twój najnowszy live w minutach 1:14:45 do 1:15:00, idealnie pokazuje, twój tok myślenia. Bardzo płytkiego…….

Nazwałem cię „Draniem” za słowa skierowane pod rzekomymi „zbrodniami wojennymi” …. Rzekomo dokonanymi przez nasze Wojsko Polskie…..

Powiedziałem że mam nadzieje będziesz musiał odszczekać lub/i przeprosić za te słowa :) Mam nadzieje że ktoś odważy ci się założyć, proces o zniesławienie :) I żebyś musiał opublikować na swoich platformach oficjalnie przeproszenie :) Tyle…

Nie znasz slow którymi mógłbyś mnie wyprowadzić z równowagi Krzysztofie.

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 26 kwie 2022, 21:54

Cześć

Widzę że jest nawet epizod o Mnie w ostatnim live ….. :) Mówisz że naginam fakty , oczekujesz przeprosin. Przyznajesz że użyłeś nieprecyzyjnego języka, ale za słowa nie przepraszasz…….. Piękna hipokryzja

KRZYSIU LUDOWE WOJSKO POLSKIE , nie było wojskiem demokratycznego i niezależnego Państwa Polskiego! Chce tylko przypomnieć że władza po 1944 została przywieziona na pancerzach sowieckich czołgów, tak samo jak kadra oficerska przyszłego LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO.

Niestety Krzyś , może na swoim kanale ładnie ludzi „czarujesz” ale nie tutaj :)

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 27 kwie 2022, 07:04

Nie chodzi o możność czy nie możność a różnice, wynikające z dwojga płci i konsekwencje, jakie z tego płyną. Wspomniane macierzyństwo przykładowo. Chyba lepiej mieć "na stanie" taką ilość ołówków, którym się ciąża nie przytrafi, a więc facetów. Skąd niby mamy wiedzieć kiedy nadejdzie jakiś kryzys i będzie potrzeba pełny skład? Poza tym pewnych czynności fizycznych kobieta nie wykona. Co innego kobieta lekarz, medyk, planistka, spec od logistyki, a co innego zwykły ołówek w jednostce.

A obowiązkowe 2-3 miesięczne przeszkolenie, zgadzam się jak najbardziej, powinni przejść wszyscy, bez względu na płeć.
Obrazek
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

czw 28 kwie 2022, 15:23

1411 pisze:
śr 27 kwie 2022, 07:04
Nie chodzi o możność czy nie możność a różnice, wynikające z dwojga płci i konsekwencje, jakie z tego płyną. Wspomniane macierzyństwo przykładowo. Chyba lepiej mieć "na stanie" taką ilość ołówków, którym się ciąża nie przytrafi, a więc facetów. Skąd niby mamy wiedzieć kiedy nadejdzie jakiś kryzys i będzie potrzeba pełny skład? Poza tym pewnych czynności fizycznych kobieta nie wykona. Co innego kobieta lekarz, medyk, planistka, spec od logistyki, a co innego zwykły ołówek w jednostce.
Mam mieszane uczucia co do tego, co piszesz. Problem z ołówkami na stanie ma przecież każdy pracodawca, który zatrudnia kobiety. Dotyczy to każdej branży, nie tylko wojska. I mimo to jakoś sobie jednak ci pracodawcy z tym radzą, po prostu muszą mieć pewną dozę elastyczności. Myślę, że w wojsku też to jest do ogarnięcia.

A co do wykonywania czynności fizycznych -- jeśli ktoś nie jest w stanie wykonać pewnych czynności fizycznych, wymaganych na stanowisku X, to się go tam nie zatrudnia. A jak najpierw jest w stanie, a potem po kilku latach przestaje zdawać testy sprawnościowe, bo już tę zdolność utracił, to się z nim kontraktu nie przedłuża i tyle.

O ile nie będziemy robić różnych wymogów dla kobiet i mężczyzn, nie będzie problemu.

Mogą być natomiast różne wymogi dla różnych zadań, na przykład inne dla spadochroniarza, a inne dla pilota samolotu transportowego.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 28 kwie 2022, 18:13

Armia nie jest każdym pracodawcą. Jest specyficznym pracodawcą. I akurat w tej "branży" wypada mieć jak najwięcej stanu na podorędziu. Kogo obchodzi ilość kobiet na macieżyńskim, dajmy na to na produkcji pasów bezpieczeństwa do samochodów? Mnie kompletnie to zwisa i powiewa. Ale ilość kobiet, potencjalnych żołnierzy, ołówków, zwłaszcza w obecnych czasach, już mnie interesuje.
Poza tym, ile znasz kobiet górników? Ja zero. A to dlatego że są szykanowane? Nie, to dlatego że nie są dobrym materiałem do tego aby, za przeproszeniem, jebać na przodku w syfie, duchocie i smrodzie. Są różnice pomiędzy dwiema płciami jaki występują w naturze i koniec tematu. To nie dyskryminacja, to realne życie.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 28 kwie 2022, 23:00

Dobry Wieczór!
Krzysztof Lis pisze:
czw 28 kwie 2022, 15:23

Mam mieszane uczucia co do tego, co piszesz. Problem z ołówkami na stanie ma przecież każdy pracodawca, który zatrudnia kobiety. Dotyczy to każdej branży, nie tylko wojska. I mimo to jakoś sobie jednak ci pracodawcy z tym radzą, po prostu muszą mieć pewną dozę elastyczności. Myślę, że w wojsku też to jest do ogarnięcia.
Krzysiu na czym ma polegać elastyczność w armii ? Ładniejsze mundury ? Mniejsze normy z WF ? Wolne w "trudne dni"? Lżejsza amunicja do noszenia przez żołnierza kobietę? Łatwiejsze zadania na wojnie dla kobiet? Serio spędziłem 12 lat w służbie , widziałem kobiety w każdym korpusie osobowym. I wiesz kiedy kończy się równouprawnienie kobiet w armii? Kiedy trzeba fizycznie orać , wtedy idą facety...... Kierowcy ciężkiego sprzętu, kompanie szturmowe / zmechanizowane ........ Same facety (są pojedyncze przypadki , ale jedna jaskółka wiosny nie czyni ). A wypłata w bankomacie ta sama niezależnie od płci..... a kule wystrzeliwane w kierunku kobiet żołnierzy, mają taką samą prędkość jak w kierunku żołnierzy mężczyzn.
Krzysztof Lis pisze:
czw 28 kwie 2022, 15:23
A co do wykonywania czynności fizycznych -- jeśli ktoś nie jest w stanie wykonać pewnych czynności fizycznych, wymaganych na stanowisku X, to się go tam nie zatrudnia. A jak najpierw jest w stanie, a potem po kilku latach przestaje zdawać testy sprawnościowe, bo już tę zdolność utracił, to się z nim kontraktu nie przedłuża i tyle.
A widziałeś normy w WF ? Dla danej grupy wiekowej kobiet i mężczyzn w danej specjalności ? Wydaje mi się że nie :)

Weźmy pod lupę jedną z konkurencji WF podczas rocznego egzaminu z WF :)
Grupa osoba : pozostali żołnierze zawodowi (czyli zmechy)
Grupa wiekowa 20-25 lat (I grupa wiekowa)
Konkurencja marszobieg 3000 metrów
Kobiety
ocena 5 : do 15 min
ocena 4 : do 16 min
ocena 3 : do 17:10

Mężczyźni
Ocena 5 : do 12;30
Ocena 4 : do 13:30
Ocena 3 : do 14:40

Czyli jak sam widzisz na tym przykładzie , w tej samej grupie wiekowej , i w tej samej kategorii wiekowej. Kobieca 5 z biegu , to nawet nie jest męska 3........ Jak sam widzisz nawet normy w tej samej grupie są zupełnie różne :) I to ma być równość ?
Krzysztof Lis pisze:
czw 28 kwie 2022, 15:23
O ile nie będziemy robić różnych wymogów dla kobiet i mężczyzn, nie będzie problemu.
Ale aktualnie wymogi są różne :) Ja żeby zaliczyć bieg na 4 w wieku 20-25 lat , musiałem biec 2 min , 30 sek szybciej żeby zmieścić się w swojej normie ...... A przypominam , 1 każdego miesiąca żołd dostawałem taki sam , jak moja koleżanka co biegała wolniej ode mnie.
Krzysztof Lis pisze:
czw 28 kwie 2022, 15:23
Mogą być natomiast różne wymogi dla różnych zadań, na przykład inne dla spadochroniarza, a inne dla pilota samolotu transportowego.
Od dawna są różne normy, dla różnych grup osobowych
Grupy osobowe
-Zespoły bojowe WS i WDS ŻW
-Stanowiska dowódców pododdziałów , pozostali żołnierze WS , oraz żołnierze wykonujący skoki z spadochornem
-Żołnierze SP grupa osobowa piloci i obsługa pokładowa
-Pozostali żołnierze zawodowi
- Grupa ZO

Ale mimo to jest podział na kobiety i mężczyźni :) Nie ma jednych uniwersalnych norm ? Gdzie ta równość?
Dlaczego tak mało kobiet służy w WS , WPD czy oddziałach bojowych ŻW ? Bo tam jest fizyczna orka , a feministki mimo to uważają że każda sprawna w ich mniemaniu kobieta może tam służyć :)

TYLKO NA PAPIERKU ..........

Co do ostatniego live z dnia 26.04.2022, nikt ci źle nie życzy. Sam na siebie, za wygadywanie takich bzdetów o rzekomych "zbrodniach wojennych wykonanych przez WP" ściągasz na siebie krytykę. Pięknie obracasz kota ogonem , zgrywając ofiarę. gdzie w rzeczywistości przypuszczasz atak :) Mam nadzieje że kiedyś ktoś za te słowa, pociągnie cię do odpowiedzialności i przeproszenia za nie. I nie zgrywaj ofiary na liva-ach :) Bo wygląda to przekomicznie i słabo.........

I nie mam zamiaru robić sobie fejmu na Tobie , co jak co. Ale robienie popularności na Tobie i Twoim kanale. To ostatnia rzecz na świecie która sprawiła by mi przyjemność. Ale jak ktoś wygaduje takie bzdety , i jak to określasz "pierdy" , to trudno nie trzymać buzi zamkniętej.
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

czw 28 kwie 2022, 23:30

1411 pisze:
czw 28 kwie 2022, 18:13
Armia nie jest każdym pracodawcą. Jest specyficznym pracodawcą.
To prawda, ale czy jako pracodawca różni się jakoś szczególnie od innych służb? Nie widzę tu szczególnej różnicy między Policją a wojskiem. Skoro w Policji teoretycznie możliwe jest obsadzenie odpowiedniej liczby etatów przy zatrudnianiu policjantek, nie widzę problemu w przypadku wojska.

Napisałem wyżej, że jest to możliwe teoretycznie, bo w Policji o ile się nie mylę to notorycznie brakuje ludzi do służby.

Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że nie da się policzyć, że przy chęci zapewnienia stanu osobowego jednostki na poziomie X ludzi, przy zatrudnieniu Y kobiet, to tak naprawdę trzeba zatrudnić Y + Z% kobiet, żeby uwzględnić statystyczne ryzyko ich zaciążenia. Może się to nie opłaca (to byłby dla mnie solidny argument), ale nie wierzę, że się nie da.
1411 pisze:
czw 28 kwie 2022, 18:13
Poza tym, ile znasz kobiet górników? Ja zero. A to dlatego że są szykanowane? Nie, to dlatego że nie są dobrym materiałem do tego aby, za przeproszeniem, jebać na przodku w syfie, duchocie i smrodzie. Są różnice pomiędzy dwiema płciami jaki występują w naturze i koniec tematu. To nie dyskryminacja, to realne życie.
Nie są dobrym materiałem, czy nie chcą po prostu w ten sposób pracować? Szambiarkami też nie jeżdżą, a nie jest to aż tak wyczerpująca fizycznie praca, że miałyby nie dać rady.

Jeśliby nie chciały służyć w wojsku, niech nie służą. Ale jeśli chcą, jeśli spełniają wszystkie wymogi w zakresie sprawności fizycznej, nie bardzo widzę przeciwwskazania.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”