Polemika do materiału Domowy Survival z dnia 26.04.2022, live

Własne i merytoryczne artykuły uczestników forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 02 maja 2022, 23:08

Cześć

Kolejna polemika do materiału który w całości możecie odsłuchać sobie tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=LeFkVbLnwUE&t=6121s
Po pierwsze drogi Krzysztofie, Ja nie zamierzam wybijać się na twoich wielbicielach. Wybacz ale nie jest to target ludzi, na jakich mi zależy. Poza tym wrzuciłem post na grupach i forach , kiedy jeszcze nie opublikowałeś pewnych kontrowersyjnych treści podczas swoich live-ów……… Tak że wybacz, to był moment kiedy jeszcze polityka zbyt mocno nie wchodziła w Twój kanał. Ale czasy się zmieniły.

Dobra Krzysiek polemika do kolejnego twojego live , gdzie poruszyłeś pewne kwestie odnośnie Wołynia. Masz połowiczną rację, i nie wspomniałeś pewnych kwestiach które wydarzyły się podczas Wielkiej Wojny (pierwszej wojny), trudno. Nawet mówiłeś, zgodnie z prawdą historyczną. Brawo.

Ale ……….
1:34:15-1:34:44
„(…)Druga z tych osób od kilku tygodni próbuje mnie przekonać że ja zrobiłem coś bardzo złego. Po 1 nazywając śmierć Polaków warszawiaków podczas powstania warszawskiego – debilizmem. Ten człowiek czuje się tym urażony, mówi jak tak będę mówił to tak jak bym sam był debilem , bo przecież nazwałem ofiary debilami……(…)” i dalej twoje tłumaczenie.

Krzysztofie, to co już wspominałem na privie. Nie musisz mnie przepraszać, nie stosuj nadinterpretacji faktów. Wspomniałem podczas rozmowy na pw, że może warto było to wyprostować w jakimś shorcie, o czym wspomniałem. Ja nie czuje się jakoś mocno tym faktem urażony, ale tyle mówisz o ludzkiej godności? Okaż ją chociaż tym którzy przeżyli tą hekatombę? Nawet twój widz, wspomniał że użyłeś niezbyt precyzyjnego języka. Co sam wspomniałeś…..

1:34:58 – 1:35:15
„(….) teraz dostaje mi się od tej osoby, za to że powiedziałem w filmie że polskie wojsko popełniało zbrodnie wojenne, co jest faktem, można sobie poczytać w Internecie o zbrodniach wojennych Ludowego Wojska Polskiego (….) i dalej twoje tłumaczenie

Powiem tak , Krzysztofie……….. Naprawdę? Uważasz że LWP było zbrojnym ramieniem odrodzonego niezawisłego państwa polskiego, po dwś? Chce tylko nadmienić fakt że:

1. Ludowe Wojsko Polskie było kontrolowane i nadzorowane przez PZPR ( która to organizacja budowała totalitarne państwo komunistyczne sprzymierzone z ZSRR, gdzie występowało pełnie podporządkowanie Moskwie w najważniejszych sprawach politycznych i wojskowych)

2. Najwyższe stanowiska w LWP musiały mieć aprobatę Moskwy….. Nic nie mogło być przepchnięte bez wiedzy i aprobaty Moskwy.

3. Co do rzekomych zbrodni wojennych, nigdy nie doszło. Ponieważ LWP nie brała udziału w konfliktach o charakterze zbrojnym. Stan wojenny w PRL został wprowadzony wbrew konstytucji PRL. Gdzie były tylko trzy stany : Pokoju, Kryzysu i Wojny. Nie było stanu wojennego, czyli stanu pośredniego miedzy kryzysem i wojny. Podczas Interwencji w CSRS w 1968, z strony CSRS nie została wypowiedziana wojna, wojsko CSRS pozostało w koszarach.
Poza tym LWP to, były siły zbrojne PRL .Czyli państwa które nie było demokratyczne . Wojsko Polskie o którym wspomniałeś z tego co wiem od roku 1991 do dziś, oprócz niezamierzonej tragedii na Nangar Khel, ma praktycznie czyste konto. Wojsko Polskie w latach 1939-1944 traktowało , pojmanych przeciwników zgodnie z konwencjami genewskimi , podczas PW w 1944 również jeńcy niemieccy byli traktowani zgodnie z konwencją Genewską, niestety bez wzajemności z strony wojsk niemieckich………..

Krzysztofie nikt cię nie oczernia na tym forum, tylko polemizujemy z oficjalnymi materiałami z twojego kanału. Niestety w kilku kwestiach nie masz pełnej wiedzy, na zagadnienia historyczne z zakresu historii Polski. O użycie nieprecyzyjnego i kontrowersyjnego języka , skutkuje tym że pewne fakty i wydarzenia ulegają deformacji….. Niestety użycie nieprecyzyjnego JĘZYKA SZKODZI.

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pt 04 lis 2022, 19:17

Cześć

Tak patrzę na tą polemikę :) I aż zdziwienie mnie bierze że nasz kolega Krzysztof się do tego nie odniósł :)

No ale cóż , „kosa” jest między nami na forum.
Ale odgrzewam placka ;)

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

sob 05 lis 2022, 22:56

Tak tylko napiszę to samo, co piszę w innych wątkach -- nie będę się odnosić do Twoich komentarzy, dopóki nie przeprosisz mnie za manipulowanie moimi słowami i nie przestaniesz tego robić przy każdej nadarzającej się okazji.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 06 lis 2022, 04:41

Witam
Krzysztof Lis pisze:
sob 05 lis 2022, 22:56
Tak tylko napiszę to samo, co piszę w innych wątkach -- nie będę się odnosić do Twoich komentarzy, dopóki nie przeprosisz mnie za manipulowanie moimi słowami i nie przestaniesz tego robić przy każdej nadarzającej się okazji.
Czyli przeczytałeś i wiesz że jest taki wątek jest. Za to co powiedziałeś o PW 1944 , nie ma takiej opcji. Tyle.

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

sob 12 lis 2022, 23:07

SilesiaSurvival pisze:
ndz 06 lis 2022, 04:41
Czyli przeczytałeś i wiesz że jest taki wątek jest. Za to co powiedziałeś o PW 1944 , nie ma takiej opcji. Tyle.
Przeczytałem i wiem, że taki wątek jest.

Nie będę się do niego odnosił, dopóki:
1) nie przestaniesz manipulować moimi słowami,
2) nie przeprosisz mnie za manipulowanie moimi słowami w przeszłości.

Cieszę się, że mamy teraz czarno na białym, że nie zamierzasz przestać manipulować moimi słowami i nie zamierzasz przeprosić za manipulowanie moimi słowami w przeszłości.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 12 lis 2022, 23:12

Krzysztof Lis pisze:
sob 12 lis 2022, 23:07


Cieszę się, że mamy teraz czarno na białym, że nie zamierzasz przestać manipulować moimi słowami i nie zamierzasz przeprosić za manipulowanie moimi słowami w przeszłości.
Nie ma czym manipulować , ja tylko cytuje Twoje słowa :)

~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 13 lis 2022, 07:17

Manipulacje słowami i miganie się od odpowiedzi to Twoja domena Krzysztofie. Wyślizgujesz się z odpowiedzi na postawione pytania i rozmywasz odpowiedzi w swoich wpisach. Każdy już chyba to widzi wyraźnie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły”