Degeneracja internetu?

bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pn 12 gru 2022, 07:04

Krzysztof Lis pisze:
ndz 11 gru 2022, 18:33
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Zgodnie z tym co powiedziałem - nie będę próbował Cię przekonać - byłby to objaw szaleństwa, a do tego (jeszcze) troszkę mi daleko.
Nie musisz mnie przekonywać, wystarczy, że wyjaśnisz swój tok rozumowania, który jest dla mnie nielogiczny.

Czekam więc dalej na odpowiedź na pytanie, czy kiedyś kanał był misyjny (bo kiedyś nie było na nim filmu o tym, jak zarządzać zapasami), a teraz już nie jest (bo teraz nie ma na nim filmu jak zarządzać zapasami żywności). ;)
Ponieważ nie rozumiesz oto napisze najbardziej wprost jak umiem.

-> na początku kanału było zdecydowanie więcej filmów o tym jak działać z punktu widzenia statystycznego Polaka - teraz przesunąłeś się w kierunku gadżetów które ludzie chcą oglądać.
-> na początku braki które miałeś (zarządzanie zapasami) były OK, bo to był początek - nikt od razu nie wie wszystkiego. Ale jeśli nie udało Ci się rozwinąć tak podstawowej umiejętności, opracować sprawnego systemu wymiany - to już jest nie OK, ponieważ olałeś podstawy. I zamiast pokazywać ludziom jak zarządzać zapasami - piszesz, że możesz sobie pozwolić na wyrzucenie części rzeczy.

Ogólnie w swoim poście piszesz, ze z jednej strony nie chcesz się tym zajmować, z drugiej - jak już temat wyszedł to wykorzystasz go do filmiku, mimo iż sam nie masz za wiele do powiedzenia w tym temacie... I że jest to dla Ciebie na tyle ważne, żeby wydzielić osobny filmik ale nie na tyle ważne, żeby poświecić temu czas.... mnie to nie przekonuje.

A na koniec tego wpisu - powiem Ci dlaczego wg mnie zarządzanie zapasami jest ważne - i dlaczego Twoje podejście wg mnie jest drogą donikąd. Dziś - jako osoba zarabiająca na pewno lepiej niż statystyczny Polak możesz sobie śmiało pozwolić na wyrzucenie części zapasów - nie widzisz w tym problemu. Ja również nie widzę - skoro masz na to kasę - OK, Twoja sprawa. Ale co jeśli nie będziesz mógł sobie pozwolić na takie działanie? Przyczyn może być wiele - może być to kwestia Twojej pracy, zmiany statusu majątkowego lub sytuacji w kraju - brak paliwa = brak dostaw do sklepów = brak możliwości uzupełnienia zapasów. To wszystko nie tylko będzie się wiązało z koniecznością korzystania z zapasów ale również z koniecznością zarządzania nimi. Wiedza, której nie posiadasz dziś okaże się kluczowa. Poczytaj sobie tematy na forum w których rozmawiamy o testowaniu w rzeczywistości naszych rozwiązań i założeń...
Jeśli nie przejmujesz się zapasami, bo w każdej chwili możesz je uzupełnić w najbliższym markecie... cóż... to bardziej przypomina pływanie w brodziku ze skrzydełkami i kołem ratunkowym. Gadzeciarskim kołem ratunkowym - wypasionym flamingiem - ale jednak w brodziku. Rzucony na głęboką wodę- flaming da więcej niż nic, ale treningów pływackich nie zastąpi. A po ponad 10 latach nauki - chyba podstawy wypada mieć...
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 12 gru 2022, 09:06

Buahahahaha!!!
Panie bushmot... Toz to jest "zaoranie" na poziomie mistrzowskim :)

...i jeszcze na koniec wytlumaczyles, jak sie zakopuje zwloki! No zesz... Mam zrobiony dzien! DZIEKI!!! :)

A co do rotacji zapasow - gdzies widzialem taki fajny stojak na puszki. Od gory wrzucalo sie poziomo nowe puszki, od dolu wyjmowalo sie te najstarsze. Rotacja puszek robila sie sama. FHUJ miejsca ten stojak zajmowal, ale fajnym gadzetem byl.
Nic nie narzucam, ale moze by tak dedykowany filmek? Jest gadzet, rozwiazuje wiadomy problem, mozna cos fanom dac do poogladania, zeby nie narzekali, ze wieje nuda. Same plusy!

Ale... O zesz fak... Ktos juz zrobil sobie taki systemik samodzielnie (i to lepiej przemyslany niz ten sklepowy, ktory widzialem), a do tego jeszcze filmek o tym nakrecil... No i temat spalony medialnie... A szkoda...
https://www.youtube.com/watch?v=NLouoGGI6ok

Ale nadal pozostaje nieogarniety temat rotacji maki, kaszy... O tym nadal mozna nakrecic filmek.
Ja pisze markerem daty na opakowaniach (widoczne lepiej niz fabryczne nadruki) i przy zakupie nowej porcji przekladam to, co mam na polce tak, by nowe poszlo do tylu. Glupie to i mechaniczne, ale dziala i jakos bardzo pracochlonne nie jest.
Tylko jak bedzie krecony o tym filmek, to prosze powiedziec, ze to moj patent a nie sprzedawac tego jako wlasnorecznie wypraktykowana zasade :)
Zreszta... Chyba inne pampersy robia to podobnie, bo chyba za wiele sie tu wykombinowac nie da.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

pn 12 gru 2022, 13:35

Pietrow pisze:
pn 12 gru 2022, 09:06
Ja pisze markerem daty na opakowaniach (widoczne lepiej niz fabryczne nadruki) i przy zakupie nowej porcji przekladam to, co mam na polce tak, by nowe poszlo do tylu. Glupie to i mechaniczne, ale dziala i jakos bardzo pracochlonne nie jest.
Tylko jak bedzie krecony o tym filmek, to prosze powiedziec, ze to moj patent a nie sprzedawac tego jako wlasnorecznie wypraktykowana zasade :)
Zreszta... Chyba inne pampersy robia to podobnie, bo chyba za wiele sie tu wykombinowac nie da.
Naklejki do kodów kreskowych, plus marker. Ale to tylko przy towarze bez fabrycznego kodu i daty na opakowaniu. Całość wprowadzona do systemu magazynowego. Za dużo tego mam by ręcznie ogarnąć. A automatyczne genrrowanie list zakupowych z aktuyalnych i docelowych stanów stanów robi robotę.
bushmot pisze:
pn 12 gru 2022, 07:04
Jeśli nie przejmujesz się zapasami, bo w każdej chwili możesz je uzupełnić w najbliższym markecie... cóż... to bardziej przypomina pływanie w brodziku ze skrzydełkami i kołem ratunkowym. Gadzeciarskim kołem ratunkowym - wypasionym flamingiem - ale jednak w brodziku. Rzucony na głęboką wodę- flaming da więcej niż nic, ale treningów pływackich nie zastąpi. A po ponad 10 latach nauki - chyba podstawy wypada mieć...
A jeśli ten cały prepering to udawanie ? Wtedy wszystko pasuje ? Bo jakie mamy jeszcze możliwości ? To albo to co piszesz. W obu sytuacjach obraz jest lekko mówiąc marny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci”