Degeneracja internetu?

bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pt 02 gru 2022, 07:23

Krzysztof Lis pisze:
pt 02 gru 2022, 00:19
bushmot pisze:
pn 28 lis 2022, 07:08
"Misyjność" nie polega na podążaniu za tłumem aby zarabiać pieniądze - to się nazywa "biznes"... "Misyjność" polega na utrzymaniu ideałów i szerzeniu ich wśród ludzi, nawet jak nie do końca będzie się to wiązało z profitami...
"Misyjność" trzeba z czegoś finansować. Jeśli się nie dorobi mechanizmu finansowania do działalności misyjnej, prędzej czy później, działalność misyjna się skończy.

Dlatego ja bym chciał znaleźć się w takim miejscu, w którym mógłbym się zająć kanałem zawodowo w 100%, na pełny etat, produkując na przykład 3x więcej treści, niż teraz. Dzięki temu tej "misyjnej" treści też zrobi się więcej.
Zgadzam się, ale jeśli misyjność masz dopiero w planach a nie obecnie na uwadze - to nie wymieniaj jej proszę jako argumentu. Poza tym - wielokrotnie napisałem, ze szanuję Twoją ciężką pracę włożoną w rozwój kanału i zrobienie z niego marki, to czego nie rozumiem to właśnie porzucenie misyjności (poza wzmiankami obejrzyjcie stare filmy...) na rzecz rozwoju kanału. Opowiadając o Ferrari zainteresujesz wiele osób, dadzą Ci lajki i będą fajne wpływy z YT, ale nie możesz nazwać tego misyjnością kanału motoryzacyjnego o nazwie "samochody dla kowalskiego". To nie przejdzie...
Naturalnym jest rozwój. Naturalnym jest, ze nasze zainteresowania dryfują na ciut inne tematy. I gdyby to był kanał celebrycki poświęcony Tobie - nikt by na forum (tym, ani żadnym innym) nic złego nie powiedział. Według mnie - spora część materiałów które wypuszczasz powinna znaleźć się na osobnym kanale, pozostawiając DS wierny pierwszym założeniom i właśnie misyjny. A działalność mógłbyś finansować z DS Prime, DS Equipment czy też DS Ciekawy Gadżet. Takie rozwiązanie widziałem na wielu kanałach, sprawdziło się im, nie wiem dlaczego nie maiło by sprawdzić się Tobie. A na starym DS zostawiłbym właśnie misyjność - masz zasiegi, czemu z nich nie skorzystać dla DOBRA ogółu a nie tylko dla zaspokojenia ich CIEKAWOŚCI?
Krzysztof Lis pisze:
pt 02 gru 2022, 00:19
bushmot pisze:
pn 28 lis 2022, 07:08
Natomiast u Ciebie w jednym tylko filmiku (wycinek z live dotyczący zapasów, opublikowany 28/10) to widzowie podpowiadają Ci jak kontrolować rotowanie żywności - Ty wspominasz, że nie masz do tego wytrwałości (OK, parafrazuję, ale wiesz o co mi chodzi).
No ale czy fakt, że ja mam z czymś trudność oznacza, że widzowie nie powinni tego robić?

Uważam, że nie. Ja po prostu nie jestem osobą, która ma w tym obszarze wypracowane własne, skuteczne rozwiązania. Dlatego fajnie, że ten temat się pojawił na tamtej transmisji na żywo, potem wyciąłem z transmisji osobny, szesnastominutowy film, właśnie po to, by ludziom było łatwiej z tego skorzystać.

I dlatego nie nagrywam materiałów, na których pokazywałbym moje własne rozwiązania w tym zakresie. Niech się tego ludzie uczą od innych. :)
No i tego nie rozumiem właśnie... pożyczając od jednego z kolegów analogię - to tak jakbyś założył szkołę jazdy, tłumaczył na wykładach zawiłości jazdy po rondzie czy zawracania na strzałce kierunkowej, ale odpuścił kompletnie podstawowe zasady ograniczonego zaufania czy pierwszeństwa tych z prawej...

A nie - właśnie zrozumiałem - to jest właśnie to o czym pisze i to o czym piszą lidzie na tym (i innych) forach. Twoje zainteresowania przesunęły się w kierunku gadżetów, analizy wojny czy sytuacji geopolitycznej, w stronę lajków i subów. Natomiast olewasz podstawy podstaw - tym niech się inni zajmą. Stąd właśnie dostajesz czasem wiadro (wiadrem?) zimnej wody po głowie... zawartość Twojego kanału odeszła od jego misyjności...
Krzysztof Lis pisze:
pt 02 gru 2022, 00:19
bushmot pisze:
pn 28 lis 2022, 07:08
W tym samym filmiku przypominając historie Twojego wina wspominasz, ze strata pieniędzy boli najmniej bo to tylko pieniądze - ważne, ze sprzątać za bardzo nie trzeba było (również nie jest to dokładny cytat, ale ducha wypowiedzi oddałem, prawda?) .
Akurat to była uwaga o charakterze ogólnym, która nie odnosiła się do mojego eksperymentu z winem. I chodziło mi o to, że jak robisz zapas czegoś, co się popsuje i zapaskudzi Ci piwnicę, to strata pieniędzy (zmarnowanych na kupienie tego czegoś) może być mniej dotkliwa, niż strata czasu albo inne szkody z tego wynikające. Jak na przykład, nie wiem, coś się wyleje na regał z dykty, który się rozklei i rozwali w całości.
bushmot pisze:
pn 28 lis 2022, 07:08
I w środku inflacyjnego dość lekko podchodzi do straty pieniędzy -ważne, żeby nie sprzątać... Powiedz mi proszę - gdzie tu "misyjność" o której napisałeś?
Chodziło mi o to, że w skali problemów, które można sobie narobić, koszt utraconych wskutek zmarnowania zapasu pieniędzy może być niewielki w skali pozostałych kosztów. Zgodzisz się, że czasem tak bywa, prawda?
Strata pieniędzy zawsze jest mniej dotkliwa niż strata całego domu. Czy członka rodziny. Czy większej ilości pieniędzy. Za chwile możemy dojść do stwierdzenia, ze dobrze że to tylko kasa, bo przecież pęknięty słoik z ogórkami mógł rozmiękczyć regał, który się rozwali i potłucze słoiki w które spadając przebiją Ci kartusz z gazem. A spadające inne rzeczy z regału dadzą iskrę, która sprawi, ze piwnica pójdzie z dymem, razem z całym domem i garażem. Wybuch benzyny zmagazynowanej na trudny czas wraz z wybuchem gazu zgromadzonego w instalacji domowej może sprawić, ze zaczną latać cegły i jedna z nich może przebić Twój przydomowy zbiornik gazu. Który zacznie uciekać, palić się i wybuchając uszkodzi okoliczny szpital czy stacje transformatorową, szkodząc w ten sposób całemu powiatowi.

Tak, wiem że powyższe to bzdury i pierdoły - ale pisząc jakiś mniej lub bardzie fantastyczny scenariusz i przyjmując jakieś założenia - można uzasadnić każdą tezę. Nawet taką, ze w środku kryzysu ekonomicznego ktoś powiedział "to tylko pieniądze" i miał rację.

Ty porównujesz pieniądze do innych, możliwych strat. Ja mówię, że pisanie lekko o pieniądzach w kryzysie ekonomicznym jest co najmniej nie na miejscu. Nawet nie przypomniałem Ci, ze kilkukrotnie "stary" Krzysztof podkreślał, ze w nowoczesnym survivalu chodzi o to, żeby nie tracić pieniędzy na coś z czego się nie skorzysta. I teraz z ust tego samego Krzysztofa - "to tylko pieniądze"? W obecnej sytuacji na świecie? No mnie się to nie spina.

Krzysztofie, ja jestem początkujący. I jeszcze długo taki będę. Wypunktowałem Ci to co zauważyłem jako ewidentne braki w Twojej wypowiedzi nt gromadzenia zapasów - braki w przekazaniu elementarnej wiedzy biorąc pod uwagę fakt nazwy Twojego kanału i tego czym był i jakie treści przekazywał kilka lat temu. Twoje odpowiedzi to przyznanie się do braku tej wiedzy i próba uzasadnienia swojego zdania, przekonania mnie że masz rację i ze Twoje stanowisko w temacie rotowania zapasów czy pieniędzy jest słuszne i zamierzone. Jakbym gadał z politykiem....

Tak jak Ty - mam sporo obowiązków poza tym forum, nie zawsze mam możliwość poświecić mu tyle czasu ile bym chciał. liczyłem na to, ze napiszesz"masz rację, może niefortunnie wyszło, szczególnie z tym tekstem o pieniądzach... I zrobienie filmiku jak rotować zapasy to niegłupi pomysł - a może zrobię ankietę na fb czy poproszę widzów o aktywność i opisanie tego w komentarzach które później zbiorę do kupy. Może nawet konkurs gdzie podrzucę widzom coś ze swojego sklepu - kod rabatowy, gadżet - ludzie to lubią, będą aktywni"
Zamiast tego dostałem Twoje wypowiedzi takie jak dostałem.

Nie umiem przekazać ci "bardziej" tego co chcę Ci powiedzieć - mnożenie przykładów w przypadku braku ich zrozumienia przez Ciebie nie ma sensu - i tak nowe przykłady będą jak grochem o ścianę. Napisałeś kiedyś, ze trudno Cię przekonać. Mnie też. Ale czy przekonanie Ciebie komukolwiek się udało? Nie - nie odpowiadaj na to - ani mnie ani sobie. Zapytaj się swoich znajomych. i wyniki tej ankiety - pozostaw dla siebie.

Nie było moja intencja "grillowanie" Ciebie (choć moje krzywawe poczucie humoru mogło sugerować w niektórych moich wpisach cos innego - za co przepraszam jesli cię to uraziło) Chciałem pokazać Ci błędy w założeniach które zauważyłem. Widzę po Twoich wypowiedziach, szczególnie ostatniej, ze moje argumenty do Ciebie nie docierają, nie powodują nawet procesu myślowego - są wypierane i następuje okręcanie kota ogonem (jak manipulacja punktem odniesienia w temacie utraty pieniędzy). Dlatego - dalsze moje starania wywołały by ten sam efekt. A powtarzanie tych samych czynności licząc na inny efekt jest jedną z definicji szaleństwa. Lubie o sobie myśleć ze wady mam, ale szalony nie jestem. A wiec z mojej strony - koniec tematu.
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pt 02 gru 2022, 21:23

Krzysztof Lis pisze:
pt 02 gru 2022, 00:19
Tyle razy wypunktowano już dziury w twojej "misyjności" że chyba nie ma sensu się powtarzać.
Podobnie tematy polityczne sam grzejesz, a potem płaczesz o "płatkach śniegu".
Tutaj próbując używać tego jako tarczy przed merytoryczną krytyką.

No chyba że jak ktoś już tutaj zauważył, "misyjność" polega na zarabianiu i propagowaniu pewnego dość skrajnego światopoglądu. Jednocześnie zapierając się że wcale nie jest skrajny.
Wtedy wszystkie kawałki układanki wskakują na miejsce.
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 00:18

bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
Zgadzam się, ale jeśli misyjność masz dopiero w planach a nie obecnie na uwadze - to nie wymieniaj jej proszę jako argumentu.
Nie rozumiem.

Kanał i blog był zakładany w czasach, kiedy na tej tematyce nie dało się w żaden sposób zarobić i nie taka idea mu przyświecała. Chodziło o to, żeby dzielić się wiedzą i to jest założenie, które przyświeca nam cały czas.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
to czego nie rozumiem to właśnie porzucenie misyjności (poza wzmiankami obejrzyjcie stare filmy...) na rzecz rozwoju kanału
Nie rozumiem zarzutu o porzuceniu misyjności.

W sensie, że stare "misyjne" materiały są już niedostępne dla ludzi?

Na czym konkretnie polega to "porzucenie misyjności"?
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
Według mnie - spora część materiałów które wypuszczasz powinna znaleźć się na osobnym kanale, pozostawiając DS wierny pierwszym założeniom i właśnie misyjny.
Pierwszym założeniom, które jak brzmiały?

6 lat temu kanał był jeszcze "misyjny", czy wtedy już nie?

Tak pytam, bo pod koniec grudnia 2016 roku na stronie kanału pojawił się ten film:
https://www.youtube.com/watch?v=6Obn_P3CBKo (widnieje jako niepubliczny, bo pojawia się tylko na stronie kanału i nigdzie indziej).

Ten film najlepiej opisuje to, co chcieliśmy na kanale publikować. Uważam, że materiały z ostatniego roku w stu procentach są spójne z zaprezentowaną w powyższym filmie wizją.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
A na starym DS zostawiłbym właśnie misyjność - masz zasiegi, czemu z nich nie skorzystać dla DOBRA ogółu a nie tylko dla zaspokojenia ich CIEKAWOŚCI?
Zaproponowane przez Ciebie podejście jest wzajemnie sprzeczne. Budowanie zasięgów na dwóch nowych kanałach oznacza, że na "starym DS" tych zasięgów nie będzie, a więc ta misyjność (ograniczona do "starego DS") też nie będzie miała zasięgów.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
A nie - właśnie zrozumiałem - to jest właśnie to o czym pisze i to o czym piszą lidzie na tym (i innych) forach. Twoje zainteresowania przesunęły się w kierunku gadżetów, analizy wojny czy sytuacji geopolitycznej, w stronę lajków i subów. Natomiast olewasz podstawy podstaw - tym niech się inni zajmą. Stąd właśnie dostajesz czasem wiadro (wiadrem?) zimnej wody po głowie... zawartość Twojego kanału odeszła od jego misyjności...
Czyli kiedy nie mówiłem o tym 6 lat temu, kanał był misyjny, ale kiedy nie mówię o tym teraz, to misyjny nie jest?

Bo ja o tym nie mówiłem ani wtedy, ani teraz. Pod tym kątem sytuacja jest bez zmian.

Zupełnie tak, jakby to nie "brak mówienia o podstawach podstaw" był przyczyną, dla której "kanał nie jest JUŻ misyjny", tylko po prostu pokazywanie drogich rzeczy. ;)
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
Ty porównujesz pieniądze do innych, możliwych strat. Ja mówię, że pisanie lekko o pieniądzach w kryzysie ekonomicznym jest co najmniej nie na miejscu.
:lol:

Ubawiłem się. Naprawdę mocno rozdmuchany, wymyślony na siłę zarzut.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
Nawet nie przypomniałem Ci, ze kilkukrotnie "stary" Krzysztof podkreślał, ze w nowoczesnym survivalu chodzi o to, żeby nie tracić pieniędzy na coś z czego się nie skorzysta. I teraz z ust tego samego Krzysztofa - "to tylko pieniądze"? W obecnej sytuacji na świecie? No mnie się to nie spina.
Ale Krzysztof nie powiedział "to tylko pieniądze, pieniądze są nieistotne". Krzysztof powiedział jedynie, że taki błąd może oznaczać konsekwencje poważniejsze, niż utratę pieniędzy na zakup tego, co się zmarnowało.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
Wypunktowałem Ci to co zauważyłem jako ewidentne braki w Twojej wypowiedzi nt gromadzenia zapasów - braki w przekazaniu elementarnej wiedzy biorąc pod uwagę fakt nazwy Twojego kanału i tego czym był i jakie treści przekazywał kilka lat temu.
Owszem. Te braki w elementarnej wiedzy były również kilka lat temu. Teraz też są.

Co się zmieniło przez te kilka lat, że wtedy przy tym braku w elementarnej wiedzy nie sprawiały, że kanał nie był misyjny, a teraz sprawiają?
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
przekonania mnie że masz rację i ze Twoje stanowisko w temacie rotowania zapasów czy pieniędzy jest słuszne i zamierzone.
Jakie moje stanowisko w temacie rotowania zapasów?

Że skoro nie mam wypracowanej własnej dobrej metody to nie rekomenduję widzom dobrej metody? Uważam, że to jedyne właściwe stanowisko, jakie można mieć.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
liczyłem na to, ze napiszesz"masz rację, może niefortunnie wyszło, szczególnie z tym tekstem o pieniądzach...
Zawsze wychodzi niefortunnie, kiedy ktoś rozumie moją wypowiedź kompletnie na opak. A kiedy próbuję doprecyzować, co miałem na myśli, przedstawiając to na bardziej rozbudowanym przykładzie, to z uporem maniaka nie przyjmuje tego do wiadomości i dalej mówi swoje.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
I zrobienie filmiku jak rotować zapasy to niegłupi pomysł - a może zrobię ankietę na fb czy poproszę widzów o aktywność i opisanie tego w komentarzach które później zbiorę do kupy
Przecież pisałem o tym wyżej, że to zagadnienie dla mnie ważne i dlatego zmontowałem z transmisji na żywo osobny materiał.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
Widzę po Twoich wypowiedziach, szczególnie ostatniej, ze moje argumenty do Ciebie nie docierają, nie powodują nawet procesu myślowego - są wypierane i następuje okręcanie kota ogonem (jak manipulacja punktem odniesienia w temacie utraty pieniędzy).
Twoje argumenty, jak ten o pieniądzach, do mnie jak najbardziej docierają! Ale dowodzą jedynie tego, że nie zrozumiałeś kompletnie niczego ani z tego, co powiedziałem na filmie, ani z moich obszernych wyjaśnień.

Proces myślowy też zainicjowały, próbowałem zbudować lepszy przykład i wyjaśnić, o co mi chodziło, ale najwyraźniej czeka mnie los Korwina-Mikkego, wiecznie niezrozumianego.

Chyba, że chodziło Ci o to, żebym ja się z Tobą zgodził, że wyszło niefortunnie. Tak, zgadzam się, wyszło niefortunnie.
Ramzan Szimanow pisze:
pt 02 gru 2022, 21:23
Podobnie tematy polityczne sam grzejesz, a potem płaczesz o "płatkach śniegu".
O polityce mówię wtedy, gdy uważam, że jest to słuszne i niesie ze sobą jakiś wyższy cel.
Ponoszę koszty tego, że o tym mówię.

A Ty próbujesz mnie przekonać, że ja o tym mówię, by nie ponieść większych kosztów, by nie stracić lewicowych widzów, by mnie z jakiegoś lewicowego towarzystwa wzajemnej adoracji nie wykluczyli. :) Ta argumentacja jest oczywiście pozbawiona podstaw.
Ramzan Szimanow pisze:
pt 02 gru 2022, 21:23
No chyba że jak ktoś już tutaj zauważył, "misyjność" polega na zarabianiu i propagowaniu pewnego dość skrajnego światopoglądu. Jednocześnie zapierając się że wcale nie jest skrajny.
Jakiego konkretnie "skrajnego światopoglądu"?
Na czym polega, konkretnie, jego "propagowanie" u nas na kanale?

Na tym, że zamiast "żona" powiedziałem "osoba partnerska"? :lol:
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 01:15

Krzysztof Lis pisze:
sob 03 gru 2022, 00:18

Jakiego konkretnie "skrajnego światopoglądu"?
Znowu mam przypominać twoją obronę radykałów którzy nawet na lewicy uchodzą za szurię?
Staszewskiego i Staśko?

Co do merytoryki @bushmot i @Pietrow cię wypunktowali.
Nie rozwijasz się nawet w podstawowych kierunkach, nie korygujesz błędów jak z tą rotacją zapasów.
Ludzie którzy nawet nie wiedzą co to "preppering" mają to rozwiązane przez proste przesuwanie starszych słoików na przód.
Więc jaka misja?

Sprzedawanie gadżetów i obrona oszołomów?
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 498
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 09:25

Krzysztof Lis pisze:
sob 03 gru 2022, 00:18
[...]
Jakiego konkretnie "skrajnego światopoglądu"?
Na czym polega, konkretnie, jego "propagowanie" u nas na kanale?
[...]
Ach - nie chce mi się pisać...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

sob 03 gru 2022, 10:29

Krzysztof Lis pisze:
sob 03 gru 2022, 00:18
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
Wypunktowałem Ci to co zauważyłem jako ewidentne braki w Twojej wypowiedzi nt gromadzenia zapasów - braki w przekazaniu elementarnej wiedzy biorąc pod uwagę fakt nazwy Twojego kanału i tego czym był i jakie treści przekazywał kilka lat temu.
Owszem. Te braki w elementarnej wiedzy były również kilka lat temu. Teraz też są.

Co się zmieniło przez te kilka lat, że wtedy przy tym braku w elementarnej wiedzy nie sprawiały, że kanał nie był misyjny, a teraz sprawiają?
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
przekonania mnie że masz rację i ze Twoje stanowisko w temacie rotowania zapasów czy pieniędzy jest słuszne i zamierzone.
Jakie moje stanowisko w temacie rotowania zapasów?

Że skoro nie mam wypracowanej własnej dobrej metody to nie rekomenduję widzom dobrej metody? Uważam, że to jedyne właściwe stanowisko, jakie można mieć.
bushmot pisze:
pt 02 gru 2022, 07:23
I zrobienie filmiku jak rotować zapasy to niegłupi pomysł - a może zrobię ankietę na fb czy poproszę widzów o aktywność i opisanie tego w komentarzach które później zbiorę do kupy
Przecież pisałem o tym wyżej, że to zagadnienie dla mnie ważne i dlatego zmontowałem z transmisji na żywo osobny materiał.
Krzyśku,

Zgodnie z tym co powiedziałem - nie będę próbował Cię przekonać - byłby to objaw szaleństwa, a do tego (jeszcze) troszkę mi daleko.

Powiem za to jak powyższe Twoje wypowiedzi wyglądają. Przyznałeś, ze miałeś na początku braki elementarnej wiedzy nt rotowania zapasów. I że te braki nadal masz. Dlaczego osoba promująca planowanie i strategie na trudne czasy ma braki w podstawowym temacie jakim jest pilnowanie zapasów? Dlaczego osoba taka nie testuje, nie rozwija, nie kombinuje, tylko pomija temat i po kilku latach te braki nadal występują? Nie wiem...
Po czym piszesz, ze zagadnienie to jest dla Ciebie ważne - na tyle ważne, żeby się nie rozwinąć przez kilka lat i nie opracować strategii?
Po czym piszesz że celowo wydzieliłeś ten fragment jako osobny film - tylko po co? Żeby pokazać że osoba planująca strategie mimo kilku lat doświadczenia nadal nie potrafi zaplanować rotacji własnych zapasów konserw i ryżu?
Wiec powstał na TY osobny filmik, który obejrzało 6,1tyś osób, które dowiedziały się, ze czołowy polski strateg nie potrafi zaplanować podstawowego tematu rotacji żywności..
Dorzućmy do tego clickbaitowy tytuł "jak wymieniać zapasy żywności?" - clickbaitowy, ponieważ jest to pytanie na które autor nie umie odpowiedzieć.
Czyli mamy filmik o niczym na którym autor przyznaje się, że mimo doświadczenia w temacie nie radzi sobie z podstawami. Dlaczego zależało Ci na wydzieleniu tego filmiku? Chyba tylko ze względy na wyświetlenia i idącą za tym kasę z YT... Jeśli był inny powód - ja go nie umiem znaleźć.

Czemu mając braki w elementarnej wiedzy bierzesz się za komercyjne kursy przygotowawcze? Postaw się w roli przeciętnej osoby - jeśli maiłaby zapłacić za wiedzę jak wymieniać zapasy żywności i usłyszała by to co powiedziałeś na filmiku (Ty powiedziałeś a nie Tobie podpowiadali) - no nie zirytowała by się? Bo ja bym się wkurzył strasznie płacąc za pomoc osobie która pojęcia o temacie nie ma (braki elementarnej wiedzy, Twoje słowa...)

Podsumowując krótko - nie znam podstaw bo zaczynam, mija kilka lat podczas których buduję swoją rozpoznawalność ale olewam podstawy na których się nie znam, po czym wydzielam filmik o tym jak wciąż się nie znam na podstawach jak o osobny, na koniec zgarniam za jego wyświetlenia kasę z YT. Plan wykonany. Twoje wypowiedzi mniej więcej tak to przedstawiły.

Ale tak jak napisałem - nie będę Cię przekonywał do zmiany poglądów - wg mnie - nie ma na to szans.
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

ndz 11 gru 2022, 18:15

Ramzan Szimanow pisze:
sob 03 gru 2022, 01:15
Znowu mam przypominać twoją obronę radykałów którzy nawet na lewicy uchodzą za szurię?
Staszewskiego i Staśko?
Przypomnij, będzie łatwiej rozmawiać. :)
Ramzan Szimanow pisze:
sob 03 gru 2022, 01:15
Nie rozwijasz się nawet w podstawowych kierunkach, nie korygujesz błędów jak z tą rotacją zapasów.
No owszem, są takie obszary, gdzie się nie rozwijam.
Ramzan Szimanow pisze:
sob 03 gru 2022, 01:15
Więc jaka misja?

Sprzedawanie gadżetów i obrona oszołomów?
Ale zaraz, to ja "broniłem oszołomów" w naszych filmach na kanale? Może weź pokaż dokładnie, gdzie ja tych oszołomów broniłem, będzie łatwiej.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

ndz 11 gru 2022, 18:33

bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Zgodnie z tym co powiedziałem - nie będę próbował Cię przekonać - byłby to objaw szaleństwa, a do tego (jeszcze) troszkę mi daleko.
Nie musisz mnie przekonywać, wystarczy, że wyjaśnisz swój tok rozumowania, który jest dla mnie nielogiczny.

Czekam więc dalej na odpowiedź na pytanie, czy kiedyś kanał był misyjny (bo kiedyś nie było na nim filmu o tym, jak zarządzać zapasami), a teraz już nie jest (bo teraz nie ma na nim filmu jak zarządzać zapasami żywności). ;)
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Dlaczego osoba promująca planowanie i strategie na trudne czasy ma braki w podstawowym temacie jakim jest pilnowanie zapasów? Dlaczego osoba taka nie testuje, nie rozwija, nie kombinuje, tylko pomija temat i po kilku latach te braki nadal występują? Nie wiem...
Ale ja chętnie wyjaśnię, DLACZEGO tak jest w moim przypadku.

Z kilku powodów:
1) niespecjalnie przejmuję się terminami przydatności do spożycia produktów, które zjadam, przekraczając je nierzadko o rok lub dłużej,
2) w skali moich zapasów żywności straty wynikające z tego, że czasem coś wyrzucę do śmieci i muszę zastąpić czymś więcej, nie są szczególnie kłopotliwe,
3) w innych miejscach poświęcono tym zagadnieniom sporo czasu i ta wiedza jest już dostępna dla ludzi, którzy chcą ją znaleźć.

W skrócie, nie ponoszę dużych strat przez to, że moja organizacja zapasów jest daleka od ideału. Część zjadam, część wyrzucam i kupuję nowe. Mogę sobie na to pozwolić, więc olewam. Wolę skupiać się na innych aspektach, które w kontekście przygotowań moich własnych oraz mojej rodziny są moim zdaniem ważniejsze. Owszem, straciłem na tym trochę pieniędzy, ale ze wszystkich kosztownych i bolesnych nauczek ta była chyba najmniej bolesna i najmniej kosztowna.

Gdyby to były informacje unikalne, nowe, niedostępne nigdzie indziej, to pewnie do zbadania tematu pchałaby mnie chęć ich udostępnienia ludziom w takiej formie. I zrobiłbym to nie po to, by samemu rozwiązać swój problem (który jest, moim zdaniem, mało istotny dla mojej rodziny), tylko po to, by pomóc innym.
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Po czym piszesz, ze zagadnienie to jest dla Ciebie ważne - na tyle ważne, żeby się nie rozwinąć przez kilka lat i nie opracować strategii?
To zagadnienie uważam za ważne, bo wiem, jacy ludzie oglądają nasz kanał. Wiem, że trzeba zwracać uwagę na to, że (dobrze prowadzony) zapas żywności jest bezkosztowy, bo go wymieniasz przed upływem trwałości, czyli nie trzeba wydawać DODATKOWYCH pieniędzy na jego zrobienie. A to argument niesamowicie istotny, bo wiem, jak dużym problemem dla ludzi może być wydanie dodatkowych pieniędzy na przygotowania na trudne czasy, które ich zdaniem pewnie nigdy nie nadejdą.

Widzę to w komentarzach, więc uważam ten temat za ważny.
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Po czym piszesz że celowo wydzieliłeś ten fragment jako osobny film - tylko po co? Żeby pokazać że osoba planująca strategie mimo kilku lat doświadczenia nadal nie potrafi zaplanować rotacji własnych zapasów konserw i ryżu?
Aby wiedza i rozwiązania podrzucone przez widzów były łatwiej dostępne. Bo jakby były tylko dostępne jako część live'a, to zostałyby obejrzane tylko przez ludzi, którzy dotrwali do tamtego fragmentu. A tak będzie to łatwiej znaleźć.

Skoro się to już pojawiło na transmisji na żywo, to niech będzie łatwiej dostępne dla ludzi. Dodatkowa korzyść dla ludzi oraz dla nas też (tak, kilkadziesiąt złotych zarobku za niewielką ilość dodatkowej pracy jest dodatkową korzyścią).
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Wiec powstał na TY osobny filmik, który obejrzało 6,1tyś osób, które dowiedziały się, ze czołowy polski strateg nie potrafi zaplanować podstawowego tematu rotacji żywności..
To jest jedyne, co pojawia się na tym filmie?
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Dorzućmy do tego clickbaitowy tytuł "jak wymieniać zapasy żywności?" - clickbaitowy, ponieważ jest to pytanie na które autor nie umie odpowiedzieć.
Ale film odpowiedzi na to pytanie nie zawiera? Moim zdaniem jak najbardziej zawiera, dlatego tytuł nie jest clickbaitowy.

Rozumiem, że jak dziennikarz robi wywiad z kimś mądrzejszym od siebie, nadając mu tego typu tytuł, to też jest to clickbait, ponieważ dziennikarz sam (bez skorzystania z pomocy rozmówcy) nie umie na to pytanie odpowiedzieć?

Żartujesz, prawda?
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Czemu mając braki w elementarnej wiedzy bierzesz się za komercyjne kursy przygotowawcze? Postaw się w roli przeciętnej osoby - jeśli maiłaby zapłacić za wiedzę jak wymieniać zapasy żywności i usłyszała by to co powiedziałeś na filmiku (Ty powiedziałeś a nie Tobie podpowiadali) - no nie zirytowała by się? Bo ja bym się wkurzył strasznie płacąc za pomoc osobie która pojęcia o temacie nie ma (braki elementarnej wiedzy, Twoje słowa...)
Tak, gdybym robił kurs, na którym obiecywałbym nauczyć jak wymieniać zapasy żywności, a potem na kursie powiedział, że nie wiem, odbiorcy mieliby pełne prawo czuć się zirytowani, albo nawet oszukani!

Ale ja nie robię kursów z tego, jak wymieniać zapasy żywności.
Co więcej, w opisie kursu (można sobie sprawdzić samemu, nowoczesnysurvival.pl/kurs, nie zostawiam aktywnego linka celowo, żeby nie było, że spamuję) nie ma słowa na temat tego, że na kursie będziemy uczyć metod zarządzania zapasem żywności czy jego wymiany. Uważam, że ten zarzut jest idiotyczny.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

ndz 11 gru 2022, 18:36

Krzysztof Lis pisze:
ndz 11 gru 2022, 18:33
bushmot pisze:
sob 03 gru 2022, 10:29
Czemu mając braki w elementarnej wiedzy bierzesz się za komercyjne kursy przygotowawcze? Postaw się w roli przeciętnej osoby - jeśli maiłaby zapłacić za wiedzę jak wymieniać zapasy żywności i usłyszała by to co powiedziałeś na filmiku (Ty powiedziałeś a nie Tobie podpowiadali) - no nie zirytowała by się? Bo ja bym się wkurzył strasznie płacąc za pomoc osobie która pojęcia o temacie nie ma (braki elementarnej wiedzy, Twoje słowa...)
Tak, gdybym robił kurs, na którym obiecywałbym nauczyć jak wymieniać zapasy żywności, a potem na kursie powiedział, że nie wiem, odbiorcy mieliby pełne prawo czuć się zirytowani, albo nawet oszukani!
Ale ja nie robię kursów z tego, jak wymieniać zapasy żywności.
Co więcej, w opisie kursu (można sobie sprawdzić samemu, nowoczesnysurvival.pl/kurs, nie zostawiam aktywnego linka celowo, żeby nie było, że spamuję) nie ma słowa na temat tego, że na kursie będziemy uczyć metod zarządzania zapasem żywności czy jego wymiany. Uważam, że ten zarzut jest idiotyczny.
[/quote]

To po co komuś początkującemu kurs gdzie nie dowie się nic z potrzebnych podstaw ? I sam będzie musiał wszystko odkrywać i tracić czas. To za co płaci ?
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 11 gru 2022, 19:26

Krzysztof Lis pisze:
ndz 11 gru 2022, 18:15

Ale zaraz, to ja "broniłem oszołomów" w naszych filmach na kanale? Może weź pokaż dokładnie, gdzie ja tych oszołomów broniłem, będzie łatwiej.
Wygodne. Bo robiłeś to "budując rozpoznawalność" na jednej z grup na FB.
Jakbyś miał taki zapał do merytorycznych dysput jak do jałowego politykierowania.
Z drugiej strony wpisuje się to w temat tego wątku.
Zamiast wymiany poglądów w rzeczowych kwestiach marnowanie zasobów sieci na obracanie kota ogonem i bicie piany.

Kiedy inżynier z takim doświadczeniem byłby np w stanie zrobić rozeznanie w temacie z jakich komponentów zrobić obecnie traktorek SAM by był prosty, trwały i łatwy w naprawie a części były tanie i jeszcze długo powszechnie dostępne.
Lub z czego teraz najlepiej złożyć małą elektrownie wiatrową o mocy poniżej 20kW.
Żeby zainteresowany nie musiał polować na śmigło dawno wymarłego samolotu czy alternator z NRDowskiego Robura.
Nie wspominając o kwiatkach w układzie ładowania akumulatorów jakie potrafią się zdarzać w takich projektach sprzed 25 lat.
Wtedy nikogo poważnego by twoje poglądy polityczne zbytnio nie obchodziły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci”