ciekawostka/sprawdź czy masz założony podsłuch

Romeo

pn 04 lut 2019, 15:59

Bardzo ciekawe ,sprawdzałem ,kody działają ,taka ciekawostka .
https://www.youtube.com/watch?v=2t2ZV_LfvS0
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 04 lut 2019, 16:57

Wszystkie smartfony są monitorowane. Żadne przekierowywanie nie jest potrzebne. Aplikacje typu Facebook, WhatsUpp, a nawet całe systemy operacyjne zbierają i wysyłają informacje o Tobie. Aby się od tego uwolnić musielibyśmy całkowicie zrezygnować z wygód jakie daje nam technologia. Wracając do pierwszego kodu, korzenie sięgają pierwszych telefonów komórkowych. Takie modele jak Nokia 3310, 3510, Ericsson T28, Siemens c55, Sagem my-x1 i wiele wiele innych, miały możliwość ręcznego ustawienia przekierowywania numeru w razie gdyby Twój telefon był w tym momencie zajęty. Tym kodem sprawdzało się na który numer ustawione było przekierowanie w razie gdybyśmy zapomnieli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 04 lut 2019, 18:31

Facebook nawet oficjalnie się przyznał że mikrofon jest stale włączony. Tych aplikacji nawet nie mam zainstalowanych choć i tak system operacyjny a mam tu na myśli Androida swoje zbiera. Może to głupie ale kamery mam obklejone taśmą izolacyjną. Ostatnio miałem taką myśl o wirtualnej klawiaturze w smartfonie. Niby korzysta się z jakiś tam aplikacji które teoretycznie mają zapewnić anonimowość a i tak wszystko przechodzi przez klawiaturę. Key loggery są stare jak komputery. Nawet mam wrażenie że o czymś piszę a potem trafiam na reklamy powiązane z tym tematem.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 04 lut 2019, 19:44

Android jest pełen algorytmów tropiących. Nie tylko Android z resztą, podobnie jest z systemami od Apple, czy Microsoftu. Ja w laptopach też mam pooklejane kamery. Producenci komputerów (Huaweii, Lenovo, HP) oferują dziś produkty z fizycznie odłączanym zasilaniem do kamer. Oppo Wypuścił nawet smartfon z wysuwaną kamerą, by non stop nie podglądała nas.

Wszystko rozbija się o kasę. Jesteśmy, a raczej nasza anonimowość jest sprzedawana na lewo i prawo za niemałą kasę.
Obrazek
Awatar użytkownika
potacz
Posty: 162
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:57
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

pn 04 lut 2019, 22:14

Dobra, a teraz mi powiedzcie jaki z telefonów (telefonow, nie smartfonow) możecie polecić. Nowa 3310?
Romeo

pn 04 lut 2019, 22:36

Najlepszy telefon na świecie Nokia made in finland 6210 biznesowa , miałem używaną a i tak bateria była brzytwa, mi trzymała tydzień i wcale jej nie nosiłem tak o tylko drukowałem smsy i dzwoniłem a podobno nowa wytrzyma 2 tygodnie tortur .
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 04 lut 2019, 23:37

potacz pisze:
pn 04 lut 2019, 22:14
Dobra, a teraz mi powiedzcie jaki z telefonów (telefonow, nie smartfonow) możecie polecić. Nowa 3310?
Nokia już dawno nie jest tą samą marką co kiedyś. Jeśli mówimy o fabrycznie nowych telefonach to dziś wybierałbym między EVOLVEO StrongPhone Z3, lub iMAN S2. Natomiast jeśli mówimy o telefonach starszej genracji to nadal zostałbym przy swoim Solidzie B2710.
Obrazek
Luki
Posty: 79
Rejestracja: ndz 23 wrz 2018, 22:12
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

wt 05 lut 2019, 00:24

w swoim laptopie mam co jakiś czas włączanie się lampki od kamery. Żaden program komunikacyjny nie jest otwarty. To normalne ?
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 05 lut 2019, 00:29

Niestety jest to problem, o którym właśnie rozmawiamy. Zapytam z ciekawości tylko jaki system? Windows 10?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 05 lut 2019, 07:58

Mam taką aplikację na zegarek że mogę sobie włączyć kamerę w telefonie i nagrywać. Najlepsze jest to że telefon nie daje żadnych oznak że kamera działa. Żadnych ikon, powiadomień itd. Podobny efekt był też zdaje się w takim programie co można było robić swoje skrypty do automatyzacji pewnych rzeczy w telefonie. I tam też ustawiłem że jak zadziała akcelerometr to ma zrobić zdjęcie. Też nie było widać żeby cokolwiek się działo. Zdarzało mi się też że miałem wyłączony GPS a jak przechodziłem koło jakiegoś lokalu to przychodziło powiadomienie by zrobić zdjęcia temu miejscu. No i czasem pokazuje mi się jakaś ikonka że telefon się lokalizuje bez żadnej potrzeby i nawet nie wiem co to za aplikacja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci”