Bezpieczny komunikator Signal

Dla smartfonów i komputerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

ndz 14 paź 2018, 14:55

Signala używam rok. Ma ten plus że jest w pełni szyfrowany end to end i nie jest własnością facebooka a to daje zwiększenie poczucia bezpieczeństwa bo facebook zarabia na reklamach. A by były one możliwie najlepiej targetowane potrzebuje danych i informacji o użytkownikach a gdzie piszemy wszystko co nam ślina na język przyniesie? No przecie nie na forum tylko w komunikatorach :P i stąd wie o nas wszystko.
Dodatkowe poczucie bezpieczeństwa daje nam jego otwarty kod źródłowy czego inne komunikatory nie mają.
Dlatego jeżeli były by tam założone tylne drzwi do programu to niezależni programiści ujawnili by te informacje.
Nie jestem specjalistą od zabezpieczeń informatycznych dlatego moja opinia na temat tego programu jest w dużej mierze zaczerpnięta od takowych specjalistów :)
Komunikator dostępny jest na:
Andrida, iOs, PC, Linux
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 15 paź 2018, 13:25

Założyliśmy z Romeo i testujemy. W razie gdybyś chciał podłapać kontakt, pw.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 17 paź 2018, 19:48

Ciekawa sprawa, komunikator pożera sporo danych. Przy jego minimalizmie to zastanawiające. Poniżej na zrzucie widać że więcej niż Telegram który powinien właśnie więcej brać z racji przesyłanych i odbieranych nagrań audio i wideo. Signal posiada jedynie nagrania audio a żre jak szalony.
photo5924834830405709427.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

czw 18 paź 2018, 13:03

Signal umożliwia komunikacje wideo i audio jak skype.
Zresetuj licznik wykonaj minutową rozmowę audio/wideo napisz 100 znaków i porównaj do telegrama.
Może to niskie skompresowanie to cena za względną anonimowość :P
Obrazek
Romeo

pn 22 paź 2018, 11:06

W dodatku Signal jest bardzo prądożerny ,mój anty vir i sam telefon często komunikuje mi ,że najbardziej zużywającą prąd aplikacją jest signal przy whatsapie miałem to samo
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 12 lis 2018, 18:22

A to wszystko dlatego, że program nie jest zoptymalizowany. Signala testowaliśmy na PPN'ie z częścią wybranych użytkowników i ciągłe korzystanie z niego skutkowało pożarciem baterii w niespełna 5 godzin. Był pomysł napisania własnej apki, ale je nie jestem aż tak zaawansowanym programistą i pomysł upadł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wild SlaV
Posty: 44
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 15:27
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czw 22 lis 2018, 09:19

Ja korzystam z WhatsApp i Zello. Takie zabezpieczenia jakie mają te programy w zupełności mi wystarczają. Nie oszukujmy się nie jestem i nigdy nie będę premierem czy prezydentem, dlatego nie spodziewam się żeby komuś aż tam zależało przechwycić moją korespondencję.

Wrzucam link z potwierdzeniem, że Rapttus prawdę mówi na temat programu Signal https://niebezpiecznik.pl/post/prostuje ... ospolitej/

A w ramach ciekawostki to kiedyś stworzyłem kanał CB-PREPPERS. Nawet kilka osób się na niego wbiło, ale chyba się wstydzili odezwać bo raptem z dwoma czy trzema osobami rozmawiałem. http://www.wildslav.com/2018/07/cb-preppers.html
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 23:25

Rapttus pisze:
ndz 14 paź 2018, 14:55
Signala używam rok. (...) Komunikator dostępny jest na: Andrida, iOs, PC, Linux
PC to też Linux, ale Linux to nie zawsze PC... Zboczenie zawodowe. Rapttus chetnie podepnę się pod signala. Jak coś daj znać.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”