No to budujmy sieć

Nasłuch, sprzęt, częstotliwości, anteny etc.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 07 paź 2023, 08:38

Zgadzam się z przedpiszcą, jakoś ludzie nie mają zanadto potrzeby. A nasz przypadek, to zbyt rozproszona po kraju grupka, aby się złapać bezproblemowo.
Z innej bajki i w ramach testu, można skorzystać z imitującej CB aplikacji o nazwie CBTalk, wypuszczonej przez firmę Midland. Łączy się po sieci wifi lub danych moblinych, posiada kilka kanałów - taka zabawka, choć wykupując apkę w premium dostajemy gruszkę do rozmów (trochę bajer, jednak z tego co słyszałem, niektórzy kierowcy korzystają z apki). Piszę jak o ciekawostce, wszak wszystko przechodzi przez nasz smerfon czyli Google, czyli przypominają mi się blokady na komunikatory, jakie dostali kierowcy z Kanady nie tak dawno...
Obrazek
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

pt 13 paź 2023, 18:51

1411 pisze:
sob 07 paź 2023, 08:38
Zgadzam się z przedpiszcą, jakoś ludzie nie mają zanadto potrzeby. A nasz przypadek, to zbyt rozproszona po kraju grupka, aby się złapać bezproblemowo.
Z innej bajki i w ramach testu, można skorzystać z imitującej CB aplikacji o nazwie CBTalk, wypuszczonej przez firmę Midland. Łączy się po sieci wifi lub danych moblinych, posiada kilka kanałów - taka zabawka, choć wykupując apkę w premium dostajemy gruszkę do rozmów (trochę bajer, jednak z tego co słyszałem, niektórzy kierowcy korzystają z apki). Piszę jak o ciekawostce, wszak wszystko przechodzi przez nasz smerfon czyli Google, czyli przypominają mi się blokady na komunikatory, jakie dostali kierowcy z Kanady nie tak dawno...
Bez problemu możemy się złapać. Kwestia chęci i sprzętu. Jakoś na co dzień da się gadać z ludźmi na całym świecie więc czemu miałoby się nie udać ? Na razie nie widzę jakiejś większej potrzeby co prawda.
Ramzan Szimanow
Posty: 1874
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 15 paź 2023, 17:33

Buła pisze:
pt 13 paź 2023, 18:51
Kwestia chęci i sprzętu.
Zasięg dobrego CB radia z porządnie nastrojoną anteną 200 cm to ok 15-20 km.
Gdzie może się udać porozmawiać z 70 km, ale kiedy indziej jest problem z 5 km.

Takie są ograniczenia tej technologii i wzmacnianie mocy nadawania obecne prawne limity wiele nie da. A właśnie, potrzeb na jakiś bardziej egzotyczny sprzęt do takiego łapania łączności chyba też nie.
Awatar użytkownika
seal
Posty: 153
Rejestracja: ndz 08 paź 2023, 16:06
Lokalizacja: Mazowieckie / Warszawa
Kontakt:

ndz 15 paź 2023, 18:07

W zeszłym roku, próbowałem z CB - niestety miałem wrażenie że to już wymarła technologia. Przy antenie 150cm i większych trasach - było dość cicho i brak ostrzeżeń przed zagrożeniami. Nie to co 10-15 lat temu.

Chyba, pod wzgledem komunikacji i bezpieczenstwa w trudnych czasach - wybralbym lacznosc satelitarna, a na drugim miejscu(jak lacznosc satelitarna padnie) - zwykle radyjka PMR.

Poza tym - dokad bedzie siec 2G czy LTE - korzystal bym z tych technologii, w miare mozliwosci w oparciu o aplilacje zapewniajace bezpieczenstwo rozmowy (jak Signal)
Noszę broń - policjant jest za ciężki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakres CB”