Przechowywanie wody

Wszystko w temacie
Predator25th
Posty: 162
Rejestracja: pn 24 wrz 2018, 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

czw 08 lis 2018, 16:29

noże , latarki , multitóle , śpiwory , garnki , maczety ,kuchenki , czarnoprochowce , a gdzie woda w tym wszystkim ?? bez zapasów wody w razie W to będzie lipa , ja mam zapas około 200 l wody Bhp i na bieżąco wymieniana woda pitna w ilości około 150 - 200 l . ilość ta jest na 3 osoby .
Zaprawdę powiadam wam, oto nadchodzi wiek miecza i topora, wiek wilczej zamieci. Nadchodzi Czas Białego Zimna i Białego światła, Czas Szaleństwa i Czas Pogardy, Tedd Deireadh, Czas Końca.
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

pt 09 lis 2018, 00:01

A ja mam studnię wierconą. A na niej dwie pompy - elektryczną i ręczną. Obie w piwnicy, pompujesz bez wyłażenia na zewnątrz. A do tego parę butelek wody też zwykle mam. Żeby nie zostać w d... gdyby Geiger zaczął tykać za mocno nad wodą ze studni.
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 09 lis 2018, 07:17

Zapasy w butlach 5l, 50 litrów zwykle mam, co już nam uratowało tyłki tej jesieni. Plus woda do spuszczania w toalecie czy przemycia czegoś, około 40l.
Co do studni w piwnicy Arcy, sam wierciłeś już w zbudowanym domu czy nabyłeś dom z takową studnią?
Obrazek
Awatar użytkownika
Rapttus
Posty: 197
Rejestracja: śr 19 wrz 2018, 15:02
Lokalizacja: Rzeszów Jasło
Kontakt:

sob 10 lis 2018, 15:33

Arcyszczur pisze:
pt 09 lis 2018, 00:01
A ja mam studnię wierconą. A na niej dwie pompy - elektryczną i ręczną. Obie w piwnicy, pompujesz bez wyłażenia na zewnątrz. A do tego parę butelek wody też zwykle mam. Żeby nie zostać w d... gdyby Geiger zaczął tykać za mocno nad wodą ze studni.
Podasz link do pompy ręcznej mi zaproponowano coś takiego na 27 m głębokośći http://pompysanok.pl/opis/198381/pompa- ... rd-65.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

czw 15 lis 2018, 00:09

Ja mam skrzydełkową omnigenę kn-2, wpiętą równolegle z pompą hydroforową i odciętą zaworami. Ale w studni mam napięte zwierciadło wody, które wyłazi na jakieś 2m poniżej poziomu pompy. A więc proste rozwiązania wystarczą. Tu jest link do mojej pompy:
https://sklephypo.pl/42-pompy-reczne-skrzydelkowe
Moja studnia ma ponad 10m głębokości, a zwierciadło wody przy powierzchni. Koniecznie zmierz gdzie jest zwierciadło wody, bo może nie potrzebujesz abisynki. Hydrofor czy ta moja kn-2 pociągną z głębokości do 7-8m poniżej pompy.
Twoja pompa może ciągnąć prawdopodobnie z większej głębokości bo ma cylinder pompujący opuszczany do otworu.
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 15 lis 2018, 21:54

W miejscowości w której teraz mieszkam, jest tak krucho z wodą z sieci, że latem jest kategoryczny zakaz podlewania nią ogrodów. Pompę do wody man Grundfosa MQ 35. Na poborze mam filtr dyskowy, na wyjściu filtr węglowy. O brak prądu nie martwię się zbytnio, energii w razie W dostarczy mi agregat fogo + stabilizator. Jednakże nadal mam ok 50- 60 litrów wody pitnej z marketu w plastikowych 5-cio litrowych butelkach.
Obrazek
Tomn126
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 gru 2023, 14:08
Kontakt:

wt 23 sty 2024, 19:09

Koledzy, jak podchodzicie do daty ważności butelek z wodą? Przechowywanie wody to jeden z najważniejszych elementów natomiast jest również stosunkowo ciężki. Potrzeba wiele miejsca, a termin ważności jest stosunkowo krótki.

„Tak właściwie data ważności umieszczona na plastikowej butelce dotyczy trwałości tej butelki. Po jej upływie substancje wchodzące w jej skład mogą przedostawać się do wody w niej umieszczonej”.
Saracen
Posty: 142
Rejestracja: ndz 29 sty 2023, 15:45
Kontakt:

śr 24 sty 2024, 13:46

Z wodą to tak jak z paliwem czy jedzeniem, najlepiej wprowadzić rotację. Do jakiegoś czasu jak mam kupić wodę to tylko w butelkach 5l. Mam ich koło 20 sztuk. Jak mam któraś użyć to biorę najstarsza i przy najbliższych zakupach kupuje nowa butelkę i stawiam z drugiego końca szeregu. Ostatnio wyszły jakieś badania które wskazały że ilość mikro plastiku w wodzie butelkowanej jest duuuuuzo większa niż przelewu dywano. Najlepiej by było korzystać tylko ze szkła ale i waga i koszt większy. Albo zainwestować w filtry oczyszczające wodę. Przed tym warto wodę zbadać
Tomn126
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 gru 2023, 14:08
Kontakt:

śr 24 sty 2024, 16:50

Właśnie o to chodzi. W pełni się zgadzam co do rotacji ale mimo wszystko jak mamy 20-30 butelek 5L to cieżko aby finalnie nie pić ciągle wody z butelki, która już długo stoi. Nasuwa sie pytanie czy jest alternatywa do normalnego domu lub czy filtry typu brita wylapią taki plastik. Lub kolejna opcja - zgromadzic te 20-30 butelek i je zostawic. W razie W wszystko i tak pojdzie :)
Saracen
Posty: 142
Rejestracja: ndz 29 sty 2023, 15:45
Kontakt:

śr 24 sty 2024, 17:43

Wszystko zależy jak dużo wody butelkowej pijesz. U mnie w zimie 2 butelki po 5l na tydzień. W lecie więcej.
Jeśli mieszkasz w domu do zamiast takiego Brita może lepiej założyć 2-3 filtry na rurach. Albo filtrujesz całą wodę albo montujesz tak aby filtrować tylko tą co do kuchni idzie.
Niedaleko mnie jest źródełko które daje wodę super czystą i bez kamienia. Ludzie ja biorą jak szaleni. Ale jest i minus, ta woda nie ma w sobie nic, jest jałowa. Może leżeć w butelce i dwa lata i nic jej się nie dzieje.
Ewentualnie jeśli masz dużo miejsca to możesz kombinować z trzymaniem wody w szklanych gąsiorach. Można kupić czasem na promocji takie po 5l. Albo i większe tylko że trudno z nich wodę odlać. No i pytanie czy to ma sens.
Osobiście skłaniam się ku montażowi filtrów. Można wtedy pić prosto z kranu. Gorzej w razie braku prądu na większą skalę. Chyba że masz studnie to pikuś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie wody”