Perhydrol i srebro w praktyce

Wszystko o oczyszczaniu
ODPOWIEDZ
SŁAWEK
Kontakt:

Perhydrol i srebro w praktyce

Post autor: SŁAWEK » 13 wrz 2019, 23:54

Jeszcze nikt nie umarł z powodu jednorazowego wypicia wody z wyższą zawartością azotu czy fosforu, pozostałością nawozów sztucznych. Zawartość szamb przydomowych rozcieńczonych wodą śmiertelnie trujące od razu też nie jest. Co jesz tym s..sz plus detergenty. Niebezpieczne dla człowieka są drobnoustroje które w tym środowisku się rozwijają. Bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie. Do odkażania wody - nadmanganian potasu. Wygląd wody trochę straszy. Smak taki sobie. Mangan i potas w tej formie nie jest przyswajalny dla organizmu i trzeba go mieć w plecaku. Jedynym środkiem który można pozyskać w terenie jest węgiel drzewny, jego w plecaku nie trzeba nosić.
Co byście powiedzieli żeby zamiast nadmanganianu potasu mieć przy sobie perhydrol, lub jedno i drugie? Stężona woda utleniona H2 O2. W roztworze z wodą w ciągu sześciu godzin powraca do stanu wyjściowego czyli H2O + O. W tym czasie wybija wszystko co żywe. Woda utleniona dostępna w aptece ma stężenie 3 %. Wg zaleceń, do użytku wewnętrznego (picia) można ją stosować w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1 do 50 do dotlenienia organizmu. Do użytku zewnętrznego, do polania ran, bez rozcieńczenia. Perhydrol jest stężony 35 %, trzeba o tym pamiętać i odpowiednio przeliczyć proporcje !
Co nam daje posiadanie perhydrolu w terenie? Odkażenie wody, dezynfekcja ran, dotlenienie organizmu. W warunkach stacjonarnych możliwości są jeszcze większe. W tym roku wszystkie uprawy chroniłem przed chorobami perhydrolem i srebrem - z dobrym skutkiem na rośliny, jeszcze lepiej na kieszeń i całkiem bezpiecznie dla środowiska. Pełna ekologia.
Myk polega na tym, że perhydrol działa do sześciu godzin, srebro bardzo długo, do czasu dużego rozcieńczenia wodą. Wzajemnie się uzupełniają. Tlen jest młotem na drobnoustroje, srebro uniemożliwia im rozmnażanie.
Temat testuję na mleku. Temat perhydrolu w mleczarni, perhydrolu i srebra u weterynarzy. Z jednej szklanki dwie próbki, jedna z perhydrolem, druga bez. Muszę uważać na czas aplikacji. Za wcześnie - zero bakterii, co w przyrodzie się nie zdarza. Za późno - zdążą się namnożyć z powietrza. Optimum to 4-5 godzin. Bez perhydrolu normy jakościowe kilkukrotnie przekroczone. Badanie robi automat, nie wiem w jaki sposób.
Do weterynarzy podobnie. Z tego samego mleka dwie próbki tym razem na posiew. Sterylne warunki (w kanciapie), tacki zalane mlekiem stoją 24 godziny (na parapecie), patrzą co z nich wyrośnie. Różnice są. Po srebrze z tlenem zasadniczo nie wyrasta nic, bez - kwestia interpretacji.
Do czego zmierzam ? Wodę można pozyskać ze wszystkich możliwych źródeł. Za gęstą można wstępnie przefiltrować przez zęby lub dwie własne używane skarpety. Związków z tablicy Mendelejewa podejrzewam, że będzie się ciężko pozbyć. Można przy pomocy tlenu lub tlenu i srebra uczynić ją czystą mikrobiologiczne i to uważam za sukces.
Stężenie perhydrolu podałem wcześniej. Dawka srebra zależy od wartości ppm (części na milion). Preparat dla ludzi zawiera 50 ppm srebra. Do odkażania maszyn, urządzeń do produkcji, dezynfekcji pomieszczeń (kurniki, chlewnie, obory, stajnie, itp), preparat zawiera 570 ppm. Mam na stanie.
Wg moich doświadczeń na perhydrolu 35 % i srebrze 570 ppm, do uzdatnienia wody brudnej niewiadomego składu dodać po 1 ml perhydrolu i srebra do 1 litra wody. Inaczej, 1 cm3 perhydrolu 35 % + 1 cm3 srebra 570 ppm na 1 litr wody.
Po czterech godzinach wypiję (chyba) każdą wodę tym zestawem potraktowaną.

Awatar użytkownika
Rapttus
Kontakt:

Re: Pozyskiwanie wody z okolicy

Post autor: Rapttus » 15 wrz 2019, 0:56

Możesz Sławku podać link gdzie kupić srebro 570ppm lub maszynę do jego produkcji?
Obrazek

SŁAWEK
Kontakt:

Re: Pozyskiwanie wody z okolicy

Post autor: SŁAWEK » 15 wrz 2019, 22:42

O maszynie do produkcji nic nie wiem.
Strona producenta
https://www.egp-system.com/preparaty
Srebro o zawartości 570 ppm to SilverPlus 2100. Tego preparatu nie ma w ofercie sklepu internetowego. Możesz go kupić w stacjonarnym. SilverPlus 2100 zawiera oprócz srebra jeszcze dodatek nanocząsteczek złota. Podaj namiar na PW to Ci wyślę.

Awatar użytkownika
1411
Kontakt:

Re: Perhydrol i srebro w praktyce

Post autor: 1411 » 17 wrz 2019, 10:18

SŁAWKU, możesz opisać dokładnie ile czego na ile dajesz? Wydzieliłem specjalnie temat żebyś się rozpisał z poradnikiem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rapttus
Kontakt:

Post autor: Rapttus » 21 wrz 2019, 0:05

Strona się nie ładuje :(
Chciałbym mieć maszynę do produkcji srebra koloidalnego ale puki co znalazłem tylko taką co robi stężenie 25ppm ;/
Dziekuję za ofertę ale na razie się wstrzymam :)
Obrazek

SŁAWEK
Kontakt:

Post autor: SŁAWEK » 25 wrz 2019, 22:36

Na temat maszynki do produkcji koloidu srebra porozmawiaj z Waldkiem albo zrób ją sobie.
Nie bardzo rozumiem co ma znaczyć że robi stężenie 25 ppm. Nie mniej ani więcej tylko 25 ? Z tego co wiem, ilość cząsteczek w wodzie zależy od wody, srebra, prądu dostarczonego, odległości elektrod i czasu trwania elektrolizy. Może jeszcze temperatury czy innych czynników ? Na razie koloidu robić nie muszę bo mam gotowca. Gdybym musiał, pewnie bym zrobił.
Woda czysta, demineralizowana nie przewodzi prądu, elektroliza nie nastąpi a właśnie z taką wodą robi się koloid. Gdzie jest dowcip ? Woda taka powinna mieć do 5 ppm. Mierzyłem próbki wody demineralizowanej. Ma od 20 do 50 ppm, żadna nie miała do 5 ppm. Dlatego proces elektrolizy zachodzi. Kranówa to też nie jest, bo ona ma od 120 do 170 ppm więc nie wiem co się kupuje pod etykietą "woda demineralizowana". Pierwszy konieczny sprzęt do produkcji - miernik ppm.
Drugi - transformator. Proponuję do eksperymentów wykorzystać te które mamy - ładowarki, prostowniki, spawarki i inne.
Materiały. Woda o jak najmniejszym ppm i drut srebrny próby 999. Czas na testy też jest potrzebny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie wody”