Dezynfekcja wody w domu dzieki lampie UV

Wszystko o oczyszczaniu
ODPOWIEDZ
Romeo

wt 03 gru 2019, 19:06

Gdzieś już pisałem ale napiszę w odpowiednim dziale ,odnośnie ostatniego tematu Arsa o skażonej wodzie bardzo niebezpieczną bakterią legionella jak i sytuacja u mnie z przed dobrego roku zbyt dużej ilości bakterii E.coli w wodzie wodociągowej , której na co dzień używamy ,jest jednak jedno rozwiązanie które stworzy nam swoistą ścianę ognia na bakterie i wirusy ,sterylizacja wody poprzez zamontowanie sobie takowej lampy w domu odpowiednio dostosowanej do naszych potrzeb ,nie zmienia to smaku wody a bezpieczni pijemy sobie z kranu i nie musimy potem kupować sobie żadnej butelkowanej wody itp ,sam sie nad tym zastanawiam ,jedyny minus to potrzebuje prądu ale podczas godziny W nigdzie nie będzie pradu a wodociąg i tak nie będzie działał ,wtedy sa inne metody ,jednak to jest świetne rozwiązanie na teraz , uważam że jest to super sprawa .
https://www.filtrywodysklep.pl/bakterio ... v-c-1.html
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 gru 2019, 07:06

Wypadałoby mieć coś na teraz. W końcu takie akcje jak zatrucie w wodociągu jest możliwe plus nasze bojlery, jak widać z przypadku z legionellą. W końcu sytuacje kryzysowe są różnorakie a my nie przygotowujemy się wyłącznie na godzinę W tylko chcemy być zabezpieczeni na ile się da na codzień. Od tego zależy zdrowie i życie nas i naszych ludków w domu.
Doczytam o tych lampach - w sensie jak się to montuje w instalację wodną bo kompletnie nie wiem jak to wygląda w praktyce.
Obrazek
Romeo

śr 04 gru 2019, 11:09

W szpitalu widziałem te lampy zamontowane ,ciekawe czy u ciebie w robocie w piwnicy też sie na nie natkniesz , zn z legionellą to raczej w domowym bojlerze jej nie spotkamy ,bo jesli dobrze przeczytałem to mnoży się w dużych rezerwuarach ciepłej wody,gdzie cyrkulacja wody jest powolna , domowy bojler jest za mały i praktycznie cyrkulacja w nim zachodzi cały czas ciagle woda w nim krąży i przepływa w przeciwienstwie do wielkich instalacji szpitalnych itp no i w dodatku do zarażenia dochodzi poprzez wdychanie oparów ciepłej wody ,a więc jesli zamontujemy ta lampę zaraz za licznikiem poboru wody z sieci miejskiej to nic sie nie dostanie do naszej domowej instalacji i nic sie nie namnoży lampa pozabija wszystko na przedpolach ...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 04 gru 2019, 12:05

W robocie jedynie lampy ruchome, do dezynfekcji pomieszczeń. Ewentualnie zamontowane na ścianach w strategicznych miejscach.

Montaż za licznikiem... Wciąz nie ogarniam, to się montuje zamiast kawałka rury i wewnątrz przypływa normalnie woda która jest oświetlana promieniami UV, tak??
Obrazek
Romeo

śr 04 gru 2019, 13:23

tak dokładnie ,to montujesz zaraz za licznikiem gdzie woda z sieci jest pobierana do domu , hydraulik wytnie ci kawałek rurki zamontuje w te miejsce ta tubę i przekieruje przez ta tubę wode do domu , w srodku znajduje się szklana osłona w której jest ta lampa uv podłączasz do pradu i woda przepływająca przez to trafia na falę światła uv które już wiesz jak działa jak pisałem ściana ognia na wszystkie zarazki wirusy i bakterie , i raz do roku wymieniasz ta lampę ,ale wode możesz pić z kranu bez strachu , oczywiście warto wcześniej dostosować odpowiednią lampę do ilości pobierania wody chodzi o szybkość przepływu ,żeby nie wziąć za słabej tylko taką w sam raz ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie wody”