Torba Helikon Wombat shoulder bag

Wszystko w czym można przenosić dobytek
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 03 kwie 2019, 07:36

Po kilku latach używania mogę z czystym sumieniem polecić choć nie wiem czy jeszcze uda się ją kupić. Pobieżnie przeleciałem internety i widzę "brak w magazynie" ale jak mówię, pobieżnie zerknąłem. Są jakieś nowsze rozwiązania i możliwe że stara wersja jest nie do dostania.

Plusy:
+ torba na ramię z pasem biodrowym :!: przez co jest bardzo wygodna w przenoszeniu i można ją ustabilizować
+ nadaje się świetnie do wędrówek pieszych jak i na rower
+ pojemna i z wieloma całkiem sprytnie rozmieszczonymi kieszeniami
+ szybki dostęp do komory głównej poprzez zamykanie na zamek w klapie ułatwia poszukiwania i jest doskonały dla ludzi którzy biegają z radiem, lornetką bądź aparatem - żadna okazja nie zostanie przepuszczona przez zdejmowanie plecaka i szarpanie się z zapięciami aby migiem wydobyć potrzebny sprzęt. Równie dobrze wewnątrz może znajdować się pistolet.
+ wprost stworzona na potrzeby torby BOB, złapać w przelocie i opuścić miejsce pobytu
+ można było nabyć ją w dwóch gramaturach cordury, grubsza daje lepszą ochronę przed deszczem (można impregnować jakimś NikWaxem w sprayu co sam czynię)
+ wybór kolorystyczny od jednolitych czarny, coyote, olive po maskowania Camo Grom czy jak moja A-TACS FG lub AU
+ taśmy molle dają kompatybilność z różnymi troczonymi pierdołami jeśli komuś na tym zależy i w przypadku torby na ramię to ogromny plus bo nawet zwykły folderek czy latarkę można "odłożyć" wpinając w taśmę molle. Torbę zawsze można przesunąć w swoją stronę i mieć absolutnie wszystko pod ręką.

Minusy:
- wnętrze pokryte było cienką błonką która miała zatrzymywać wilgoć niestety bardzo szybko to zabezpieczenie zwyczajnie się wykruszyło
- przy większym obciążeniu torby te karabinki z tworzywa "skrzypią" przy przemieszczaniu się

Dokładniejszy przegląd na filmiku
Helikon Wombat.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 03 kwie 2019, 07:58

To jest idealna torba na moje małe włóczęgi. Można ustabilizować i jest organizacja w środku. Skrzypienie. To samo mam w torbie na aparat. Może by to posmarować jakimś mazidłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Torby, plecaki, sakwy”