sztuka...

Pozycje papierowe lub pdf
BoldFold
Posty: 1432
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 23 gru 2023, 22:01

Dziwne, było a ni ma, nima i już :roll:

"Sztuka Wojny" autor Sun Tzu. Pozycja obowiązkowa.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Bura3
Posty: 28
Rejestracja: sob 09 gru 2023, 09:58
Kontakt:

wt 26 gru 2023, 20:47

Jedna z dwóch najbardziej przereklamowanych książek w bibliotece preppersa.

Jak dostanę na prezent to nie wyrzucę i czasem zajrzę ale daleko mi do uznawania jej za pozycję obowiązkową.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 26 gru 2023, 22:38

Cześć

Bardzo ciekawe :) Jedna z obowiązkowych pozycji do nauki wojskowego rzemiosła na amerykańskiej West Point i rosyjskiej Akademii Sztabu Generalnego :)

Sam mam dwa wydania Sun Tsu „sztuka wojny” i uważam że obok takich pozycji jak Liddel Hart „Strategia Działania Pośrednie” , Clausevitz „O wojnie” , Mao Tse Tung „Wybrane pisma wojskowe” oraz Machiavelli „Książę” . Najważniejsze książki zagraniczne kształtujące wiedzę strategiczną.

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Gruby
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 maja 2022, 09:39
Kontakt:

śr 27 gru 2023, 17:48

Widać czytasz bez zrozumienia.
Ja to czytałem z 15 lat temu. Ale nawet w biznesie się przydaje i pod tym kątem to czytałem.
Dobrze, że przypomniałeś, aż wyciągnę z biblioteczki i przypomnę sobie tę pozycję.
BoldFold
Posty: 1432
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 27 gru 2023, 18:13

Rozdziały od 21 do chyba 25 są o armii i można w tej chwili przeczytać i przypisać do wojny FR-UA
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 27 gru 2023, 18:16

Nabyłem wznowienie takiej książki jak poniżej. Wciąż nie mam kiedy w spokoju przeczytać i opisać na forum. Opiera się o sztukę wojny Sun Tzu.


IMG20231227181452.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1432
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 27 gru 2023, 21:09

No bo najtrudniej przełożyć strategię na taktykę... i to chyba w tej (14ki) książce się znajduje.

Coś jak o/x; Strategia gospodarza; mamy 3 oddziały /armie/lub 3 osiłków, 1 słaby/1średniomocny/1najmocniejszy jak sprawić aby nasza taktyka (praktyczna strategia) w kilku ruchach pokonała gościa który (dla równowagi) też ma 3 oddziały/armie/lub 3 osiłków, 1słaby/1średniomocny/1najmocniejszy. I ile minimum ruchów/potyczek/bitew jest potrzebnych?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1432
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

czw 28 gru 2023, 11:06

Nie ma chętnych? To ja zrobię pierwszy ruch; wystawiam swój najsłabszy oddział przeciwko najsilniejszemu z gości.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Bura3
Posty: 28
Rejestracja: sob 09 gru 2023, 09:58
Kontakt:

czw 28 gru 2023, 15:59

Nie mówię że ta książka nie uczy strategii albo jest w ogóle nieprzydatna. Przesadą jest nazywanie jej obowiązkową.
To trochę tak jak szachy. Uczą logicznego myślenia ale to wciąż tylko gra, która toczy się wg sterylnych zasad.
@BokdFold
Zagrajmy, Tylko opisz co się dzieje, więcej szczegółów, bo póki co to jest tylko w twojej głowie :-D
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1102
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 30 gru 2023, 10:00

Cześć
Bura3 pisze:
czw 28 gru 2023, 15:59
Nie mówię że ta książka nie uczy strategii albo jest w ogóle nieprzydatna. Przesadą jest nazywanie jej obowiązkową.
To trochę tak jak szachy. Uczą logicznego myślenia ale to wciąż tylko gra, która toczy się wg sterylnych zasad. (….)
Jeżeli książka jest tytule obowiązkowym na amerykańskich i rosyjskich uczelniach wojskowych :) I nawet na naszych polskich uczelniach wojskowych. To chyba O CZYMŚ TO ŚWIADCZY? Szachy oczywiście że uczą logicznego myślenia , oczywiście że w sterylnych warunkach :) Jak przeprowadza się doświadczenia proste żeby nauczyć studentów jak mają dana czynność przeprowadzać TEŻ UCZY ich się na początku w STERYLNYCH WARUNKACH :) Żeby zrozumieli sens i logikę tego co robią :)

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”