Książki lasu

Pozycje papierowe lub pdf
BoldFold
Posty: 1429
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 14 lut 2024, 10:52

To nie jest takie niemożliwe jak się niektórym wydaje z tym, że zamiast widzieć, ja bym napisał "czuć czyjąś obecność" Dym w lesie ja wyczuję na kilometr przy dobrej pogodzie, quadem gość by mnie raz przejechał, a dziewucha raz o mało na but mi nie nasikała, dlatego przestałem nosić kamuflaż i moskitierę na łbie. A i tak w niedzielę gościa znowu wystraszyłem... Po pewnym czasie znasz układ ścieżek, czy to zwierzęce czy ludzie wydeptali, po rosie, przy mgle i nad wodą głos się niesie na spore odległości. Rozróżnisz zwykłe odgłosy zwierząt od dźwięków jakie wydają gdy są zaniepokojone. Wiesz z jakiej odległości widać w nocy ogień, czy światło latarki to sobie sami sprawdźcie. Wyostrzysz widzenie peryferyjne i spostrzegawczość. Jest tylko jeden problem, to trzeba ćwiczyć...

Ja mniej więcej też wiem gdzie są ambony i staram się je omijać o świcie i przy zachodzie słońca, żeby mnie za dzika nie wzięli. Ale podejście do myśliwego na krok (od tyłu-pamiętacie ten kawał :lol: ) nie jest trudne, tylko niebezpieczne, jeszcze se chłopina krzywdę zrobi.

Tristan Gooley i jego Przewodnik wędrowca-ten to dopiero jest hardcorowy, no ale to jest lektura trudna w praktyce dla niedoświadczonych w terenie.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Ramius
Posty: 1
Rejestracja: pn 12 lut 2024, 20:43
Kontakt:

czw 15 lut 2024, 11:30

Jeżeli miałbym polecić książki na temat przetrwania w lesie czy ogólnie pojętego bushcraftu to, to są książki z których korzystałem ja:

Thomas Svardal - Ogień -pierwotna siła natury,
Dave Canterbury - cała seria książek na temat Bushcraft'u,
Rafał "Kowal" Kubiński - Survival podczas szkolenia SERE,
Naval - Przetrwać Belize

Na razie tyle. Jak coś mi się jeszcze przypomni czy przeczytam to uzupełnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”