Książki papierowe

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 26 wrz 2018, 21:40

Dla mnie podium, bezapelacyjnie 1
Cody Lundin "Gdy rozpęta się piekło" Mało broni, i cwaniactwa, duuużo szokującej wręcz niekiedy wiedzy. Zdaje się autor
słynnej zasady 3/4 jak się mylę poprawcie mnie proszę.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 05 paź 2018, 19:52

Druga pozycja na mojej liście to; "Szkoła przetrwania" Stevena Marshala. Tyle... kto zdobędzie nie pożałuje.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 05 paź 2018, 19:53

Bardziej popularne choć krytykowane są książki Beara Gryllsa, ja jednak mimo wszystko mam je w biblioteczce.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
CYKLOP

sob 06 paź 2018, 19:55

Ja mogę polecić książkę Paweł Frankowski - Witold Rajchert pt. Sztuki Survivalowe .
Taki podręczny poradnik do plecaka który pomoże nam rozwiązać oraz stawić czoło problemom niespodziewanym .
Nabyłem na ten sezon książeczkę na długie wieczory zimowe .
Survival po polsku Krzysztof J. Kwiatkowski .Jak przeczytam i przemyślę wszystkie zagadnienia to podzielę się moimi wrażeniami.
Pozdrawiam Pako. :geek:
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pn 08 paź 2018, 20:22

Marcina Szczygielskiego "Kuchnia na ciężkie czasy"

700 przepisów i sposobów jak niedrogo i do syta wyżywić rodzinę w okresie;
Kłopotów z budżetem rodzinnym.
Kryzysu gospodarczego
Działań wojennych
Zagrożenia terrorystycznego

Opis dokładny ze strony tytułowej, można ściągnąć w pdf, mogę przesłać, proszę o info na priv.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 10 paź 2018, 19:35

Informacje o książce:
Tytuł: Preppersi. Przygotowani do przetrwania!
Tytuł oryginału: Preppersi. Przygotowani do przetrwania!
Autor: Wojciech Chełchowski, Andrzej Czuba
ISBN: 9788328703803
Wydawca: Muza
Rok: 2017

Link;http://moznaprzeczytac.pl/preppersi-prz ... zej-czuba/

Z opisu (w linku powyżej) wnioskuję, że to jest pozycja dla świeżo upieczonych "przygotowanych" szczególnie polecam plan na 9 miesięcy dla początkujących. Zaawansowani już muszą sami zdecydować o tej pozycji w biblioteczce.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

śr 10 paź 2018, 20:30

To ja dołożę swoje kilka sztuk:
- "Drewno zamiast benzyny" P. Zimmerman,H. LaFontaine
Wydawnictwo: Złote myśli. Jak zrobić i używać generator gazu drzewnego. Moim zdaniem absolutny hit w każdej biblioteczce preppersa. Polskie tłumaczenie amerykańskiego poradnika na trudne czasy. Nie musisz być geniuszem. Jak umiesz czytać przerobisz sobie gaźnikowy silnik benzynowy na gaz drzewny.
- Feynmana Wykłady z Fizyki, wszystkie tomy. Stary już (nie był więc drogi) ale najlepiej wyjaśniający najważniejsze prawa przyrody akademicki podręcznik wszechczasów. Richard Feynman uważał, że jeśli nie jest w stanie czegoś wyjaśnić tak aby ludzie zaraz po maturze to zrozumieli to sam tego nie rozumie jeszcze dobrze (czyli, że nauka ma w temacie sporo do odkrycia).
Jakby świat miał się skończyć, warto mieć na półce w piwnicy taką wiedzę. Mnie Ojciec nauczył, że nawet wbijając gwóźdź czy stawiając stopę trzeba widzieć jak rozkładają się na nich siły, jak potem pracują. Minęło kolkanaście lat i ja również zobaczyłem te siły cokolwiek robię. A z nimi prądy, opory, oddziaływania cząsteczek i wiele innych. Serdecznie polecam. Tych, którym fizyka nie pachnie zapraszam do przeczytania "Sześciu łatwych kawałków" Richarda Feynmana. Zrozumiecie mnie.
- mam oczywiście też całą bibliotekę książek branżowych (medycyna) chociaż na co dzień korzystam wyłącznie z internetu. Ale internet nie musi być wieczny.
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Romeo

sob 17 lis 2018, 19:38

brzoza-ratuje-w-chorobie-w-iext53094222.jpg
Fajna książka ,wszystko o brzozie ,nie tylko o zbieraniu soku ,polecam ,sprawdzałem niedroga ja dostałem od matuli :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Romeo

pt 01 mar 2019, 11:51

Polecam ,bardzo fajna książka , poradnik bushcraftu napisany w formie opowiadania , uważam ,że jest to obowiązkowa pozycja dla każdego leśnego obozowicza .
20190301_114111.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Romeo

wt 26 mar 2019, 21:09

Kolejna pozycja ,bardzo fajna książka ,dużo przydatnych przepisów ,kupiona na poczcie ,polecam .
20190326_143833.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”