„Survival z ludzką twarzą” Bolesław Andrzej Uryn

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1095
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 07:56

Witajcie!

Książka o wyprawie do Mongolii Pana Bolesława Andrzeja Uryna opisana w książce „Survival z ludzką twarzą”

Książka napisana jest językiem bardzo przystępnym oraz barwnym, wspaniałe oddaje nastroje autora podczas podróżowania po tym górzystym, ale bardzo barwnym kraju o bogatej kulturze. Autor odwiedzał Mongolię kilka razy, ale w książce są zawarte wspomnienia wypraw, z drugiej połowy lat 90-tych XX wieku oraz kilku innych (Amazonia).

Ciekawymi uwagami autora są między innymi, jak zachować się w np. w mongolskiej jurcie, nie urażając przy tym gospodarzy domostwa, czy opis całych igrzysk Naadam. Oraz z szczególnym uwielbieniem przez Mongołów łucznictwa i jazdy konnej.

W książce poruszono również tematy historii Mongolii, oraz wpływu lat radzieckich na kulturę i sztukę kraju. Jak destrukcyjny wpływ miała ideologia komunistyczna, na ten koczowniczy i wojowniczy naród.

W rozdziale pod nazwą „Survival” mamy podrozdziały poświęcone takim zagadnieniom jak psychologia przetrwania , innym ekspedycjom które odbywały się rejonach kół polarnych i równikowym oraz wiele innych równie ciekawych wniosków ( jak tematy łucznictwa czy wędkarstwa ). Niezmiernie ciekawym podrozdziałem jest wątek sprzętowy, który pomoże początkującym wyciągnąć odpowiednie wnioski, pod kątem doboru sprzętu. Należy przy tym dodać, że autor opisał sprzęt który zabierał ponad 20 lat temu na swoje podróże, i dziś wiele z tych rzeczy, ma swoje lepsze i lżejsze odpowiedniki.

Podsumowując: z książką warto się zapoznać, mimo faktu że wiedzy survivalowej w książce jest ralatywnie mało.Książkę polecam wszystkim tym którzy oprócz wiedzy survivalowej, cenią sobie opis ciekawych podróży.

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr 24 lis 2021, 22:47 przez SilesiaSurvival, łącznie zmieniany 1 raz.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]

Tagi:
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2583
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 08:20

Przyznam szczerze że tego autora, ani tej książki nie znałem. Wpadł mi w ręce jedynie Romuald Koperski i jego wyprawa przez Syberię - można wysłuchać trochę na YouTube jak ktoś chce poszukać. Dzięki, rozejrzę się za książką.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1095
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 08:39

Cześć

Ja znów Koperskiego nie znałem :)
Posłucham i poczytam. A książki będę publikował, w dziale co pewien czas. Mam ich dość dużo.

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2583
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 14 lis 2021, 09:20

Tak to jest - wszyscy uczymy się od siebie nawzajem, jak mawia Dave Canterbury.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”