Podręcznik przetrwania dla sił specjalnych - Chris McNab, wyd. Bellona

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1090
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 06 sty 2022, 17:29

Podręcznik przetrwania dla sił specjalnych - Chris McNab , Bellona Warszawa 2010

Cześć!

Od razu chce uprzedzić wszelkie pytania że książkę „Bravo Two Zero” pisał Andy McNab. Czy autorzy obu książek są rodziną, tego nie wiem.

Książeczka ponieważ inaczej tego nazwać nie można ( ponieważ książka jest zbliżona do formatu B5 ), jest jedna z ciekawszych książek jakie znajdują się na polskim rynku wydawniczym. Małe wymiary pozwalają zabrać w teren, do kieszeni, i w terenie próbować wykonać techniki przedstawione w publikacji. Duża liczba dobrych jakościowo biało-czarnych obrazków, tylko ułatwia zadanie. Oraz daje pewien pogląd, na wzorowe wykonanie przedstawionej techniki.

W przedstawionym podręczniku są poruszane pewnie kwestie których próżno szukać w innych książkach lub są potraktowane bardzo zdawkowo. Są to między innymi zasady polowania, poszukiwanie ryb w nurcie rzeki i jezior, ratowanie osób na lodzie, zasady prowadzenia akcji ratunkowych w terenach górskich zimą, asekuracja czekanem (w takiej Biblii jak SAS Szkoła Przetrwania tego nie ma) oraz wiele innych przydatnych informacji z różnych elitarnych formacji wojskowych z całego świata ( ale głównie z armii państw zachodnich ) które są zawarte w szarych prostokątach.

Czy warto ? Jest to jedna z książek którą warto mieć (ale nie trzeba), ale na pewno warto ją przeczytać. Gdy kupowałem książkę (na wyprzedaży) dałem raptem 9.90 pln ( cena sugerowana to 25 pln ).
Bardzo dużą zaleta książki są jej niewielkie wymiary, maksymalnie skumulowana treść podparta czytelnymi i prostymi obrazkami.

Polecam!
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 06 sty 2022, 18:48

Dzięki za strzał. Szukałem czegoś kieszonkowego właśnie. Do wiosny może zrobię reckę "SERE Informacje podstawowe". Wydaje się być równie pełnym kompedium ale format zdecydowanie większy. Inna sprawa że tej wiedzy którą tam upchnięto, nie dało by się w mały format domknąć.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”