Dave Grossman „O zabijaniu” , wydawnictwo 360 stopni.

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 30 sty 2022, 17:16

Cześć!

Dziś wrzucam bardzo kontrowersyjną, oraz mocno przemilczaną książkę w Polsce, na nasze forum. Dave Grossman w swojej książce „O zabijaniu” , skupia się na psychicznych i społecznych aspektach aktów zabijania, podczas konfliktu zbrojnego czy obrony koniecznej. Dave całkowicie pomija, zabijanie w ramach działaności kryminalnej. Ponieważ na ten temat, powstało już bardzo dużo pozycji. Dave Grossman jest pułkownikiem armii USA, to między innymi on zapoczątkował diagnozowanie, oraz pomoc weteranom dotkniętymi PTSD.

Na swoim kanale tez będę chciał zrobić osobny materiał POŚWIĘCONY TYLKO TEJ KSIĄŻCE. Ponieważ w kraju nad Wisłą, książka jest prawie nie znana. A nasi preppersowi youtuberzy nie znają tej pozycji. Niestety wydawnictwo nigdy nie zrobiło dodruku tej pozycji, przez co na rynku ceny książki plasują się między 250-300 zł ! Za papier ! Pdf krąży po sieci, ale tylko wersja angielska tej pozycji.

Grossman skupia się warunkowaniu aktu zabijania , przygotowaniu człowieka do tego aktu. Przez odpowiednie szkolenie, czy dehumanizacja przeciwnika. Gdzie Grossman podkreśla fakt, że łatwiej można zdehumanizować przeciwnika, jeżeli pochodzi on z innego kręgu cywilizacyjnego czy kulturowego. O wiele łatwiej armii amerykańskiej było zdehumanizować Japończyków czy Wietnamczyków, niż Niemców. Mimo usilnych starań w tym względzie.

Autor skupił się na również indywidualnej oraz zespołowej, odpowiedzialności za akt zabijania. Gdzie autor podkreśla, że „bronie zespołowe” a dokładniej ich obsługi, o wiele rzadziej cierpią na PTSD, niż piechurzy czy żołnierze wojsk specjalnych.

Smaczków tematycznych jest o wiele więcej. Jesteś żołnierzem ? Funkcjonariuszem ? Ochroniarzem ? Strzelcem ? Czy instruktorem strzelectwa oraz survivalu? MUSISZ PRZECZYTAĆ TĄ KSIĄŻKĘ !

Tylko szkoda że nie ma dodruku , oraz książka na rynku wtórnym kosztuje astronomiczne sumy ……

Pozdrawiam
~Bart

Jakby ktoś chciał, mogę mu książkę skserować. Tylko odbiorę książkę od Brata ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 512
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 30 sty 2022, 18:19

Dzięki za info. Właśnie kupiłem na Alle za 59,99. Zostało jeszcze 16 szt. Kupować byle szybko bo pierwsza poszła za 54,99 . Jutro pewnie będzie droższa...
https://allegro.pl/oferta/o-zabijaniu-d ... 1614574512
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1089
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 30 sty 2022, 18:24

Cześć!
mar_kow pisze:
ndz 30 sty 2022, 18:19
Dzięki za info. Właśnie kupiłem na Alle za 59,99. Zostało jeszcze 16 szt. Kupować byle szybko bo pierwsza poszła za 54,99 . Jutro pewnie będzie droższa...
https://allegro.pl/oferta/o-zabijaniu-d ... 1614574512
Taka cena, to jak za DARMO! Brać zanim się zorientuje że może brać 100 zł więcej. I tak się sprzeda na pniu.

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 31 sty 2022, 10:33

Rozmowę ciekawą, jaka się wywiązała z okazji omówienia powyższej książki, przeniosłem w osobny temat viewtopic.php?p=7382#p7382
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 04 lut 2022, 22:48

20220204_224549.jpg

Fragment z przedmowy. Wciągnąłem się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 512
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

sob 05 lut 2022, 09:24

1411 pisze:
pt 04 lut 2022, 22:48
[...]
Fragment z przedmowy. Wciągnąłem się.
Tak, przedmowa jest znamienna, jak bardzo dotyka tak wielu. Mnie również, bo mimo że w różnych miejscach byłem, dużo widziałem, wielokrotnie nas ostrzeliwano to miałem bardzo dużo szczęścia...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”