Taktyka walki w terenie zurbanizowanym. Paweł Makowiec, Marek Mroszczyk

Pozycje papierowe lub pdf
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 27 sie 2023, 21:42

Ze wspomnień rodzinnych pamiętam wymianę zdań (przedstawioną mi w opowieści) z moim dawno zmarłym wujem, który przeżył Monte Cassino:
- jesteś bohaterem
- bohaterowie to tam zostali...
I tak ucinał wszelkie pytania. Trochę nie w temacie. Tak mi się skojarzyło.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 27 sie 2023, 22:52

Cześć
dublet pisze:
ndz 27 sie 2023, 20:12
Takie małe podsumowanie tych "Podręczników taktycznych" i ich autorów.Dlaczego poważni szkoleniowcy nie chcą mieć nic wspólnego z tymi Panami?!
Kolego Dublet , akurat mam ta przyjemność że znam autorów. I nie znamy się dwa lub trzy lata. Tylko trochę więcej. Paweł Makowiec wykłada na Akademii Wojsk Lądowych, i miałem okazje na kursie oficerskim być na jego wykładach :) Tak że wybacz ale obaj Panowie, mocno pociągnęli szkolenie taktyczne „do przodu” nie łupiąc przy tym kursantów. Bo cena 80 zł za „Kurs Walki w Mieście”, gdzie masz dwa dni teorii oraz dwa dni praktyki to kpina :) Praktycznie obaj panowie wychodzą na przysłowiowe zero. Oczywiście mówimy tu o kursach w ramach ON.PL. Do tego dochodzi Kurs Piechoty , Kurs Działań Rozpoznawczych czy Kurs Działań Patrolowych. Ceny nie zabijają, wiedzy i ganiania po krzakach jest dużo.
dublet pisze:
ndz 27 sie 2023, 20:12
Proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie. Szkolenie na współczesnym polu walki to nie zabawa,a za błędy w wyszkoleniu płaci się najwyższą cenę jaką jest życie i zdrowie.Pozdrawiam Serdecznie.
Panie kolego. W paramilitarkę bawię się od 2005 roku. Potem służyłem sobie 12 lat w naszej zacnej armii , ostatnio robiłem oficerkę z rezerwy. Najwiecej nauczyłem się w ZHP i strzelcu niż w służbie. Między innymi na takich szkoleniach, jak organizują Mroszczyk i Makowiec nauczyłem się najwiecej. A wierz mi że na ich szkoleniach, jest mało snu i dużo biegania ;) oraz pracy sztabowej.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Ramzan Szimanow
Posty: 1869
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

wt 29 sie 2023, 14:00

dublet pisze:
ndz 27 sie 2023, 20:12
Takie małe podsumowanie tych "Podręczników taktycznych" i ich autorów.
Z maja się nam zrobił sierpień, zaraz wrzesień. A merytorycznego wypunktowania błędów w tych podręcznikach jak nie było tak nie ma. Jedynie powoływanie się na "poważnych szkoleniowców" którzy mogą mieć jakieś osobiste urazy do Makowca lub Mroszczyka.
dublet
Posty: 12
Rejestracja: pt 03 gru 2021, 07:41
Kontakt:

wt 29 sie 2023, 14:16

Ale tu nikt nie ma żadnych urazów do tych gości.Po prostu całość pracy jest wprowadzaniem ludzi w błąd co może kosztować życie lub zdrowie i tyle.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 29 sie 2023, 16:13

Cześć!
dublet pisze:
wt 29 sie 2023, 14:16
Ale tu nikt nie ma żadnych urazów do tych gości.Po prostu całość pracy jest wprowadzaniem ludzi w błąd co może kosztować życie lub zdrowie i tyle.
Pozdrawiam.
Dziwnym trafem , jakoś wszystkie pozycje Mroszczyka i Makowca zostały dopuszczone, a nawet są zalecane w szkleniu Wojsk Lądowych naszego Wojska Polskiego. Sam Makowiec jest wykładowcą w Zakładzie Taktyki na AWL-u, co prawda na cywilnym stanowisku. Chyba o czymś to świadczy? Że jednak „kuźnia generałów” zatrudniła jednego z autorów serii podręczniki taktyczne?

Ja cały czas czekam co w ich książkach jest tak? Nawet ludzie z doświadczeniem bojowym doceniają, oraz proponują zakupienie tych książek do swojej „biblioteczki trepa”.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Ramzan Szimanow
Posty: 1869
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

wt 29 sie 2023, 18:57

dublet pisze:
wt 29 sie 2023, 14:16
Po prostu całość pracy jest wprowadzaniem ludzi w błąd co może kosztować życie lub zdrowie i tyle.
Czyli wszystko opisali źle, wprowadzają ludzi w błąd ale przytoczyć konkretne przykłady jest jakoś problem :mrgreen:
Jaka szkoda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”