Bogdan Jaśkiewicz „Zielona kuchnia czyli zielnik dziko rosnących roślin jadalnych” , wyd VII , 2011

Pozycje papierowe lub pdf
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 09 kwie 2022, 09:33

Bogdan Jaśkiewicz „Zielona kuchnia czyli zielnik dziko rosnących roślin jadalnych” , wyd VII , 2011

Cześć

Dziś chciałbym wam przedstawić moją pierwszą książkę, od której zaczynałem swoje przygody z dziką zieloną kuchnią. Książka polecana przez Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, ja również z całego serca polecam Wam tą książkę.

Książka jest dedykowana, dla ludzi którzy dopiero zaczynaja swoją przygodę z surwiwalowym zielarstwem, i autor zawarł na samym wstępie swojej książki, takie zagadnienia jak : skala smakowitości Henschela czy „ściągę dla początkujących” . Sama „ściąga dla początkujących”, składa się z takich elementów jak : kształty liści , typów kwiatostanów i typy owoców. Dzięki temu, treści i określenia jakie stosuje autor, są o wiele bardziej czytelne dla odbiorcy niż tylko suche ładne opisy. I tutaj widzę największą zaletę nad pozycjami innego dobrego eksperta z dziedziny dzikiej kuchni dr Łukasza Łuczaja. Książki dr Łuczaja również posiadam, ale przy opisach pewnych cech wizualnych roślin, ściąga z „Zielonej Kuchni” zawsze jest otwarta. Nie deprecjonuje tutaj książek dr Łuczaja, ale jego książki są dla osób, na trochę wyższym poziomie wiedzy, niż książka Pana Jaśkiewicza.

W książce jest zawartych ponad 130 rycin roślin , ich opisów, oraz dań jakie możemy z nich przyrządzić. Na ostatnich stronach, znajdują się kolorowe fotografie niektórych roślin. Fotografie wokół których znajduje się „czerwona ramka”, w domyśle autora to ostrzeżenie przed roślinami niebezpiecznymi dla zdrowia i życia.

Na zakończeniu książki, znajdują się rady autora odnośnie gotowania i pieczenia w terenie. Przed jakimś wyjściem w teren, gdzie zamierzać coś „popichcić”. Lubie przejrzeć sobie rady autora, żeby spróbować czegoś nowego i innego.

Książkę polecam Wam z całego serca! Ja swoją kupiłem w przedsprzedaży, u Autora. Dostępność jest mocno ograniczona, niestety….. Ale pamietam że autor sprzedawał pdf-y. Chce tylko nadmienić że książka z roku 2011 została wydana, nakładem autora.

Pozycja obowiązkowa! Dla surwiwalowca i preppersa. I niestety KSIĄŻKA JEST TRUDNO DOSTĘPNA……

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Ramzan Szimanow
Posty: 1831
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 10 kwie 2022, 12:22

Zapowiada się naprawdę trudne "polowanie". Rzeczywiście nie będzie łatwo ją zdobyć 😅
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 10 kwie 2022, 14:13

Cześć!
Ramzan Szimanow pisze:
ndz 10 kwie 2022, 12:22
Zapowiada się naprawdę trudne "polowanie". Rzeczywiście nie będzie łatwo ją zdobyć 😅
Powiem tak, nie będzie łatwo, tanio raczej też nie. Ale da się znaleść, tylko trzeba co pewien czas, sprawdzać portale ogłoszeniowe. W pewnym antykwariacie, widziałem dwie te książki, cena była adekwatna do treści. Duża…..
Autor swego czasu sprzedawał pdf-y, w jakiś niewygórowanych pieniądzach. Może warto zapytać się na portalu społecznościowym? Czy sprzeda takiego pdf-a ?

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 498
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 10 kwie 2022, 16:46

W razie czego to mogę się podzielić poniższą publikacją w .pdf. Ewentualnie jak dobra dusza zdobędzie B. Jaśkiewicza i podzieli to chętnie również przeczytam... :)

Obrazek

Jak coś to podawać na priv - prześlę na e-mail'a
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

ndz 10 kwie 2022, 18:44

Cześć

Dzikie Rośliny Jadalne :) Łuczaja również mam :) Tylko muszę znaleść chwile, żeby zrobić wpis o tej książce. Wydanie wcześniejsze. Coś rok 2012 lub 2013.

Prosimy o recenzje „Dzikiej kuchni” dr Łuczaja ;)

Pozdrawiam
~Bart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki”