"Twardy" wiejski surwiwal Aarona Fletchera.

Filmy i filmiki o tematyce wiadomej
ODPOWIEDZ
Ramzan Szimanow
Posty: 1871
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pn 25 wrz 2023, 18:03

Filmy o specyficznym prepersie z Oregonu. Bezdomny z wyboru, woli być nazywany "wolnym od domu" prowadzi pół koczowniczy tryb życia najmując się do pracy u lokalnych rolników.
Hoduje też owce, na które przeszedł po wcześniejszych doświadczeniach z kozami.
Sporo informacji na temat minimalistycznego off gridu i patentów choć sam Aaron podkreśla jak ważna jest współpraca w niewielkich społecznościach.
Zwłaszcza przy pogarszającej się sytuacji polityczno gospodarczej.
Na tyle ciekawy temat że uznałem że warto go wyszczególnić poza zbiorczym z yt.

Z wartych przetestowania pomysłów.

Lodówka z pojemnika z trzech warstw sprasowanej wełny spryskiwanych 2-3 razy dziennie wodą. Wojłok izoluje, jednocześnie parująca woda oddaje energie do otoczenia. Zasada działania jak glinianej stągwi.

Ręcznie pompowany opryskiwacz ciśnieniowy używany do zachowania higieny.

Kuchenka solarna.

Wywiady przeprowadzone przez Kirsten Dirksten

https://www.youtube.com/watch?v=U54HRmglYEA&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=AbZeg9I-gQI&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=-v_YtUo7hSg

Kanał Fletchera na yt

https://www.youtube.com/@123Homefree
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1101
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

wt 26 wrz 2023, 06:15

Cześć

Przejrzałem tak na szybko, i muszę przyznać ciekawa osobistość. Na pewno Aron potrzebuje niewiele do przeżycia, ciekawy sposób na życie. Jak nie masz rodziny. Oraz żyjesz w raczej cieplej strefie klimatycznej. Ale troszkę przełamię ten sielankowy obraz, niestety taki „samotny pasterz” może być łatwą ofiarą zorganizowanych grup, w razie jakiś większych załamań społecznych. Takich z rodzaju BLM…….. Co prawda wątpię żeby się na nim jakoś znacznie wzbogacili, ale może skończyć jako niewolnik….

Będę sobie bacznie przeglądał życie Arona. Bo widzę że można się od niego sporo nauczyć.

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
bushmot
Posty: 140
Rejestracja: pn 05 wrz 2022, 06:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wt 26 wrz 2023, 12:22

Dzięki za podrzucenie! Ląduje na liście do obejrzenia. Bo choć jestem pewien że nie da się przełożyć wszystkiego na nasze warunki to zawsze jakiś patent można zaadaptować
zapraszam na bushmot.blogspot.com
Ramzan Szimanow
Posty: 1871
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

wt 26 wrz 2023, 12:34

SilesiaSurvival pisze:
wt 26 wrz 2023, 06:15

Ale troszkę przełamię ten sielankowy obraz, niestety taki „samotny pasterz” może być łatwą ofiarą zorganizowanych grup, w razie jakiś większych załamań społecznych. Takich z rodzaju BLM…….. Co prawda wątpię żeby się na nim jakoś znacznie wzbogacili, ale może skończyć jako niewolnik….
Wydaje się tego świadom. Stąd mówi o współpracy w ramach społeczności rolniczych.
I nie rozstaje się z swoim Rugerem LCP .380, z racji lokalnych przepisów noszonym na widoku ale tak by postronny obserwator mógł łatwo pomylić broń z futerałem na telefon komórkowy.
W jednym z filmów które oglądałem wspomina też o "buzdyganie" noszonym na pasku z tyłu.
Jednak go nie pokazuje, aby pusty pokrowiec. Więc nie wiadomo czy chodzi o pałkę teleskopową czy kawałek stalowej rurki.

Co do łagodniejszego klimatu stanu Oregon. Kolejna sugestia jak w Polskich warunkach ważny jest swój kawałek ziemi pod uprawę. Uniezależniający od ciągłych zmian pastwisk.
bushmot pisze:
wt 26 wrz 2023, 12:22
Dzięki za podrzucenie! Ląduje na liście do obejrzenia. Bo choć jestem pewien że nie da się przełożyć wszystkiego na nasze warunki to zawsze jakiś patent można zaadaptować
Na pewno się nie da. Ale gość ma właśnie mnóstwo patentów które na bieżąco dopracowuje i ciekawych przemyśleń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”