Maski - ogólna pogadanka.

Maski, kombinezony, filtry itd.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 10:06

Nie wiem czy zrobilibyście fortunę...
Poszerzę Twoje spostrzeżenie o swoje własne. Pracuję z ludźmi niepełnosprawnymi i na każdym kroku obserwuję, że cokolwiek nie jest produkowane z myślą o nich, nigdy w stu procentach nie rozwiązuje ich problemów. Co gorsza, zwykle w ogóle nie rozwiązuje a wręcz komplikuje. Dopasowanie wózków, chodzików, foteli praktycznie nie istnieje. Pod poszczególne jednostki chorobowe wręcz by się przydało indywidualne rozwiązanie i podejście. I w sumie można znaleźć ale kogo na to stać? Za tak zwany custom się płaci ekstra i mało kogo w tym kraju na to stać. Jeśli zwykła poduszka pompowana pod tyłek kosztuje 300 PLN z czego PEFRON dofinansowuje 100 PLN a człowiek ma 700 PLN renty i 70% tej renty pobierane jest na poczet utrzymania w ośrodku, to to co mu zostanie, musi mieć na wszystko. Leki nie refundowane, opatrunki nie refundowane (a są takie potrzeby niestety), kawę, fajki, słodycze, co tam kto lubi, to nie ma realnych szans. No ale to o ludziach starszych i niepełnosprawnych a Ty tu wzmiankujesz o zdrowych z ograniczeniami. Ile osób w okularach będzie się pchało do prac związanych z koniecznością noszenia maski pgaz? Ile z nich dostanie podbitą zdolność? Dlatego twierdzę że na fortunę nie ma co liczyć.
A z "chorymi" (niepełnosprawnymi, ograniczonymi, etc.) tak naprawdę nikt się nie liczy i nie widzi i nie rozumie (jeśli przypadkiem widzi) ich potrzeb.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 10:24

Ja jako niewidoma dostaję też trzycyfrową rentę, jednakże powiem Ci że u nas tutaj PEFRON refunduje nawet 80% wydatków związanych na sprzęt. No ale to też zależy jeszcze na co. Na przykład szkła do moich okularów to koszt 800zł plus do tego oprawki za ok 300zł i tego nikt nie zrefunduje. Dlatego nie mogę sobie pozwolić na ich zniszczenie. Już raz mi pękły zanim poznałam BowHuntera i kleiłam je taśmą, bandażem, a na końcu nawet włóknem szklanym i żywicą. Ale to nie tylko z okularami jest problem. Bow się wnerwia kiedy pracuję fizycznie bo i tak mam podniesione ciśnienie w oczach, ale jeśli nie ja to będą to robić moi rodzice, a tata jest strasznie uparty. Nie wyobrażacie sobie nawet ile różnych kombinacji sprzętowych czasem przeprowadzamy.May cała masę sprzętu którego nikt nie używa, bo miał być dla mnie, ale jednak nie nadawał się, to co Michał zarobi topi często w wyposażenie które i tak później zbiera kurz. Jednakże przed zakupem nie wiemy czy dana rzecz sprawdzi się czy nie, a kiedy jest na NIE i tak nikt tego nie odkupi bo jest to zbyt kosztowna rzecz. A wszystko to przez jeden wypadek.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 10:48

Jak mówisz, z dofinansowaniem to zależy na co. Z okularami to samo, zero dofinansowania. No i też nie ma innej drogi jak testować, czyli wydatki, wydatki... Ludzie bez uszczerbków na zdrowiu nie mają pojęcia jak bardzo życie się komplikuje w każdej pierdole gdy już uszczerbek będą posiadać.
Odeszliśmy trochę od masek ale myślę że warto było zaznaczyć te różnicę o której napisałaś przedstawiając swój problem ze wzrokiem. Może komuś kiedyś się to przyda.
Obrazek
Romeo

pt 30 sie 2019, 12:19

Niestety widzisz że tak sie wyrażę bez urazy , okularnik w woju ma przesrane i nikt sie nim nie przejmuje musi sobie radzić , poza tym ktoś z wada wzroku rzadko trafiał w kamasze i zazwyczaj lądował u szefa jako pisarz itp ..tak więc maski czy całego stroju OP chem nawet nie dotknął może z raz założył i tyle , morze maska typu słoń ale po kilku minutach w niej ,spocisz sie bardziej niż we żniwa ...
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 12:26

No własnie. Dlatego poszukuję półmaski do gogli. Teraz nawet szukam tych gogli, żeby pokazać jak wykonane są, ale przez ten remont nie mogę ich znaleźć...
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 12:29

Wracając do masek, umówiłem się ze znajomym kolegi, który w tym robi, ale już teraz wiem, że są maski całotwarzowe cywilne które z gwintu, przechodzą na bagnet... Czyli można użyć wtedy dowolnego filtra, gwint czy bagnet nie ma znaczenia.Są też takie gdzie można przejść z filtru na butlę i z butli na filtr.

KLASY..
1 niska wydajność max koncentracja gazu 1000 ppm czyli do maksymalnie 0,1% stężenia gazu
2 średnia .................................................................... 5000 ppm 0,5%
3 wysoka 10000 ppm 1%
występują też filtry specjalne

Wynika z tego, że jak stężenie szkodliwe przekracza 1% to albo butla, albo dopływ powietrza czystego spoza miejsca zagrożenia.

Oznaczenia filtrów
kolor szary litera B chlor siarkowodór i cyjanowodór
Zielony to K i amoniak i pochodne amoniaku.


https://www.oxyline.eu/files/spasciani_katalog_2018.pdf

Na stronie 25;
RN aparaty mogą być dostarczone z maską z zaworem typu A (EN 148-3) lub z maską z zaworem typu BN ( zezłączemi zatrzaskowymi oraz gwintowanym EN 148-1 do filtrów, które automatycznie ustawiają się prawidłowo pod kontem ujemnego ciśnienia, gdy podłączymy do maski filtr).
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 13:44

BoldFold pisze:
pt 30 sie 2019, 12:29
... .Są też takie gdzie można przejść z filtru na butlę i z butli na filtr...
Do maski BowHuntera, jest takie przyłącze które posiada z jednej strony gwint na wkręcenie własnie ten Rd 40x1/7 z drugiesz szybkozłącze do przewodu z powietrzem.
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 15:47

Wojowniczka pisze:
pt 30 sie 2019, 13:44
BoldFold pisze:
pt 30 sie 2019, 12:29
... .Są też takie gdzie można przejść z filtru na butlę i z butli na filtr...
Do maski BowHuntera, jest takie przyłącze które posiada z jednej strony gwint na wkręcenie własnie ten Rd 40x1/7 z drugiesz szybkozłącze do przewodu z powietrzem.
Rd 40x1,7" to jeszcze tylko markę/producenta maski mi podaj, proszę.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
Wojowniczka
Posty: 27
Rejestracja: śr 21 lis 2018, 19:08
Lokalizacja: Serce Polski ;)
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 15:49

Faser, ale to przyłącze jest osobną częścią. Wrócę z zakupów to zdjęcie zrobię .
BoldFold
Posty: 1427
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

pt 30 sie 2019, 17:23

Reasumując, (gdybam trochę) trzeba kupić jeszcze maskę która ma przejście gwint/bagnet i wtedy mamy komplet. Czemu tych łączników nie da się kupić osobno. Chyba, że można kupić maskę gwint/bagnet i do niej dokupić butlę + zestaw do przyłącza rd 40x1,7" i wtedy mamy kpl. Czyli butla, przejście gwint/bagnet=filtr bagnetowy i filtr na gwint tak jak w przyłączu do butli z powietrzem.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środki ochrony osobistej”