Indywidualne środki ochrony przed napastnikiem - potrzebna porada

Maski, kombinezony, filtry itd.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 17 lis 2020, 11:12

HomoSapiens pisze:
pn 16 lis 2020, 18:25
Ja noszę taki gaz :
https://www.militaria.pl/fox_labs_inter ... 112285.xml
Sądzę, że polecę jej tego FOXa. A w sumie to nawet zamówię, dzięki chłopaki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziewczyna
Posty: 33
Rejestracja: pt 06 lis 2020, 07:57
Lokalizacja: Cudowny świat bezkresnej fantazji

wt 17 lis 2020, 12:15

BoldFold pisze:
wt 17 lis 2020, 10:44
Co do gazu, to tak jak z innymi rodzajami broni, jej posiadanie nie chroni przed atakiem. Chroni umiejętność użycia broni; czy to gazu, czy pałki, czy pięści w sytuacji zgrożenia.
Panie BoldFoldzie, NIE. Umiejętność użycia broni nie chroni przed atakiem, daje szansę na obronę w razie ataku i podobnie tutaj też z posiadaniem broni. Normalną sprawą jest, że z każdą bronią trzeba się oswoić, natomiast tutaj chodzi o posiadanie czegoś pod ręką co pomoże uciec. Kopnięcie w jaja w sytuacji gdzie napastników jak wynika z tekstu jest dwóch? Jednego zaboli, drugi złapie i dociśnie do ściany bądź ziemi, zakryje usta. Ten z bólem przyrodzenia wstanie i z jeszcze większą determinacją zacznie zdzierać z dziewczyny ubranie. Szpilki? Dziewczyna nosi plecak, nie torebkę zatem pewnie chodzi także w obuwiu sportowym lub innym takim jak potocznie nazywane "glany". To tylko moje podejżenia, które wywnioskowałam z tekstu. Informacja, że tatuś jest oficerem w policji dwóm zamaskowanym gościom, którzy na pewno więcej już w tej dzielnicy "nie zapolują"? Ja gdybym była facetem, któremu podoba się relacja typu gwałciciel - gwałceni, stwierdziłabym że "ekskluzywny towar" trafił mi się. Nikt ich nie znajdzie nawet jeśli to małe miasteczko, chya że popełnią jakiś radykalny błąd, ale wtedy to już po gwałcie raczej będzie. Czemu to wszystko piszę? Bo jestem córką policjanta. Co prawda nie funkcjnariusza śledczego, ale proszę mi wierzyć, sprawy z serialu CIA możemy odstawić na bok. Kubotan, pałka, nóż - za trwały uszczerbek na zdrowiu w momencie samoobrony może mieć taka dziewczyna kłopoty. Gaz i to koniecznie z barwnikiem by możnago było rozpoznać. W chwili kiedy funkcjonariusze policji nawet w dzień będą na patrolu z latarkami UV znajdą go, ale to tylko łut szczęścia. Prawda jest taka, że nie zawsze każdemu się chce.

Ja zaproponowałabym Twojej koleżance, a także innym kobietom wracający późną nocą następującą procedurę. Po pierwsze zakup gazu i gazu treningowego by oswoić się z nim, czyli poćwiczyć. Druga sprawa to zgłoszenie się na policję i poinformowanie, że uciekła spod miejsca pracy przed dwoma napastnikami, którzy gonili ją i odpuścili gdy tylko wbiegła w większy tłum. Sprawa ułatwiona gdyż jak sam wspomniałeś doszło już do dwóch incydentów. Nie sprawi to że przydzielą jej ochronę, jednak zostanie wysłany w to miejsce patrol policji. Przejadą się tam raz czy dwa. Powinno to odstraszyć potencjalnych chętnych na "zakazany owoc" z polowań w tym rejonie. Oczywiście musi wymyślić dość wiarygodną historię, jednakże prawdopodobnie pomoże to jej uniknąć losu dziewczyn wspomnianych wyżej.
I czar prysł.
Romeo

wt 17 lis 2020, 12:49

Dobry pomysł z tym zgłoszeniem na policję ,popieram ...
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 17 lis 2020, 13:59

Dzięki za porady, przekażę. Gaz polecany przez HomoSapiens ma barwnik więc już zamówiłem dużą butlę.
Obrazek
Romeo

wt 17 lis 2020, 14:25

CYKLOP pisze:
wt 17 lis 2020, 08:45
Żel żelowi nie równy . Jak kupisz gówno za 15 złotych to i skutek tani .
Ja robiłem test i u mnie działa . Ale opinii jest tyle co ludzi . ;)
Nie wyssałem sobie tego z palca ,ani nie jest to opinia ,to jest fakt poparty własnym doświadczeniem pracy z różnymi gazami ,w różnych warunkach i na szerokiej palecie i maści zadymiarzy ,awanturników czy innych drabów którzy nie posłuchali ostrzeżeń ani próśb aby zachowywali się grzecznie , za nie właściwe użycie ŚPB też można wylądować u prokuratora na dywanie ,a zwłaszcza funkcjonariusz ....
CYKLOP

wt 17 lis 2020, 15:14

A czy ktoś ma jakieś zastrzeżenia do twej opinii . :roll:
Każdy ma prawo do własnej oceny . I tyle . :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środki ochrony osobistej”