Maska samoróbka

Maski, kombinezony, filtry itd.
ODPOWIEDZ
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 23 lut 2021, 12:02

Chociaż maska przeciwgazowa jest świetną rzeczą do dołączenia do zapasów gotowości, zwykle nie jest to priorytet dla większości osób. Jest tylko kilka konkretnych scenariuszy, w których będziesz potrzebować maski, a każdy z nich jest mało prawdopodobny. Mimo to uważam, że powinniśmy być przygotowani na jak najwięcej scenariuszy. Ale jeśli z jakiegoś powodu nie masz dostępu do maski przeciwgazowej, kiedy jej potrzebujesz, istnieje sposób na zrobienie własnej z kilku artykułów gospodarstwa domowego. Faktem jest też że filtry do masek mają określony termin przydatności do użycia, podobnie jak maski o czym nie każdy wie…

Oto, czego będziesz potrzebować:
Butelka 2-litrowa (wypłukana, etykieta i nakrętka zdjęta).
Puszka napoju.
Grube gumki.
Waciki okrągłe.
Taśma klejąca.
Taśma medyczna-plaster
Węgiel aktywowany (nie tabletki, ale duży pojemnik, taki jak na wyspie akwarium). Tu w zasadzie mogą być; pokruszone tabletki, węgiel z grila, węgiel z ogniska, ale najlepszy dedykowany węgiel aktywowany. Chcę przez to powiedzieć, że można użyć wielu produktów w sytuacji niedoboru i tzw wyższej konieczności.

Oto jak to zrobić: Użyj nożyczek, aby odciąć spód 2-litrowego naczynia, dokładnie w miejscu, w którym zaczyna się zakrzywiać. Odciąć około 1/4 boku butelki, do miejsca, w którym zaczyna się zakrzywiać w kierunku góry. Zaokrąglij ten koniec. Użyj taśmy medycznej, aby zabezpieczyć szorstkie krawędzie, które właśnie wycięto (opcjonalnie), czyli odcięliśmy spód i butelkę odwracamy dołem do twarzy. Ułóż taśmę klejącą wokół dna i zawiń ją, aby wyrównać szorstkie krawędzie. Połóż taśmę klejącą wzdłuż krawędzi wyciętej sekcji i złóż ją, aby również ją wyłożyć. Użyj nożyczek, aby wyciąć kilka otworów odpowietrzających na dnie puszki po napoju. Odetnij spód puszki, około dwóch cali od dna, tworząc małą puszkę. Umieść bawełniany krążek na dnie małej puszki, wacik powiniem mieć średnicę jak puszka aluminiowa po napoju. Wsyp warstwę węgla aktywowanego na bawełniany krążek. Połóż bawełniany krążek na węglu aktywnym. Użyj taśmy klejącej, aby przykleić bawełniany okrąg do górnej części małej puszki. Zrób otwór w środku wacika i dopasuj nowy filtr do gwintu butelki 2l. Użyj taśmy klejącej, aby przykleić filtr do 2-litrowego pojemnika. W tym momencie załóż maskę przeciwgazową na twarz i upewnij się, że możesz przez nią oddychać, w przeciwnym razie możesz zrobić więcej otworów w puszce. Rozerwij gumkę i wywierć dziury w dwóch rogach w pobliżu górnej części maski. Przełóż gumkę przez jeden otwór i zawiąż supeł, a następnie przeprowadź drugi koniec gumki przez drugi otwór i zawiąż węzeł, możesz też użyć gumki bieliźnianej, lub gumy z szelek. Załóż maskę i upewnij się, że dokoła jest dobre uszczelnienie. Wyjaśniłem kroki tak jasno, jak tylko mogłem, ale jeśli uważasz, że są one zagmatwane, możesz obejrzeć poniższy film, aby zobaczyć, jak to się robi.

Link do artykułu i do filmu;https://urbansurvivalsite.com/how-to-ma ... 4tex0_jrZ0
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 23 lut 2021, 13:15

Jeśli zaś chodzi o węgiel to węgiel aktywowany=węgiel aktywny...

Dla mnie osobiście najlepszy jest zaś węgiel ten tu;
https://allegro.pl/oferta/wegiel-aktywn ... 7795293602
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środki ochrony osobistej”