Ostrzał zaporskiej elektrowni jądrowej

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
Ramzan Szimanow
Posty: 1861
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 25 sie 2022, 15:45

Mr Nobody pisze:
czw 25 sie 2022, 15:21
Z informacji wynika ,że najzwyczajniej ruskie chcą zrobić tam sobie magazyn amunicji ,nikt przecież z ukraińskiej strony do elektrowni strzelał nie będzie ,raczej powód jej zajęcia jest właśnie taki , przy okazji postraszą jej wysadzeniem czy coś ,nie widzę tu innego bardziej logicznego wytłumaczenia ...
Mam podobne przemyślenia, jedyny ryzyk że w zamieszaniu ktoś nie dopilnuje jakiegoś systemu którego automatyczne zabezpieczenia Ukraińcy polepili na drut, trytkę i ślinę...
Bo nowa obsługa będzie się sugerować oryginalnymi instrukcjami nie mając pojęcia o narosłych przez lata niedoborów funduszy "patentach".
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

czw 25 sie 2022, 18:51

Myslisz ;) ?,że pozwolili by sobie na takie druciarstwo i klejenie na silvertape, przy takich powarznych systemach ?, no w sumie zmiana obsługi ,może doprowadzić do nieszczęścia ,może nie posadzą za pulpitem jakiegoś Saszy spod budki z piwem ,nie mniej jednak , nikt inny ich za to nie gromi ,obawiam się , że niedługo wszyscy będą mieli na to wywalone .
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
Awatar użytkownika
Wicih
Posty: 37
Rejestracja: śr 15 gru 2021, 16:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

czw 25 sie 2022, 19:21

Mr Nobody pisze:
czw 25 sie 2022, 18:51
Myslisz ;) ?,że pozwolili by sobie na takie druciarstwo i klejenie na silvertape, przy takich powarznych systemach ?, no w sumie zmiana obsługi ,może doprowadzić do nieszczęścia ,może nie posadzą za pulpitem jakiegoś Saszy spod budki z piwem ,nie mniej jednak , nikt inny ich za to nie gromi ,obawiam się , że niedługo wszyscy będą mieli na to wywalone .
No cóż, temat Czarnobyla i tak ciągle wraca.
Tamten reaktor wybuchł właśnie przez takie druciarstwo. Ale schodzimy z tematu, jeśli rzeczywiście uznajemy że walki w okolicach elektrowni mogą stanowić zagrożenie to porozmawiajmy o tym jak się na nie przygotować. @Pietrow wspomniał o płynie Lugola do którego sam jestem sceptycznie nastawiony. Ogólne zasady postępowania przy skażeniu radioaktywnym zakładają na ogół chwilową obecność w mocno skażonej strefie, a nie dłuższe przebywanie w obszarze przelotu chmury radioaktywnej, jakkolwiek infantylnie i nieprofesjonalnie to brzmi : )

Naprawdę od czasów PRL kwestia profilaktyki i ograniczania szkodliwych skutków takich incydentów nie ruszyła się do przodu?
"Kiedy stalker zabiera się za opisywanie tego, co przez dzień widział, to trzeba zawsze wiedzieć: przegnie! Inaczej nudno by było."
~Wiktor Noczkin, "Ślepa Plama"
Ramzan Szimanow
Posty: 1861
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 25 sie 2022, 20:51

Mr Nobody pisze:
czw 25 sie 2022, 18:51
Myslisz ;) ?,że pozwolili by sobie na takie druciarstwo i klejenie na silvertape, przy takich powarznych systemach ?, no w sumie zmiana obsługi ,może doprowadzić do nieszczęścia ,może nie posadzą za pulpitem jakiegoś Saszy spod budki z piwem ,nie mniej jednak , nikt inny ich za to nie gromi ,obawiam się , że niedługo wszyscy będą mieli na to wywalone .
Fukushima obnażyła że takie było tolerowane nawet w japońskim TEPCO.
Do ich słynnego "5S" bezpardonowe kleiło się szóste od "ścinania kosztów" aż tsunami nie powiedziało SPRAWDZAM.
Sądzisz że na Ukrainie jest z tym lepiej?
Awatar użytkownika
Wicih
Posty: 37
Rejestracja: śr 15 gru 2021, 16:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

pt 26 sie 2022, 06:12

Napromieniowani wstawili ostatnio sensowny tekst na ten temat

https://www.facebook.com/Napromieniowan ... 585108051/
"Kiedy stalker zabiera się za opisywanie tego, co przez dzień widział, to trzeba zawsze wiedzieć: przegnie! Inaczej nudno by było."
~Wiktor Noczkin, "Ślepa Plama"
Mr Nobody
Posty: 154
Rejestracja: sob 18 gru 2021, 23:42
Kontakt:

pt 26 sie 2022, 11:54

Ramzan Szimanow pisze:
czw 25 sie 2022, 20:51
Mr Nobody pisze:
czw 25 sie 2022, 18:51
Myslisz ;) ?,że pozwolili by sobie na takie druciarstwo i klejenie na silvertape, przy takich powarznych systemach ?, no w sumie zmiana obsługi ,może doprowadzić do nieszczęścia ,może nie posadzą za pulpitem jakiegoś Saszy spod budki z piwem ,nie mniej jednak , nikt inny ich za to nie gromi ,obawiam się , że niedługo wszyscy będą mieli na to wywalone .
Fukushima obnażyła że takie było tolerowane nawet w japońskim TEPCO.
Do ich słynnego "5S" bezpardonowe kleiło się szóste od "ścinania kosztów" aż tsunami nie powiedziało SPRAWDZAM.
Sądzisz że na Ukrainie jest z tym lepiej?
HEHE kurde ,ale jaja , ja pier.... kurde wiesz co bo ja sugeruję się tym ,bo mój sąsiad jezdził jeszcze z rok temu do Irlandii budowac taką elektrownię atomowa i mi opowiadał jak buduja ,jakie muszą być obstrzenia ,materiały ,nadzory normalnie jak nie wiem gdzie ,a tu takie rzeczy ,normalnie zimny dreszcz ...
..."wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie."
Awatar użytkownika
Wicih
Posty: 37
Rejestracja: śr 15 gru 2021, 16:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

pt 26 sie 2022, 13:16

Mr Nobody pisze:
pt 26 sie 2022, 11:54
Ramzan Szimanow pisze:
czw 25 sie 2022, 20:51
Mr Nobody pisze:
czw 25 sie 2022, 18:51
Myslisz ;) ?,że pozwolili by sobie na takie druciarstwo i klejenie na silvertape, przy takich powarznych systemach ?, no w sumie zmiana obsługi ,może doprowadzić do nieszczęścia ,może nie posadzą za pulpitem jakiegoś Saszy spod budki z piwem ,nie mniej jednak , nikt inny ich za to nie gromi ,obawiam się , że niedługo wszyscy będą mieli na to wywalone .
Fukushima obnażyła że takie było tolerowane nawet w japońskim TEPCO.
Do ich słynnego "5S" bezpardonowe kleiło się szóste od "ścinania kosztów" aż tsunami nie powiedziało SPRAWDZAM.
Sądzisz że na Ukrainie jest z tym lepiej?
HEHE kurde ,ale jaja , ja pier.... kurde wiesz co bo ja sugeruję się tym ,bo mój sąsiad jezdził jeszcze z rok temu do Irlandii budowac taką elektrownię atomowa i mi opowiadał jak buduja ,jakie muszą być obstrzenia ,materiały ,nadzory normalnie jak nie wiem gdzie ,a tu takie rzeczy ,normalnie zimny dreszcz ...
Przy budowaniu pewnie tak. Ale producent i operator to nie to samo. Zbudowane może być kozacko ale co z tego skoro operator po złamaniu się elementu przyczepi go na ślinę, tyrytytkę i taśmę. Oczywiście upraszczając.
"Kiedy stalker zabiera się za opisywanie tego, co przez dzień widział, to trzeba zawsze wiedzieć: przegnie! Inaczej nudno by było."
~Wiktor Noczkin, "Ślepa Plama"
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 29 sie 2022, 20:16

Wicih pisze:
czw 25 sie 2022, 11:32
No dobra, ale czy kluczowy element infrastruktury elektrowni rzeczywiście nie został (nie powinien zostać) zawczasu odłączony lub zabezpieczony?
Myk w tym, ze kluczowe elemeny to zazwyczaj podsystemy, ktorych ciagla praca jest konieczna dla zapewnienia stabilnosci reaktora i innych czesci elektrowni. Obwody chlodzenia zbiornikow zuzytego paliwa, caly osprzet do obslugi "hamowania" reaktora i pewnie jeszcze cala masa innych cudeniek.
W temacie zabezpieczania: jak zabezpieczyc sam reaktor przed bezposrednim trafieniem czyms konkretnym? Albo jak przy takim trafieniu zapewnic szczelnosc pierwotnego obiegu chlodziwa roboczego, ktore jest konstrukcyjnie skazone radioaktywnie? Uszkodzenie w tych miejscach to prosty przepis na brudna bombe. W bajbardziej optymistycznym wariancie.
Tfu-tfu!
Mr Nobody pisze:
czw 25 sie 2022, 18:51
Myslisz ;) ?,że pozwolili by sobie na takie druciarstwo i klejenie na silvertape, przy takich powarznych systemach ?
Geberalnie to takie wlasnie "druciarstwo" bylo glowna przyczyna imprezki w Pripiati w 1986 roku. Wiem, wtedy rzadzil tam jeszcze czlowiek radziecki, a dzis rzadzi UA. Ale fakt, ze ruski potrafi konkretnie zdewastowac dowolne urzadzenie techniczne, uwazam za historycznie udowodniony.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”