Co z tą Polską?

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 12 paź 2022, 17:06

Czołgiem.

Zapewne tytuł tematu i umiejscowienie w Scenariuszach zagrożeń może się Wam wydać nietrafione. Już się bronię, a raczej piszę, czemu zrobiłem tak, a nie inaczej.

1. Chciałem aby temat był dostępny także dla niezarejestrowanych, dlatego nie mógł wylądować w Salonie politycznym.

2. Uważam że dyskusja o bezpieczeństwie naszego kraju, a tym samym naszym bezpieczeństwie, użyszkodników forum, jest potrzebna. Jestem przekonany iż odbudowa społeczeństwa obywatelskiego to konieczność - i tu pewnie ktoś może cynicznie się zaśmiać, bo cóż my tu chcemy zmienić? Za późno. Może tak, może nie. Wydaje mi się, że nigdy nie jest za późno. I że zawsze coś można zmienić.

Cały temat powstał przez artykuł na jaki natrafiliśmy, gawędząc na prv. Chyba jako obywatele powinniśmy mieć świadomość, jak jest. Nie jest to temat stworzony po to aby gnoić tę czy inną władzę, a wskazywać niedociągnięcia, przez które wszyscy mozemy mieć przewlone. Proszę nie wchodzić w wojenkę plemienną pis-po albo inne zagrywki.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 12 paź 2022, 17:08

Cześć

Ja się ustosunkuje później do tego :) Bo jeszcze muszę kilka rzeczy zrobić dziś, a doba ma tylko 24 godziny……

Proszę cię żebyś tylko zarzucił, link do tego tematu który cię skłonił do tych przemyśleń ;)

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 12 paź 2022, 17:37

Pierwszy temat
https://sluzbyiobywatel.pl/odkrywam-luk ... iekcie-sww

Sądzę, że powinniśmy wiedzieć i dyskutować o takich sprawach. Tym bardziej, że takie informacje nie są ujawniane przez nas, nie zdradzamy tajemnicy państwowej. Publikujemy to, co zapewne umknęło każdemu, kto śledzi główny ściek medialny.
Obrazek
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

śr 12 paź 2022, 21:26

Cześć

Chwile znajduje zanim zacznę pisać inny tekst, też na forum.

1. Owy wpis o ochronie obiektu SWW w podwarszawskiej miejscowości, jest tylko jednym z wierzchołków góry lodowej :).
A takich zaniedbań jest wiele, i każda ekipa rządząca po roku 1989 ma swój udział, w pogarszaniu stanu bezpieczeństwa w PL.

2.Naszym „elitom” brakuje myślenia strategicznego , oraz planowania długofalowego. Z reguły po wygranych wyborach, w resortach robi się przetasowania w myśl zasady teraz k**** my. Niszczy się zamiary poprzedników nawet jak są dobre, ale że były lub będą z innego obozu politycznego. Prędzej lub później zostaną zaorane.

3. Armia ! Tak armia od roku 1989 była traktowana po macoszemu. Wojsko po stanie wojennym miało moralnego kaca , i dawało się niszczyć. Nikt na armię nie miał pomysłu………. A każdy obóz władzy traktował budżet armii jako rezerwuar publicznych pieniędzy…. Miałem to (nie)szczęście że byłem ostatnim poborem, widziałem armie poborową. Skończyłem przygodę w armii jako żołnierz zawodowy. Armia zawodowa nie zawsze znaczy profesionalna.

4. Obrona cywilna ! Dwa raporty NIK na temat OC wskazują na totalny brak, oraz nieprzygotowanie państwa polskiego na JAKIEKOLWIEK WIĘKSZE ZAGROŻENIA. Jedynym plusem tej sytuacji jest fakt :) Że nie musimy nic reformować, bo budujemy praktycznie od ZERA.

Tyle na razie…….

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
223REM
Posty: 18
Rejestracja: pt 29 paź 2021, 17:41

czw 13 paź 2022, 23:50

1411 pisze:
śr 12 paź 2022, 17:37
Pierwszy temat
https://sluzbyiobywatel.pl/odkrywam-luk ... iekcie-sww

Sądzę, że powinniśmy wiedzieć i dyskutować o takich sprawach. Tym bardziej, że takie informacje nie są ujawniane przez nas, nie zdradzamy tajemnicy państwowej. Publikujemy to, co zapewne umknęło każdemu, kto śledzi główny ściek medialny.
Heh, strategiczne obiekty, a byle człowiek z ulicy może sobie tam tak po prostu wejść, porobić zdjęcia i przez nikogo nie niepokojony wyjść. :roll: Nie bez powodu swego czasu pewien polityk stwierdził:
-Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje – dlatego, że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością. Tam, gdzie państwo działa jako całość, ma zdumiewającą skuteczność.

Nie ma co się łudzić, raczej 99% instytucji państwowych w Polsce, z tymi "tajnymi" włącznie, jest całkowicie zinfiltrowana przez obce służby. Nawet składając wniosek o pozwolenie na broń miałem z tyłu głowy (i cały czas mam) myśl, że z pewnością te dane nie są w należyty sposób zabezpieczone i zagraniczne służby (zwłaszcza te zza Buga) mają dokładne dane o posiadaczach broni palnej w naszym kraju.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 13 lis 2022, 18:23

Temat drugi. Odcedził ze szlamu sieci Silesia

Fachowcy z SKW i SWW https://sluzbyiobywatel.pl/biuro-pani-j
Obrazek
Ramzan Szimanow
Posty: 1834
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 13 lis 2022, 18:51

Daje do myślenia w kontekście tego że infrastruktura krytyczna jest zapewne nie lepiej chroniona.
Jeśli kacyk moskiewski zdecyduje że perspektywy zmiany władzy w Polsce na bardziej mu przychylną są za mgliste może się zdecydować na odwet.
Będzie o wiele prościej niż wobec czujnych Ukraińców więc Rosja mogłaby przedstawić taką akcje na użytek wewnętrznej propagandy jako olbrzymi sukces.
Jaki?
Sparaliżowanie "lachom" sieci energetycznej, wodnokanalizacyjnej i ciepłowniczej w większych miastach.
W środku zimy.
Tyle że byłby to atak na kraj NATO więc wypadałoby się posłużyć jakimiś pożytecznymi idiotami.
A ci z reguły nie są zbyt bystrzy. Czy raczej z definicji.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

ndz 13 lis 2022, 19:07

Polski nie trzeba atakowac. My tu sami potrafimy sobie zrobic lokalne piekielko nienawisci, spieprzyc to, co dzialac powinno, przewalic kase nie na inwestycje, ale miedzy kieszeniami kolesiow lepszych niz reszta spoleczenstwa.
Pan P moze miec calkiem za darmo niezly ubaw widzac, jakim jestesmy klaunem NATO i wrzodem na tylku UE.

Autorytety sa jakby mocno nieswieze, a czesto nawet jakby z lapanki albo odwrotnie: sa genialnymi znawcami wszystkiego. Ministrowie i prezesi zamiast kompetencji zawodowych musza okazac przynaleznosc partyjna...

Prawie jak w epoce pana Edwarda G. Tylko zaklamania, perfidii i buty jakby wiecej. A niektorzy z nas pamietaja, co nastapilo po epoce "Edwardianskiej". Coz... Historia lubi sie powtarzac i mam wrazenie, ze tym razem faktycznie sie powtorzy. Lacznie z kartkami na cukier, ktory nie bedzie slodki i na wegiel, ktory nie bedzie sie palil.

Jesli chodzi o mnie, to pokazujac swoj paszport nie czuje dumy, lecz wstyd. Takze z powodu pompatycznisci i narodowosci nowego paszportu (z bobem, humusem i wloszczyzna wlacznie). Wolalem stary paszport. Neutralny, z motywami podrozniczymi. Ale coz... Okazal sie za malo polski...
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Ramzan Szimanow
Posty: 1834
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pn 14 lis 2022, 21:18

Pietrow pisze:
ndz 13 lis 2022, 19:07
Polski nie trzeba atakowac. My tu sami potrafimy sobie zrobic lokalne piekielko nienawisci, spieprzyc to, co dzialac powinno, przewalic kase nie na inwestycje, ale miedzy kieszeniami kolesiow lepszych niz reszta spoleczenstwa.
Pan P moze miec calkiem za darmo niezly ubaw widzac, jakim jestesmy klaunem NATO i wrzodem na tylku UE.
Co nie zmienia faktu że taki kop w tyłek od pana P jeszcze pogorszy sytuacje.
A powody do zemsty ma.
UE czyli Niemcy chcieli oddać mu Ukrainę, nawoływali by ta się poddała, poszła na ustępstwa terytorialne itd.
Inny rząd w Warszawie, idący tym samym nurtem nie pomagałby tak ukraińcom dostawami broni i utrudniałby dostawy z innych krajów przez nasze terytorium.
Ukraina padłaby po miesiącu ciężkiej walki? Dwóch?

Kto byłby następny po stosunkowo łatwym zwycięstwie?
Kraje Bałtyckie?
A może okazałoby się że w stosunku do Litwy słynny artykuł 5 wygląda tak jak twierdzą cynicy?
A po Litwie?
"курица не птица, Польша не заграница"?

Niemiecka oligarchia postawiłaby się panu P czy raczej zadowoliła obietnicą utrzymania ciągłości pracy w lagrach... pff "Specjalnych strefach ekonomicznych"?
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

wt 15 lis 2022, 05:36

Ramzan Szimanow pisze:
pn 14 lis 2022, 21:18
UE czyli Niemcy chcieli oddać mu Ukrainę, nawoływali by ta się poddała, poszła na ustępstwa terytorialne itd.
Serio? Taka wredna ta UE? Przepraszam, nie wiedzialem...
Ramzan Szimanow pisze:
pn 14 lis 2022, 21:18
Inny rząd w Warszawie, idący tym samym nurtem nie pomagałby tak ukraińcom dostawami broni i utrudniałby dostawy z innych krajów przez nasze terytorium.
A tego z kolei nie mozesz wiedziec Ty. To tylko taka robocza teoria, prawda?

Co do samej pomocy - "rzadowo" oddalismy troche sprzetu i zapewnilismy logistyke (co wiele nie kosztowalo, a PR rzadowi zrobilo). A z pomocy czysto ludzkiej? Porozmawiaj z ludzmi kierujacymi osrodkami dla uciekinierow. Zapytaj, jaka pomoc dostali od panstwa. Mozesz sie zdziwic slyszac, ze to sie krecilo (i kreci) glownie na wolontariacie i darowiznach od zwyklych ludzi. Z gory kapaly drobiazgi - raczej po to, by jedynie sluszna TV miala o czym trabic mijajac sie z prawda tylko troche, niz zeby faktycznie pomoc samorzadowym osrodkom dla uchodzcow.
Ramzan Szimanow pisze:
pn 14 lis 2022, 21:18
Kto byłby następny po stosunkowo łatwym zwycięstwie?
Kraje Bałtyckie?
I tu zaczelyby sie lekkie komplikacje ze wzgledu na przynaleznosc potencjalnych celow do parszywego Sojuszu Polnocnoatlantyckiego i rownie paskudnej UE.

Zeby nie bylo: wiem, jak skonczyly sie uklady o wzajemnej pomocy w 1939. Nie wykluczam powtorki. Aczkolwiek sytuacja geopolityczna pokazuje raczej, ze takiej powtorki mogloby nie byc.
Ramzan Szimanow pisze:
pn 14 lis 2022, 21:18
"курица не птица, Польша не заграница"?
Znam i umiem przeczytac. Haslo z czasow RWPG pod swiatlym przywodztwem Wielkiego Zwiazkowego Brata. Ale dzis geopolityka jest nieco inna w tym rejonie blekitnej kulki. Chociaz haslo mocno pasowalo jeszcze niedawno do Krymu, po zachodniej stronie pasuje juz jakby mniej.
Nie zrozum mnie zle - absolutnie nie bagatelizuje zagrozenia. Napisalem jedynie, ze cynik z gatunku pana P moze miec znacznie wiekszy ubaw jedynie z lekka podsycajac ogien w naszym narodowym piekielku i patrzac z daleka jak smola nam tu wrze. Wychodzi taniej w kosztach, PR Federacji nie cierpi, NATO i UE cicho siedza, bo przeciez PL nikt nie atakuje, kraj jedynue plonie od srodka demokratycznie. Zamierzony cel pana P osiagniety niemal bezkosztowo. Bo my jestesmy narodem tak durnym i prymitywnym, ze dla partykularnych malych interesow roznych wewnetrznych grup spolecznych potrafimy zatluc sie sami calkiem skutecznie. Taki byl sens mojego poprzedniego wpisu.

Pozdrawiam cieplutko
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”