O manipulacjach i niezrozumieniu

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
ODPOWIEDZ
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 20:59

[edycja 29.10.2022: Informacyjnie -- ten offtopic wyodrębniono z tej dyskusji.]
Ramzan Szimanow pisze:
pt 21 paź 2022, 18:20
Podobnie członka sekciarskiej grupy gdzie poczucie wspólnoty budowane jest przez opozycje wobec "reszty świata" wspólne utwierdzanie się nawzajem w fobiach i wypaczeniach
Ktoś wrzucił Twoją wypowiedź na jedną z facebookowych grup dla prepperów i tam zwróciłem uwagę, że dokładnie takie same mechanizmy widzę w naszym środowisku, wśród prepperów.

Część prepperów buduje poczucie wspólnoty poprzez opozycję wobec "nieprzygotowanych", "nieuświadomionych", takich co "nie włączyli myślenia", przez wspólne utwierdzanie się nawzajem w fobiach i wypaczeniach.

Ileż to razy słyszałem, że nie jestem prepperem, bo mieszkam w mieście a nie na wsi, bo pokazuję twarz w internecie, bo się "dałem zaszprycować". :)
Ostatnio zmieniony sob 29 paź 2022, 00:19 przez Krzysztof Lis, łącznie zmieniany 4 razy.
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1111
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 21:28

Dobry Wieczór
Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:59



Część prepperów buduje poczucie wspólnoty poprzez opozycję wobec "nieprzygotowanych", "nieuświadomionych", takich co "nie włączyli myślenia", przez wspólne utwierdzanie się nawzajem w fobiach i wypaczeniach.

A mi się wydawało że pampersy to jednak filozofia życia , a nie subkultura :)

Ogólnie śmieszy mnie pojęcie Preppers , jakoś zawsze wolałem nasze swojskie „Przygotowany” . Ja wiem że moda na pamperstwo przybyło z zachodu na początku XXI wieku.. Ale w latach PRL i wcześniejszych każdy Polak był „pampersem” :) A moja Prababka mogła by uczyć samego Kudlińskiego , jak być zaradnym życiowo. Przeżyła w końcu dwie wojny światowe ;) Każdego z nas mogła by chustą, z swej głowy zakryć ;)

Nie dodawaj pampersom łatki subkultury ;) Bo to raczej światopogląd / podejście do życia a nie subkultura.

~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Ramzan Szimanow
Posty: 1886
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

ndz 23 paź 2022, 01:06

Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:59
Ramzan Szimanow pisze:
pt 21 paź 2022, 18:20

Część prepperów buduje poczucie wspólnoty poprzez opozycję wobec "nieprzygotowanych", "nieuświadomionych", takich co "nie włączyli myślenia", przez wspólne utwierdzanie się nawzajem w fobiach i wypaczeniach.

Ileż to razy słyszałem, że nie jestem prepperem, bo mieszkam w mieście a nie na wsi, bo pokazuję twarz w internecie, bo się "dałem zaszprycować". :)
Sam dzieliłeś ludzi atakując nawet tych którzy wątpili w cześć obostrzeń czy skuteczność maseczek. Czy podejrzewających że tempo mutacji c 19 sprawi że szczepionki nie wiele w sumie dadzą. Więc powinny być dobrowolne a zamiast przymusu powinno być zachęcanie i nie zmanipulowana dyskusja.
Póżniejsze badania i obserwacje pokazały.
Więc się nie dziw teraz takiemu traktowaniu.
Zwłaszcza bawiąc się w politykę, która też dzieli.
A co do subkultur, dorośli ludzie z reguły nie mają już czasu na takie pierdoły.
Chyba że utkną na poziomie mentalnym kilkunastolatka.
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

ndz 23 paź 2022, 10:46

Krzysztof... Rozumiem, że nadal nie ogarnąłeś tematu szczepień i ich skuteczności czy już zostałeś wyprostowany i coś Ci świta ? 😛

Część znanych mi ludzi którzy jak Ty zaszczepiło się obecnie zmieniło zdanie na skutek wypływających faktów które wstrząsnęły ich "niezachwiana pewnością siebie" w tym temacie.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

ndz 23 paź 2022, 18:18

Krzysztof Lis pisze:
sob 22 paź 2022, 20:59
Ramzan Szimanow pisze:
pt 21 paź 2022, 18:20
Podobnie członka sekciarskiej grupy gdzie poczucie wspólnoty budowane jest przez opozycje wobec "reszty świata" wspólne utwierdzanie się nawzajem w fobiach i wypaczeniach
Ktoś wrzucił Twoją wypowiedź na jedną z facebookowych grup dla prepperów i tam zwróciłem uwagę, że dokładnie takie same mechanizmy widzę w naszym środowisku, wśród prepperów.

Część prepperów buduje poczucie wspólnoty poprzez opozycję wobec "nieprzygotowanych", "nieuświadomionych", takich co "nie włączyli myślenia", przez wspólne utwierdzanie się nawzajem w fobiach i wypaczeniach.

Ileż to razy słyszałem, że nie jestem prepperem, bo mieszkam w mieście a nie na wsi, bo pokazuję twarz w internecie, bo się "dałem zaszprycować". :)
Sformułujmy to tak: odstajesz mocno od pozostałych pampersów nie dlatego że mieszkasz w mieście i wreszcie nie dlatego że dałeś się zaszczepić.
Odstajesz bo:
- publikacja wizerunku sprawiła że całe osiedle i nie tylko, wie kim jesteś i gdzie mieszkasz - w razie co wiedzą gdzie szabrować co przeczy WSZELKIM zasadom zdrowego preperskiego rozsądku,
- nic sensownego, co każdy z tu obecnych by nie wiedział czy nie wymyślił nie mówisz od lat, wygląda jak byś zatrzymał się w rozwoju jakoś od roku 2012-2013?,
- nie zdołałeś przetrwać jednej nocy w lesie i to z pomocą instruktorów bo zmarzłeś,
- nie potrafiłeś się ewakuować przy ładnej w miarę pogodzie bo padłeś pod ciężarem plecaka pełnego gadżetów,
- opublikowałeś parę lat temu lokację i zdjęcia swojego BOL,
- nie weryfikujesz swoich pomysłów w praktyce, budujesz swoje przetrwanie na wyobrażeniach i to pomimo uprzednich porażek :(,
- zmieniasz zdanie jak chorągiewka - np. jeszcze z 10 lat temu zarzekałeś się że nigdy nie kupisz mieszkania a potem kupiłeś, z zasilaniem to samo, sam sobie często zaprzeczasz,
- polecasz produkty, delikatnie mówiąc, mało sensowne dla większości ludzi (jak kto tam zasponsoruje),
...i długo długo można by wymieniać dlaczego jeszcze.
Chłopie przecież nie zdołałeś podłączyć na próbę lodówki pod zasilanie awaryjne, bo przerosło Cię rozebranie szafki i wierzysz że zrobisz to sprawnie przy blackoucie i wtedy sprawdzisz co i jak ?
Potrzebny Ci zimny prysznic i przemyślenie wszystkiego od początku. Obawiam się tylko że jesteś już tak pewny siebie że żadna krytyka do Ciebie nie dotrze, nawet konstruktywna. :| A szkoda, bo jak juz kiedyś pisałem, zapowiadałeś się dobrze. Nie traktuj tego jak jakiegoś ataku a raczej jak spokojne spojrzenie z tak potrzebnego Ci dystansu. :)

Co do nieprzygotowanych to zwyczajnie ich ignorujemy (a że mamy jakiś fun widząc potem lament to cóż :lol: ). Oni przyjdą w razie SHTF do Ciebie i po Twoje zapasy a nie do nas. Będziemy mieli wybór co zrobić - Ty nie.

A że szczpionka zadziałała nie tak jak mówili to fakt. Nawet ja się zgodzę w końcu bo to już wiemy dziś na pewno. Co jeszcze wyjdzie - zobaczymy.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1111
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

pn 24 paź 2022, 05:58

Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18

Sformułujmy to tak: odstajesz mocno od pozostałych pampersów nie dlatego że mieszkasz w mieście i wreszcie nie dlatego że dałeś się zaszczepić.
Odstajesz bo:
Trochę nie lubię jak ktoś komuś słownie do***** ale tutaj zrobię wyjątek, i pogratuluje cywilnej odwagi tego, co nie jeden z Nas myśli. Ale z racji „zasięgów” Krzysztofa nie chce napisać. Żeby potem „zasięgi się na Nas nie mściły. Buła 👍🏻
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- publikacja wizerunku sprawiła że całe osiedle i nie tylko, wie kim jesteś i gdzie mieszkasz
Niestety , taka dola celebryty.
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- w razie co wiedzą gdzie szabrować co przeczy WSZELKIM zasadom zdrowego preperskiego rozsądku,
Będą szabrować , nachodzić i grozić. Jak jeszcze bardziej ogólne poczucie bezpieczeństwa się obniży.
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- nic sensownego, co każdy z tu obecnych by nie wiedział czy nie wymyślił nie mówisz od lat, wygląda jak byś zatrzymał się w rozwoju jakoś od roku 2012-2013?,
Niestety , reklamy foteli gamingowych , kiepskiej jakości upolitycznione live-y , widzę że znów Krzysiu odgrzewasz „Drewno zamiast benzyny” ?
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- nie zdołałeś przetrwać jednej nocy w lesie i to z pomocą instruktorów bo zmarzłeś,
Można powiedzieć Krzysiu, podstawowa umiejetność LEŻY I KWICZY. Niekoniecznie z zachwytu.
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- nie potrafiłeś się ewakuować przy ładnej w miarę pogodzie bo padłeś pod ciężarem plecaka pełnego gadżetów,
Chyba był tam już „osławiony” fotel gaimingowy ;) Żeby moc spokojnie odpocząć podczas przerwy.
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- opublikowałeś parę lat temu lokację i zdjęcia swojego BOL,
Krzysiek 🫢
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- nie weryfikujesz swoich pomysłów w praktyce, budujesz swoje przetrwanie na wyobrażeniach i to pomimo uprzednich porażek :(,
Też to zauważyłem, scenariusz ma być skazany na sukces :) A tu padłeś Krzysiu pod ciężarem plecaka …..
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- zmieniasz zdanie jak chorągiewka - np. jeszcze z 10 lat temu zarzekałeś się że nigdy nie kupisz mieszkania a potem kupiłeś, z zasilaniem to samo, sam sobie często zaprzeczasz,
Dokładnie , temat elektrycznego samochodu jest tego najlepszym przykładem. Elektryki najlepsze , ale na wakacje :) Camperem w Dieslu 🤣

Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
- polecasz produkty, delikatnie mówiąc, mało sensowne dla większości ludzi (jak kto tam zasponsoruje),
Sponsor dał , sponsor musi być zadowolony.
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
...i długo długo można by wymieniać dlaczego jeszcze.
Długo bardzo długo :)
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
Chłopie przecież nie zdołałeś podłączyć na próbę lodówki pod zasilanie awaryjne, bo przerosło Cię rozebranie szafki i wierzysz że zrobisz to sprawnie przy blackoucie i wtedy sprawdzisz co i jak ?
Potrzebny Ci zimny prysznic i przemyślenie wszystkiego od początku. Obawiam się tylko że jesteś już tak pewny siebie że żadna krytyka do Ciebie nie dotrze, nawet konstruktywna. :| A szkoda, bo jak juz kiedyś pisałem, zapowiadałeś się dobrze. Nie traktuj tego jak jakiegoś ataku a raczej jak spokojne spojrzenie z tak potrzebnego Ci dystansu. :)
Inżyniera przerosło rozebranie szafki ? 🤣Taki naprawdę „strzał z liścia” dla człowieka po studiach technicznych….
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
Co do nieprzygotowanych to zwyczajnie ich ignorujemy (a że mamy jakiś fun widząc potem lament to cóż :lol: ). Oni przyjdą w razie SHTF do Ciebie i po Twoje zapasy a nie do nas. Będziemy mieli wybór co zrobić - Ty nie.
Ja się lituje , współczuje , ale w razie GWWW pomagam tylko znajomym. No przepraszam ale z postawy „ratowania świata” się wyleczyłem.
Buła pisze:
ndz 23 paź 2022, 18:18
A że szczpionka zadziałała nie tak jak mówili to fakt. Nawet ja się zgodzę w końcu bo to już wiemy dziś na pewno. Co jeszcze wyjdzie - zobaczymy.
Co do tego :) to i ja się zgodzę. Chodź przyznaje raz się zaszczepiłem , ale więcej nie mam zamiaru korzystać z tego „eksperymentu medycznego”.

Pozdrawiam
~Bart
„Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechną pogardę” - Nicollo Machiavelli

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 24 paź 2022, 07:30

O matulu... Ale zescie panowie krater wytlukli :) Na miejscu "wkraterowanego" chyba bym sie ze wstydu sam zawinal w biale przescieradlo i odczolgal do najblizszej kostnicy :)
SilesiaSurvival pisze:
pn 24 paź 2022, 05:58
Inżyniera przerosło rozebranie szafki ? 🤣Taki naprawdę „strzał z liścia” dla człowieka po studiach technicznych….
Pomijajac wszelkie inne watki...
Taki poziom inzynierstwa od jakiegos czasu mnie nie dziwi. Mialem okazje kilka razy uczestniczyc w rozmowach kwalifikacyjnych kandydatow do mojej fabryki. Bylibyscie zaskoczeni ilu swiezo nominowanych inzynierow (a nawet magistrow inzynierow) po Elektronice i Telekomunikacji sromotnie polega w boju z instalacja "minus 48V" na labie.
Na moim osiedlu domkow jednorodzinnych tez mam paru inzynierow - w tym elektronikow. Ale w zasadzie za kazdym razem jak trzeba cos ruszyc na rozdzielnicy 230V, to slysze pukanie do drzwi :)
Niestety potwierdzam, ze calkiem spory odsetek inzynierow roznych specjalnosci ma trzy lewe rece i rekawy pelne mokrego piachu. Zupelnie nie mam pojecia, w jaki sposob ci ludzie pozaliczali laborki na studiach.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Ramzan Szimanow
Posty: 1886
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

pn 24 paź 2022, 08:46

Pietrow pisze:
pn 24 paź 2022, 07:30

Niestety potwierdzam, ze calkiem spory odsetek inzynierow roznych specjalnosci ma trzy lewe rece i rekawy pelne mokrego piachu. Zupelnie nie mam pojecia, w jaki sposob ci ludzie pozaliczali laborki na studiach.
Dekady taśmowej produkcji absolwentów, pogardy dla zajęć praktycznych w systemie edukacji, systematycznego ich rugowania i obniżania poziomu.
Pikowanie w dół nie ominęło uczelni technicznych.
Pamiętam swój krótki epizod na studiach z mechaniki i budowy maszyn.
"Młode wilki" które zostały wykładowcami chyba przez pomyłkę. Stara gwardia której już nie zależało.
Po kilku miesiącach dałem spokój.
Sytuacja rodzinna też była jaka była, potrzeba przynoszenia do domu pieniędzy, gdzie nie było z czego wygospodarować kupki "na zaoczne".
Choćby walcząc młotem w warsztatach naprawy taboru kolejowego.
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

pn 24 paź 2022, 13:03

Pietrow pisze:
pn 24 paź 2022, 07:30
Niestety potwierdzam, ze calkiem spory odsetek inzynierow roznych specjalnosci ma trzy lewe rece i rekawy pelne mokrego piachu. Zupelnie nie mam pojecia, w jaki sposob ci ludzie pozaliczali laborki na studiach.
No to mogę akurat wyjaśnić, bo przerobiłem temat - wisieli w zespołach na tych co potrafili zrobić wszystko. Zajmowali się robieniem protokołu, tabelek, rysowaniem wykresów, pisali piękne wnioski z tych kilku zdań co się im dało na szybko. Robili też notatki z wykładów. Bardzo przydatni koledzy byli. Dzięki temu miałem czas równocześnie pracować na etacie, studiować na dziennych na PW i prowadzić firmę :P
Krzysztof Lis
Posty: 108
Rejestracja: sob 19 lut 2022, 16:36
Kontakt:

wt 25 paź 2022, 23:46

Ramzan Szimanow pisze:
ndz 23 paź 2022, 01:06
Sam dzieliłeś ludzi atakując nawet tych którzy wątpili w cześć obostrzeń czy skuteczność maseczek. Czy podejrzewających że tempo mutacji c 19 sprawi że szczepionki nie wiele w sumie dadzą. Więc powinny być dobrowolne a zamiast przymusu powinno być zachęcanie i nie zmanipulowana dyskusja.
"Dzieliłem ludzi" w jaki sposób, konkretnie?
1/2 redakcji Domowego Survivalu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”