Scenariusz: Divide et impera

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 07 lut 2019, 21:24

Wyngoshelektryczny pisze:
czw 07 lut 2019, 10:16
Ale i tak to idiotycznie zabrzmiało. Miałem cytatu użyć. Wiem że żartujesz bo kto normalny wrzucił by węgorza do innych węgorzy na pożarcie :shock:
Naukowiec. Jest taka historia o szczurach, którą zaczerpnę teraz z jednego filmu.
Na wyspie grasowało stado szczurów. Ich głównym pożywieniem były kokosy. Aby ograniczyć niszczenie upraw zakopano głęboką metalową beczkę, a do jej uchylonego wieka przywiązano kokos. Szczury zwabione żarełkiem wpadały do beczki jeden po drugim, aż wpadły wszystkie. Ale mimo to nikt nie podpalił ich, ani nie utopił. Zostawiono je tam by zgłodniały i zaczęły zażerać siebie nawzajem. Czekano aż zostaną tylko dwa. Jednak tych dwóch także nie zabito, wypuszczono je. Od teraz nie jadły już kokosów, a polowały na inne szczury. Zmieniono ich naturę
8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 08 lut 2019, 09:34

Z węgorzami ten numer by się nie udał :D
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 09 lut 2019, 10:27

http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-spole ... la-kazdego

Ciekawy artykuł do dużej kawy, bo długi i wymaga przemyślenia :lol:

a na marginesie kto określa kto jest normalny a kto nie, czyli; normalis homini-hominem insanum

Kto jest pożądany a kto będzie eliminowany patrząć na powyższe z NASZEGO? podwórka?

Homo silvae, homo lumpus, homo lupus, homo parati, homo salvos itd.

Przytłacza nas paragraf przepisów i pantograf obyczajów, gorset natury, zbroja przyzwyczajeń, ale najgorsza, bo nieuleczalna jest miałkość umysłu.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 26 sty 2022, 22:34

Pozwolę sobie tutaj drugi raz zacytować kolego Pietrow, bo pod ten temat dobra dyskusja:
Pietrow pisze:
śr 26 sty 2022, 18:40
1411 pisze:
śr 26 sty 2022, 17:24
Swój będzie trzymał ze swoim a nie tam że my jedna rodzina.
Ale masz swiadomosc, ze wlasnie takie hermetyczne i zasciankowe zachowania w stylu "my i oni" sa przeszkoda do osiagniecia stabilnego spokoju? Szczegolnie jesli jedni "swoi" uwazaja, ze sa lepsi od innych "swoich", albo ze inni "swoi" maja cos, co ci pierwsi "swoi" chca miec.
Ale masz świadomość że to życzeniowe podejście do świata? Jak będzie grubsza bieda, zakładam że "ci obcy" zawsze się znajdą do bicia. Taka ludzka natura, jej nie oszukasz. Pomimo najszczerszych chęci. Pomimo tego, że się z Tobą zgadzam. To bez znaczenia.

Dzieli nas wszystko i nic. Spójrz, wyborcy Pisu i wyborcy Peo. Do gardeł sobie skoczą. A taką samą, za przeproszeniem, dupą srają. A co gdy bedzie wojna? Bedziesz rozpamiętywał kto na kogo głosował? Albo czy ktoś będzie myślał o LPGRTVAGD+? Nie, albo sobie będziemy pomagać, albo będziemy ginąć. A jednak będą tacy, którzy się zamkną w swoim gronie i nie dadzą imnym szansy. Ciężka sprawa.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 27 sty 2022, 05:01

Zgadzam sie dosc mocno z zarysowanym przez "przedpiszce" podzialem lewo- prawym. Spoleczenstwo mamy bardzo silnie spolaryzowane. Nie ma w zasadzie niczego w centrum, wiec napiecie na linii podzialu jest potezne. Dla mnie calkiem realnym zagrozeniem jest wojna domowa.
Ptak Wodny chcial widziec krew na ulicach w 1981 roku. Teraz ma znow szanse na spelnienie swojego chorego snu. A ze spoleczenstwo mamy durne i zadziorne, to do rozniecenia takiej narodowej zadymy wiele nie potrzeba. "Ograniczyc socjal" i juz mamy na ulicach tlum roszczeniowej patologii bez zahamowan moralnych. To nie beda kobiety protestujace grzecznie w tematach aborcyjnych, to nie bedzie KOD. To bedzie dzika i samostymulujaca sie tluszcza.

Tak sie zastanawiam... Kto na powaznie stanie do nastepnych wyborow? Kto wezmie na siebie sprzatanie tego burdelu spoleczno-prawnego? Ja bym sie nie odwazyl. Moim zdaniem nasz system ma juz nainstalowane tyle wirusow, ze naprawic moze go jedynie reinstalacja od zera.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1066
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 27 sty 2022, 05:55

Cześć
"Ten z nami, ten przeciw nam!"
"Kto sam ten nasz najgorszy wróg!"

Mury : Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski i Zbigniew Łapiński
W sytuacjach trudnych dla Narodu, nie powinno dążyć do podziałów narodowych na zasadzie „My-Oni”. Kto do tego dąży, ten wyświadcza Polsce wilczą przysługę.

Agentury jak jakieś przekleństwo idą dalej bok w bok i krok w krok. Moi panowie, gdym wziął za temat tę prawdę, wybrałem ją rozmyślnie i nie dla czego innego, jak dlatego, aby kropkę nad „i” postawić, aby nie było powiedziane, że my musimy menażować prawdy agentury. Polskę, być może, czekają i ciężkie przeżycia. Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.


Józef Piłsudski
Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 27 sty 2022, 08:33

SilesiaSurvival pisze:
czw 27 sty 2022, 05:55
W sytuacjach trudnych dla Narodu, nie powinno dążyć do podziałów narodowych na zasadzie „My-Oni”. Kto do tego dąży, ten wyświadcza Polsce wilczą przysługę.
Bardzo prawda!

Tylko ze ten narodek ma w genach agresje i gdy nie ma wroga zewnetrznego, to napierdziela sie we wlasnym piekielku zamiast pracowac ku chwale i na potege. Za miske ryzu.

A dzis narod zdurnial, bo i wewnetrznie i zewnetrznie jest wujnia z pryszczami, wiec czlowieki nie wiedza czy isc bronic granic, isc i naklepac sasiadowi z drugiej strony ulicy, czy moze isc po MOPSowe, a potem klapnac na kanapie z Harnasiem w lapie i mowic "Yebac sqrwieli z lewa / prawa" (wlasciwe podkreslic). A rzad i czarni pomagaja tylko w podjeciu decyzji o Harnasiu.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 27 sty 2022, 10:37

Odrzuć i odrzućcie agresywny naród, buzującą krew, lenistwo i patologię. Co jest winien jakiś niewykształcony gość, któremu "dają" za nic nie robienie? Głupi by musiał być, aby nie brać. Przypominam sobie mój pobyt na wyspach i jak mnie drażnili Murzyni, którzy leniwie ruszali się w pracy i nikt ich nie ścigał, w obawie przed oskarżeniem o rasizm. Co oni winni? Głupcami by byli, gdyby z tego nie skorzystali. Dobra, własną godność trzeba mieć, uczciwości należy wymagać od siebie no ale czy da się od innych? Nie realne. I tu wracamy do tytułu tematu "dziel i rządź". Nie myśmy się podzielili ale nas podzielono. System dał taką możliwość i "sprytni" skorzystali.

Podział lewo - prawo: u nas istnieje na interesującej płaszczyźnie bo o ile lewa strona wydaje się być jasna (choć niekoniecznie) to prawa od razu jest wrzucana do worka z nacjonalistami. Nomen omen słowo nacjonalista nie miało i nie ma negatywnych konotacji! To osoba stawiająca ponad wszystko interes własnego narodu. Myślicie że my powinniśmy się tego wstydzić? A inne kraje? Właśnie wszędzie, każdy rząd w mniejszym lub większym stopniu kieruje się tą zasadą. A gdy czasy zaczną robić się coraz cięższe, będzie to widać dokładniej. Ciału bliższa koszula. Każdy będzie dbał o własne interesy. Włoch o włoskie, Niemiec o niemieckie itd. Dlaczego Polska i Polacy nie mają dbać o własne? To zbyt długa dygresja była, przyznaję. Dlaczego lewa strona nie jest zbyt jasna? Partia rządząca nazwała się Zjednoczoną Prawicą a tymczasem są socjalistami tak? Nie wiem czy każdy to kojarzy ale nazizm to nie prawica tylko właśnie lewica - narodowy socjalizm! A przypina się narodowcom łatkę, o pardon, nie nazistów a faszystów. Kompletnie bez sensu.

Podział Pis-Po: łatwy do zaobserwowania i nie ma tu co pisać. Może poza moim własnym komentarzem: jedno zło, choć jedno bardziej takie a drugie bardziej owakie (żeby nie wchodzić w detale bo nie o tym temat).

Za Kościołem-przeciwko Kościołowi: tu mnie ciekawi dlaczego ludzie spoza Kościoła plują na niego, skoro w nim nie są? Co im zależy? Ja w kole wędkarskim nie jestem to nie wnikam w ich przepisy bo mnie to nie interesuje. Co innego gdybym chciał dołączyć lub był członkiem.

Pomniejsze kwestie. Co mnie interesuje kto jakie samochody lubi lub nie lubi? Albo co kogo interesuje że ja może nie lubię wcale? A kto za Orkiestrą a kto przeciw? A co mnie to obchodzi tak naprawdę? Mieszkamy w jednym kraju, mamy jedną "władzę", wspólne ulice i autostrady oraz przed nami starość, którą uprzykrzają nam od dawna, kradzieżą OFE za PO i rozchrzanieniem opieki zdrowotnej od PO po PiS, zdemontowaniem armii, rozsprzedaniem naszych fabryk, produkcji itd. Co nas interesuje ten podział na zwolenników tej czy innej frakcji kiedy chodzi o przyszłość nas wszystkich? Co nas powinien interesować jakiś lex tvn? Pierdoła, szklany paciorek i nic więcej. Nas powinna interesować wspólna przyszłość, lepsza niż nam się maluje.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 27 sty 2022, 12:02

1411 pisze:
czw 27 sty 2022, 10:37
Za Kościołem-przeciwko Kościołowi: tu mnie ciekawi dlaczego ludzie spoza Kościoła plują na niego, skoro w nim nie są? Co im zależy? Ja w kole wędkarskim nie jestem to nie wnikam w ich przepisy bo mnie to nie interesuje. Co innego gdybym chciał dołączyć lub był członkiem.
Przede wszystkim nie zazywalbym "pluciem" zachowan, ktore po prostu nie sa mile kosciolowi.

A dlaczego takie zachwania sa obserwowane? Zapewne wynia to z faktu, ze tak samo jak Ty nie intersujesz sie kolem wedkarskim, tak i kolo wedkarskie (oraz zrzeszeni wedkarze) nie mowia Ci, jak masz zyc i jakim to jestes zlamasem, ze zyjesz inaczej niz oni Ci mowia. A przy tym sami gowno wiedza o zyciu. Nieee! Wedkarze tacy nie sa!
Moze tez dlatego, ze Kolo Wedkarskie nie czepia sie innych Kol Wedkarskich, a kosciol gloszacy milosc i pokoj byl pierwszy do organzowania krucjat? Przeciez to nie arabowie przyszli tluc chrzescijan.

Ja tam moge smialo przyznac, ze ze swojej strony do kosciola nic nie mam. Doslownie nic! Nawet szacunku :)

Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 27 sty 2022, 16:05

Trzeba by w nowym temacie o tym pisać. Tutaj nie miejsce, więc nie odpowiem. Bez urazy, nie chcę zaśmiecać forum ale jak widzę, większość z nas ma tendencje do dygresji więc będzie ciężko :lol:

Wracając do podziałów, BH podesłał zrzut z fejsbuczka chyba, gdzie jakiś jegomość publikuje pismo o możliwym przejęciu jego suva w razie działań wojennych. Pisaliśmy już o tym na łamach forum. Człowiek ten publikuje pismo z własnym komentarzem "zasrany PiS rekwiruje Polakom samochody. Szykują się debile do wojny" czujecie?
Czy ten ktoś nie zna prawa? Widać nie
Czy ten ktoś nie czai że gdyby u sterów było PO to tez by dostał taki list w sytuacji jaką mamy? Chyba ze jakby bylo PO to by mu nie przeszkadzało, bo może dla niego to swoi.
Ten ktoś sieje ferment i dzieli ludzi.
Ale nie rozumiem tego bo ma zbyt ciasny umysł. Tudzież jest opłacany.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”