Działania wojenne

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 10 lut 2019, 16:10

Jak zwykle zawsze w centrum uwagi musi być nie kto inny jak Rosja. Otóż niemieckie media twierdzą - opierając się na rzekomo sprawdzonych informacjach z zachodnich raportów wywiadowczych - , że Rosjanie rozmieszczają pociski samosterujące w strategicznych punktach, tak aby bez problemu mogły one dosięgnąć celów w zachodniej Europie. Dokładnie mowa o czterech batalionach wyposażonych w wyrzutnie rakiet balistycznych SSC8. SSC8 to pocisk samosterujący parametrami zbliżony do zdalnej rakiety manewrującej systemu ISKANDER. Może być wyposażony zarówno w głowice konwencjonalne, jak i jądrowe.

Co prawda nie od dziś Rosja mieszana jest w różnego rodzaju spiski wojenne, jednakże po sytuacji na Ukrainie wszystkiego możemy się spodziewać.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsImg2
Obrazek
CYKLOP

ndz 10 lut 2019, 20:19

Rosja zawsze dąży do gotowości zbrojeniowej . Ciągła walka o rozwój i przywództwo militarne .
Wcale mnie takie ich zachowanie nie dziwi w stosunku do sytuacji która ostatnio występuje w europie czy USA .
Naturalne zabezpieczenie na wypadek W . Nie wiadomo co z tego gówna europejskiego wyniknie . Połączenie napływu islamu , imigrantów w połączeniu z kryzysem europejskim może mieć niepożądane skutki. Mam nadzieję że fala islamskiego gówna naszego kraju nie zaleje.
Romeo

wt 12 lut 2019, 23:28

wszystkiego trzeba się spodziewać ,akurat ja nie jestem zwolennikiem teorii ,że zaatakuje nas wojsko federacji Władka Putina ,wiadomo wszem i wobec to po prostu następstwa stacjonujących u nas wojsk USA ,dla tego podoba mi sie ostatnie zakupy MON , uważam za świetny pomysł artyleria to podstawa, a w dodatku jeszcze mobilna to bardzo potężna moc uderzeniowa ,dobrze skoordynowana potrafi zmieść nie jedną dywizję a w dodatku mobilna zrobi z wroga mielone . https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/4335 ... tnia-umowa
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

śr 13 lut 2019, 00:15

Szkoda tylko, że bez offsetu i transferu technologii. No ale lepszy rydz niż nic.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”