Drastyczne zmiany pogodowe

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 22 kwie 2019, 21:16

Przyszło nam żyć w cholernie ciekawych czasach, także ze względu na anomalie pogodowe. Proponuję wrzucać ostrzeżenia meteorologiczne które mogą mieć istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo.
Link jest dedykowany pod województwo lubelskie jednak może dotyczyć także i reszty...
https://fanipogody.pl/pogoda-lubelskie- ... ze-pogoda/
Na aplikacji Windy już widać porywy wiatru wiejącego znad Libii w stronę Włoch.
Obrazek
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 23 kwie 2019, 07:31

Mnie niepokoi susza jaka się wytworzyła, wczoraj przechodziłem przez parę strumyków, normalnie na wiosnę powinienem tonąć w bagnie przy brzegu, a jeden krok i jestem na drugim brzegu... W lesie suche wszystko tak, że strach zapalniczkę w kieszeni trzymać :lol:

Nie wiem czy to tylko u nas, czy na większym obszarze kraju też tak sucho jest?
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 23 kwie 2019, 08:48

Nie tylko u nas. Sławek też o to pytał, czy u nas tak sucho jak u niego... Bieda z wodą będzie w tym roku. Trzeba się zabezpieczyć w co się da żeby ogródek przetrwał.
Obrazek
Romeo

wt 23 kwie 2019, 20:48

U mnie też sucho ,ostatnio popadało w pierwszy dzień świąt ale to jak by ksiądz kropidłem ,obserwuje prognozę pogody i nadają burze w piątek ,zobaczymy ....
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

śr 24 kwie 2019, 08:09

W pomorskim już pokazywano burze piaskowe (teraz w TV). Obowiązuje także trzeci stopień zagrożenia pożarowego dla całego kraju.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 01 sie 2019, 06:58

Na świecie pożary rosyjskiej tundry, pożary na Grenlandii i w północnej Alasce. Coraz gorzej z tą temperaturą. U nas ziemniaki kosztują już niebotyczne sumy i to zwykle jakieś zagraniczne niezjadliwe ziemniakopodobne wyroby. Na polach polskich rolników zdążyły się nawet ugotować! Trudno więc się dziwić cenom. Będziemy mieć problemy z żywnością do której przywykliśmy. Rośliny doniczkowe które trzymam na oknie, zostały poparzone przez słońce za pośrednictwem szyby właśnie. Sąsiedzi posiadający szklarnie mają je opryskane białą farbą (szyby) aby ilość światła była ograniczona. Trzeba szukać rozwiązań na ile można.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 13 lut 2022, 08:14

Modele pogodowe wskazują na możliwość wystąpienia wiatrów o prędkości powyżej 120km/h w Polsce. Już w tym tygodniu...
https://fanipogody.pl/wichury-i-wiatr-1 ... zy-wiatru/
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

wt 21 lut 2023, 00:18

No ostatnimi czasy wichury dają się we znaki. Tak to wyglądało u Nas w PL 18-stego lutego 2023.

zrzut18-02.jpg

Nas też dopadło. Chociaż energia powróciła w kilka godzin, to do tego czasu dzielnie ratował Nas agregat i awaryjne żarówki z wbudowanym akumulatorem, który wystarcza na około 4 godziny świecenia. Swoją drogą teraz jak patrzę, to sytuacja wygląda już zdecydowanie lepiej.

zrzut20-02.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

wt 21 lut 2023, 05:50

Planeta juz od kilku(nastu) lat wykazuje zmiany klimatyczne mozliwe do zaobserwowania dla przecietnego zjadacza chleba.
Temperatura rosnie, lod sie topi, slona woda w morzach i oceanach sie rozciencza, przez co pojawia sie obawa o spowolnienie lub wrecz zatrzymanie cyklu termohalinowego. Jeszcze troche i okaze sie, ze rosliny z naszego regionu nie beda w stanie sie tu utrzymac z powodu temperatury i nawodnienia.

Obserwowane obecnie zjawiska pogodowe, ktore nie wystepowaly na tym obszarze za czasow mojego dziecinstwa, to tylko jedna z manifestacji zmian klimatycznych. Ta latwiejsza do zaobserwowania.

Planeta nam sie konczy.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

wt 21 lut 2023, 10:13

Że się zmiania to nie ma wątpliwości. Wir polarny się rozsypał więc nie ma co nas chronić przed spływem zimnych mas z bieguna. Więc nie ma się co dziwić, że wpadają języki zimna. Mieliśmy do tej pory farta bo głównie amerykanie i wschód dystawały popalić. W Indiach i Pakistanie były masakry temperaturowe ale gdyby to trafiło na naszą krainę to i my mielibyśmy - 40 aż do morza Śródziemne go. Podobnie jak będzie latem... Nie wiem jak Wy ale obserwacja biegonow mówią zupełnie coś innego niż mam wciskają. Pokrywa lodowa rośnie, emisja ciepła w kosmos rośnie, v temperatury spadają od lat, średnia leci grubo od paru lat w 2015 był główny wrzask ma podnoszenie temperatury i ocieplenie ale obserwacja mówi inaczej ⬇️




To predzej zapowiada mała epokę lodowcowa a nie Karaiby nad Bałtykiem. Dla mnie jest pewne, że wszystkie komputerowego modele pogodowy można sobie wsadzić w buty...
Screenshot_20230219_111807_com.twitter.android.jpg
Zobaczcie co dzieje się w Afryce :

https://twitter.com/Emmerson_Potash/sta ... JDZTg&s=19
20230221_102220.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”