Drastyczne zmiany pogodowe

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1167
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 26 lut 2023, 23:32

No rzeczywiście coś tam sypało. Widać po autach. Przed zrobieniem screena fadroma jechała.


https://www.skylinewebcams.com/pl/webca ... north.html


230226-2330.jpg

Zrzut 3 dni temu.

230223-1348.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pn 27 lut 2023, 05:40

West_End pisze:
ndz 26 lut 2023, 22:36
Teraz mamy satelitarny (radarowy) rekord jednorazowego opadu śniegu na Grenlandii
Przypomne, ze na objetosc pokrywy lodowej, na jej przyrosty i ubytki, jednorazowe rekordy maja niewielki wplyw. Istotny jest bilans miedzy roczna suma opadu a roczna predkoscia topnienia. Wychodzi dodatnio - lodowce sie tworza. Wychodzi ujemnie - zanikaja.

A na tych autkach to faktycznie opad po wuju widze. Na moje oko tak do pol metra bialego-miekkiego spadlo. Przepraszam, ale na rekord to mi jakos nie pasuje.

Tak dla upewnienia sie:
West, ja do tej porybtraktowalem watek w kategoriach ironii oraz humoru. Jesli Twoim przekonaniem na powaznie jest, ze ocieplenie klimatu to jakies korpo-globalne-spiski tudziez inna proba zastraszenia populacji, to ja bardzo przepraszam ze robilem beke. Moja obserwacja oraz wiekszosciowo dosyepne zrodla informacji sklaniaja mnie do przekonania, ze klimat rzeczywiscie nam sie zmienia. Bede juz wiec siedzial cichutko i nie bede trollowal tego watku.
Pozdrowiska (nomen-omen) cieplutkie 😁
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

pn 27 lut 2023, 23:56

A Ty napewno zrozumiałeś co napisałem? :lol: to że ktoś chce ukręcić lody korzystając ze zmian jakie zachodzą to mniej więcej tak jak w Egipcie gdy kapłani wiedząc, że wystąpi zaćmienie obwieszczali ze mało darów gawiedź przyniosła więc będzie srogi gniew wszystkich bogów i należy się dodatkowo zrzucić :lol:

Zmiany jakie widzimy zachodzą ale co my jako ludzie do tego mamy? Ano wielkie g... no chyba że ktoś logicznie wytłumaczy co takiego zrobiliśmy, że golfsztrom oraz inne prądu oceaniczne zmieniają kierunki pływów co prowadzi chociażby do rozpadu, zaniku wiru polarnego w sposób kompletnie nieprzewidywalny. Jak nie ma wiru trzymającego w ryzach mrozy biegunów to mamy to o mamy...

Gdzie Ty tu widzisz teorie spiskowe? Ja widzę zmiany i próbę ich wykorzystania do własnych celów... Kasa misiu kasa 😛 bo czym innym są "obligacje węglowe" 🤣

I taka ciekawostka o ilości lodu na biegunach
2003 /2023
20230228_001736.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

wt 28 lut 2023, 04:46

West_End pisze:
pn 27 lut 2023, 23:56
Zmiany jakie widzimy zachodzą ale co my jako ludzie do tego mamy? Ano wielkie g... no chyba że ktoś logicznie wytłumaczy co takiego zrobiliśmy, że golfsztrom oraz inne prądu oceaniczne zmieniają kierunki
Znaczy, ze klimat zmienia sie tak sam z siebie? Ze gdyby czlowiek nie uwalnial uwiezionego w paliwach kopalnych przez miliony lat wegla i siarki do atmosfery w tempie ekspresowym w ciagu ostatnich 100 lat, to planetka i tak poszlaby w "dobra zmiane"?
OK. Twoj poglad. Moge miec inne zdanie.

Odnosnie Golfsztromu - zaswiergotalem o cyklu termohalinowym. Zmiana zasolenia wody wynikajaca z roztopienia sie czesci lodu. Samo sie nie stalo. Moje zdanie dla odmiany.
A! I te prady nie zmieniaja kierunkow. One sie zatrzymuja. Znaczy - te napedzane w/w cyklem. Czyli spowolnieniu ulega dystrybucja ciepla na planecie - wiec przy rowniku temperaturka bedzie rosla, przy biegunach bedzie malala. Mile dla zycia strefy umiarkowane beda sie zmniejszaly na obu polkulach. A potem... A cholera wie. Za durny jestem w te klocki a dawno nic w temacie nie czytalem ani nie ogladalem.
Tak czy siak - "naukowa propaganda" mowi, ze dzialalnosc czlowieka jakis tam drobniutenki wplyw na zmiany klimatyczne ma. A moze jestem po prostu szurem i w to wierze? W sumie to i tak bez znaczenia.

A ze przy okazji czlowieki kreca biznesy - no kreca. Te ekologoczne autka elektryczne, ktore przy braku energii ze sloneczka ladowane sa z gniazdka energia z elektrowni na gaz / wegiel /atom - toz to zadna ekologia. To tylko przeniesienie rury wydechowej w inne miejsce i dodanie strat energii (przesyl, cykl ladowanie / rozladowanie). A! I jeszcze te pierwiastki ziem rzadkich, ktore trzeba pozyskac by zbudowac nowoczesne akumulatory. Kolejny wektor biznesowy daleki od ekologii. Ze nie wspomne juz o pozniejszej utylizacji tych wszystkich bateryjek... Ekologia jak smok.
Wiec nie dosc, ze czlowieki planete psuja, to jeszcze co sprytniejsze i cyniczniejsze jednostki kreca na tym niezle lody. Tu sie zgadzam.

Nie zgadzam sie jednak z twierdzeniem, ze dzialalnosc czlowieka nie ma negatywnego wplywu na srodowisko.

OK, poklepalismy klawiszki. Wystarczy. Czas mi zakonczyc nabijanie licznika postow.
Pozdrawiam
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

wt 28 lut 2023, 09:52

Pietrow... Ktoś musi te klawisze ponabijać bo forum umrze więc się nie krępuj. 🤣💪

A co do CO2... Jakie było stężenie i temperatura dawno dawno temu? 😛 Kosmos większe
Ramzan Szimanow
Posty: 1870
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

wt 28 lut 2023, 11:06

Coś tam człowiek swojego do naturalnych cykli klimatycznych dołożył.
Tyle że nie wiemy ani ile ani jak się to odbije.
Gdzieś czytałem że teoretycznie "lada chwila" powinno się zacząć kolejne zlodowacenie.
Czy jako cywilizacja je opóźniliśmy, czy będzie głębsze?
Może jedno i drugie?
Temat jest skomplikowany, tysiące zmiennych, sprzężeń zwrotnych i zależności które ludzie dopiero odkrywają.
Oraz co gorsza szarlatani jak Al Gore przytaczają wyrwane z kontekstu i zmanipulowane dane dla politycznych i biznesowych korzyści.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

śr 01 mar 2023, 18:23

West_End pisze:
wt 28 lut 2023, 09:52
A co do CO2... Jakie było stężenie i temperatura dawno dawno temu? 😛 Kosmos większe
Prosze bardzo. Chyba zupelnym przypadkiem wlasnie o tym mowa:
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... artwic-43/
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2593
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 05 mar 2023, 08:34

Tutaj przyda się mapka, jaką West nam zabartosiakował ostatnio, która powinna dać wszystkim do myślenia. Obszar zielony ma uratować całą planetę, obniżając emisję CO² do zera. Serio? Serio kfa? Reszta świata robi dalej swoje. Czego nie rozumiesz Europejczyku? Że nas robią w balona.

IMG_20230305_083103_481.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

ndz 05 mar 2023, 09:27

To co dzieje się z Europa to akurat nie ten wątek ale pobocznie więc napiszę. Europa została skazana wtedy gdy doszła do wniosku, że utworzy stany Zjednoczone Europy. Jedwabny szlak i niejasna komitywa Niemców Francji i ruskich nie jest bez znaczenia. Twór mający być przeciwwagą dla globalnych zapędów USA. To przecież nie mogło się udać więc nie uda...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”