Drastyczne zmiany pogodowe

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

czw 23 lut 2023, 09:10

Przecież obaj wiemy że głównie chodzi o drenaż portfela i to naszego a bez siewców strachu to niemożliwe 😛a nawiązując do filmu... ciekawe jestem jak poradzą sobie wszyscy elektropozytywni zasilani w 100% z sieci gdy padną linie bo o jakieś poważnej awarii systemu nawet nie myślę 😛
Ramzan Szimanow
Posty: 1874
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 23 lut 2023, 14:12

West_End pisze:
czw 23 lut 2023, 09:10
Przecież obaj wiemy że głównie chodzi o drenaż portfela i to naszego a bez siewców strachu to niemożliwe 😛a nawiązując do filmu... ciekawe jestem jak poradzą sobie wszyscy elektropozytywni zasilani w 100% z sieci gdy padną linie bo o jakieś poważnej awarii systemu nawet nie myślę 😛
W ogóle, bo dają się straszyć globalnym ociepleniem jak średniowieczni chłopi piekłem. Czymś straszliwym ale jednak dość odległym i abstrakcyjnym.
Elektryczne autka w leasing i panele on grid.
I potem wybór czy dojechać do pracy niekoniecznie mając jak wrócić czy zasilić pompę ciepła z tego powerbanka na kółkach ( o ile producent przewidział taką opcje)

I jeszcze kolejna ciekawostka dla myślących że "Fit for 55" czy inne plany C 40 zbawią planetę, za profilem FB "Socjologia ilustrowana".

"Chociaż sugerowano, że świerszcze hodowane do spożycia przez ludzi lub zwierzęta hodowlane mogą zapewniać bardziej zrównoważoną podaż białka, w niniejszym badaniu stwierdzono, że takie wnioski będą w dużej mierze zależeć od tego, czym świerszcze są karmione i jakie systemy produkcji zwierzęcej są stosowane.
Populacje świerszczy w tym badaniu, karmione dietami opartymi na zbożach w skali mającej znaczenie ekonomiczne, wykazały niewielką poprawę PCE w porównaniu z kurczętami brojlerami karmionymi podobną dietą. ....
Nieprzetworzone i niższej jakości organiczne żywienie testowane w tym badaniu nie mogły wspierać odpowiedniego wzrostu i przetrwania populacji świerszczy.
Dlatego potencjał świerszczy do uzupełnienia globalnej podaży białka w diecie wydaje się być bardziej ograniczony niż ostatnio sugerowano."

https://journals-plos-org.translate.goo ... _tr_pto=sc
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

czw 23 lut 2023, 15:33

Nie wiem czy znacie tego gościa:
Marek Sobolewski
https://twitter.com/Marek39556099/statu ... XBqvg&s=19

Prowadzi różnego rodzaju analizy ze przytoczeniem źródeł. Tu⬆️ jest wieloletnia odnośnie opadów 🤷‍♂️ gdyby ktoś nie miał TT ⬇️
20230223_152937.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 23 lut 2023, 20:32

West_End pisze:
czw 23 lut 2023, 09:10
ciekawe jestem jak poradzą sobie wszyscy elektropozytywni zasilani w 100% z sieci gdy padną linie bo o jakieś poważnej awarii systemu nawet nie myślę 😛
To proste. Stana sie "elektronegatywni" :) :) :)

MIalem juz przedsmak takiej akcji na naszym osiedlu domkow kiedy pare lat temu poszla z dymen trafostacja. Niektorzy sasiedzi mieli "ciekawie". Na osiedlu tylko my mamy doprowadzony gaz do kuchni. Niektorzy sasiedzi zamurowali sobie piony kominowe w salonach i zrezygnowali z kominkow. Naszych sasiadow zza sciany blizniaka zaprosilismy na obiad i kolacje. U nas swiatelko szlo z akumulatorow, obiadek gotowal sie na gazie, w salonie ladnie grzala koza. Pietro podgrzewal przeplyw powietrza na klatce schodowej. Tylko na poddaszu bylo zimno. Naprawa usterki trwala 3 dni i 2 noce. Innym zaprzyjaznionym sasiadom pozyczylem kuchenke na kartusze, bo nie mieli jak przygotowac jedzonka dla malych dzieci. Tyle, ze kominek mieli, wiec nie marzli.
Ale z rozmow z sasiadami zza sciany w kilka lat po akcji widze, ze tamto zdarzenie wcale nie nauczylo ich, ze trzeba miec jakas alternatywe dla pradu. No coz... Moze przy nastepnym takim zdarzeniu nie bedziemy ich zapraszali? Moze jak im dupska przymarzna do podlogi, to nastapi proces myslenia...
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

czw 23 lut 2023, 23:59

Ja bym się nie przejmował sąsiadami... Z jakie racji... Twoja mafia? Dorośli ludzie więc co komu co w domu? Gdy projektowałem dom głównym założeniem było wykorzystanie i odzysk ciepła. Rekuperacja rekuperacją ale główny nacisk był właśnie na otwarty szyb, pod to była zaprojektowaną instalacja mn. cała klatka schodowa od dołu do góry jak u Ciebie. Efekt całości projektu taki że ogrzanie 320m2 kosztuje AKTUALNIE 1100 zł /w sezonie zimowym. Przedtem było 500 600.
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pt 24 lut 2023, 05:38

Sasiadami przejmuje sie dlatego, ze niewiele osob zyje tylko dla siebie. Wiekszosc ma jakies relacje z otoczeniem. Ja tez mam. Nie mowie, ze to sa relacje typu "przyjaciel od serca", ale jednak jakies tam sa. Z ludzmi po prostu trzeba (albo wypada?) zyc.

Szeregowke o powierzchni 105m2 ogrzewam gazem. Koszty trudno mi wyszacowac. Pogoda ma znaczenie, a jest dosc dzika na przestrzeni lat, wiec i w oplatach trudno szukac stabilnosci. Dochodzi tez ogrzewanie CWU tym samym kociolkiem. Generalnie nie przekroczylem w zimie 360 PLN a w lecie 70 PLN.
Ale z cala pewnoscia opalany drewnem piecyk ladnie pomaga przy nizszych temperaturach, a przy tym robi dobrze na glowe.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1167
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pt 24 lut 2023, 07:59

Pietrow pisze:
pt 24 lut 2023, 05:38
Ale z cala pewnoscia opalany drewnem piecyk ladnie pomaga przy nizszych temperaturach, a przy tym robi dobrze na glowe.
Dlatego właśnie jestem za tym, aby nawet w mieszkaniach wygospodarować trochę miejsca na biokominek. Widok samego płomienia w chłodne dni podnosi morale i osobiście uważam, że pełni również podobną funkcję co stół - zbliża do siebie ludzi.
Obrazek
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

pt 24 lut 2023, 17:44

BowHunter pisze:
pt 24 lut 2023, 07:59
Dlatego właśnie jestem za tym, aby nawet w mieszkaniach wygospodarować trochę miejsca na biokominek. Widok samego płomienia w chłodne dni podnosi morale i osobiście uważam, że pełni również podobną funkcję co stół - zbliża do siebie ludzi.
Absolutnie i zdecydowanie TAK!
Jak nie ma opcji na normalny kominek, to biokominek z zapasem izopropanolu (wychodzi taniej niz bioetanol a przy tym nie brudzi rak gorzkim posmakiem trudnym do zmycia) jest moim zdaniem bardzo rozsadnym srodkiem ratunkowym. A do tego tez fajnym miejscem na posiedzenie przy plomyku. To jest lepsze od TV.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2595
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 25 lut 2023, 14:46

Offtop: od TV jest lepsze akwarium. Emocje i zachwyty na poziomie.
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

ndz 26 lut 2023, 22:36

Teraz mamy satelitarny (radarowy) rekord jednorazowego opadu śniegu na Grenlandii -o tym nie będzie ani słowa ale latem będzieciemy mieć mocno nagłośnione rekordowe "radarowe" topnienie śniegu na Grenlandii. 🤣

https://twitter.com/Climate_Earth20/sta ... vT8Xg&s=19
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”