Obrona przed atakiem

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
ODPOWIEDZ
Romeo

pn 14 wrz 2020, 20:06

Zlot za nami , wczoraj wróciłem do domu , rano odpalam tel ,robie mój poranny rytuał jak zawsze, patrzę a tam propozycja na YT , aż sie uśmiechnąłem i stwierdziłem ,że jednak na zlocie telefony do gara , propozycja moja na YT filmik o temacie " Dla czego bedziesz pocięty broniąc sie przed atakiem przy użyciu noża "
Filmik wrzucę poniżej , ale pokrótce streszczę filmik dla tych co nie znają angielskiego w stopniu aby zrozumieć co mówi ,chłopak który omawia trenował aikido i niestety dopadło go wypalenie ,postanowił coś zmienić i zaczął trenować MMA coś w bardziej full kontakt , no ale do rzeczy ,omawia obronę przed nożem , i w tym co mówi jest część co ja mówiłem , nie ma praktycznie obrony przed tym , jeśli możemy uciec to uciekamy , jeśli jesteśmy w sytuacji pod ścianą walczymy o życie , ataki nożem są szybkie i prawie nie widoczne a zazwyczaj z ukrycia i znienacka najczęściej od tyłu ,przy odpowiednich ruchach nie wyjdziemy ze starcia bez szwanku ,na filmiku pokazani są zawodowcy i totalna ściema ,myślę że łatwo to dostrzec , podsumowując ,chronimy ważne części ciała , tkani miękkie i odkryte gdzie możemy być bardzo mocno zranieni jeśli już dojdzie do starcia ,w przeciwnym razie zaleca się wycofanie na z góry upatrzoną pozycję ...
https://www.youtube.com/watch?v=hNOaAZk4nDI
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 17 wrz 2020, 14:54

Prawda. Nie mogę znaleźć jednego filmu gdzie napastnik z nożem był tak zdeterminowany, naćpany że policjant uciekając a raczej zachowując dystans bo tak są szkoleni ledwo uszedł z życiem sam używając broni palnej. Wstawię podobną sytuację gdzie atakujący dużo szybciej padł niż w tamtym przypadku. To tak nie jest że pada się od strzału. Chyba że centralnie strzał w głowę. A tak to napastnik dostając kule i tak ma te kilka sekund by dalej prowadzić atak.

https://www.liveleak.com/view?t=aTTjr_1594760033
Romeo

czw 17 wrz 2020, 15:12

Dobrze naliczyłem 11 czy 12 mu posłał kul , tak jak mówiłem na zlocie ,to nie jest zwyczajna codzienna sytuacja kiedy ktoś mierzy do nas z broni lub grozi nożem , nie zaleca się, jesli nie musisz ciągania się z takim napastnikiem , sytuacja w polsce wygląda inaczej
https://www.youtube.com/watch?v=yC6KORnLmFA
Policjanci w Polsce pobici ,sytuacja z przed kilku dni , samemu można dojść do wniosków ,oceńcie sami .
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 18 wrz 2020, 06:56

Brakuje w tym filmie żeby się rozeznać jak wyglądała od początku sytuacja. Może po prostu rutyna i niespodziewanie że gość wyskoczy z łapami.
CYKLOP

pt 18 wrz 2020, 08:37

Wina jest zawsze po obu stronach . Żyłka komuś z emocji puściła i poszło dalej .Fizyczny upust emocji.
Realia . Ktoś się nie bał systemu :lol: :lol: :lol:
A co do ataku noży to norma w moim regionie . W końcu scyzoryki :lol: :lol: :lol:
Wystarczy mieć oczy otwarte szeroko i brać wszystko pod uwagę . ;)
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 18 wrz 2020, 11:48

Wiesz no. Dziesiątki interwencji. Ktoś tam przyjmnie mandat lub nie. Coś pokrzyczy ale nie atakuje. Dlatego tak piszę o rutynie. A tutaj kogoś poniosło i stało się jak stało. Czyli policja już z góry musiałaby podchodzić do każdego jakiego potencjalnego uzbrojonego napastnika i tak mniej więcej jest w stanach bo tam prawdopodobieństwo że ktoś ma klamkę jest dużo wyższe niż u nas. A policja, no cóż. Jest od respektowania prawa którego sama sobie nie wymyśla. Wiadomo zdarzają się patologie no ale gdzie się nie zdarzają. W każdej grupie jest jakaś czarna owca.
Romeo

pt 18 wrz 2020, 12:00

Policja została wezwana ,bo jakaś osoba została pobita , i niestety podczas wykonywania czynności ,policjanci zostali zaatakowani , niestety gabarytowo napastnicy przewyższali policję , mówiłem o słabym wyszkoleniu policji z tego zakresu ,przykro ale taka jest prawda, policjantka o posturze gimnazjalisty nie da rady sprostać facetowi który waży ponad 100kg choć by posiadła wiedzę wszystkich sztuk walk świata ....
Awatar użytkownika
Wyngoshelektryczny
Posty: 272
Rejestracja: wt 04 gru 2018, 12:02
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pt 18 wrz 2020, 12:56

,przykro ale taka jest prawda, policjantka o posturze gimnazjalisty nie da rady sprostać facetowi który waży ponad 100kg choć by posiadła wiedzę wszystkich sztuk walk świata ....
No taka prawda. Przecież nawet zawodnicy w ringu ustawiają się z sobą wagowo.
mówiłem o słabym wyszkoleniu policji z tego zakresu
Mam takie mieszane uczucia pod tym względem bo mają sprzęt i mogli by go użyć. Ale potem problemy. Ból dupy o brutalności policji. Tak to mniej więcej widzę. Film "O policja została pobita co za....." lub przy innym przebiegu wydarzeń "Brutalna policja pobiła pana wieśka a taki dobry był i dzień dobry mówił". Oczywiście też zdarzają się patologie jak mówiłem ale to nie żaden powód by wszystkich wrzucać do jednego worka.

Edit: Dokładnie chodzi mi o to że do takiej zgrai ludzi i przy takim zgłoszeniu od razu na dystans z bronią. No choćby z taserem i się ubezpieczać. No ale jaki byłby wydźwięk społeczeństwa.
Romeo

pt 18 wrz 2020, 15:46

Już pomijając tu całą akcję z policją i w ogóle , znieczulica uliczna jest taka ,że jak dasz w mordę policjantowi to jesteś gość ,takie myślenie często przoduje w zamian zdroworozsądkowego przemyslenia sytuacji , że pijany nie zwalnia go to z konsekwencji które trzeba potem ponieść , sytuacja jest inna kiedy dwóch zwykłych ludzi złapie sie na ulicy ,wtedy nie ma sensacji ,dali sobie po razie i tyle ...
CYKLOP

sob 19 wrz 2020, 12:48

Moi mili . Ćwiczymy odruchy bezwarunkowe instynktownie .
Każdy atak może nas w życiu spotkać . Wiem bo kilka na własnej dupie odczułem . ;)
I nie wieżę w to że mnie nie spotka w realnym świecie. Kij , nóż , sztacheta . but , głowa , pistolet i wiele innych ......
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”