Przyszłość

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1151
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 08 sty 2022, 02:37

Nie wiem nawet jak zacząć. Z jednej strony to co niesie technologia napawa dumą i ciekawością jednocześnie, jak bardzo człowiek rozwinął się i jak niesamowite rzeczy jest w stanie tworzyć. Z drugiej jednak strony z tyłu głowy wciąż mam obraz - być może spaczony przez hollywoodzką wizję - maszyn sprzymierzonych przeciwko ludzkości.

Bohaterką poniższych filmów jest Ameca. Jej twórcą jest brytyjska firma Engineered Arts. W tym roku na targach CES 2022 odbyła się jej pełna prezentacja. Wcześniej (2018) mieliśmy także nietuzinkowy pokaz możliwości Sophii, którą wyprodukowała firma Hanson Robotics z Hongkongu. Przemawiała Ona wtedy w trakcie szczytu AI for GOOD Global Summit. Następnie wystąpiła w wywiadach dla kilku platform. Tesla także rozpoczęła prace nad Teslabotem. Jest także jeszcze Boston Dynamics.

Powtarzałem już wielokrotnie, że postępu nie da się zatrzymać. Możemy próbować go spowolnić, ale w końcu i tak nadejdzie. Zastanawiam się tylko, czy w tym całym planie postępowym znajdzie się miejsce dla zwykłego człowieka.


https://www.youtube.com/watch?v=OzPGj26P0D4

https://www.youtube.com/watch?v=vIzSTz0uF_s
Obrazek

Tagi:
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

sob 08 sty 2022, 05:24

Mnie przerazaja nieco maszynki od Boston Dynamics. Ich zdolnosci przemieszczania sie czynia z nich idealne platformy do przenoszenua lekkiego (wagowo) uzbrojenia.
Jasne - sa to tez doskonale maszynki do przeroznych akcji ratowniczych. Tyle ze ludzkosc w swojej glupocie od poczatku swojego istnienia szukala ofensywnych zastosowan dla kamykow, rzemykow i patykow.

Inna rzecz, ze przy obecnym poziomie inteligencji spoleczenstwa skutecznym srodkiem ataku okazuja sie nawet durne boty wysylajaca wiadomosci z OLX. Coz... Jaki cel, taki atak.

A z pozytywnych zastosowan robotow: tego "przyglupka" mialem okazje spotkac osobiscie: https://www.youtube.com/watch?v=Zi9oVoKPfzo
Maszynka siedzi sobie na parterze Tokyo Tower i zagaduje do zwiedzajacych - niestety tylko w lokalnym narzeczu. Jest bardziej smieszna niz przerazajaca. Japonskie dzieciaki bardzo garna sie to tego robocika.
Ostatnio zmieniony ndz 09 sty 2022, 20:05 przez Pietrow, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 357
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

ndz 09 sty 2022, 18:21

Roboty to rozwiązanie bardzo dużej ilości problemów na każdej płaszczyźnie i pewnie jeszcze za naszego życia się o tym przekonamy,ja nie mam czarnych wizji,a widzę bardzo dużo miejsc gdzie można jeszcze bardziej usprawnić nam życie i bardzo czekam na rozwój tej technologii,a jeszcze bardziej czekam na egzoszkielety powszechne dla ludzi które będą nas mocno wspomagać. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”