Co się dzieje na Ukrainie

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

śr 02 mar 2022, 20:42

Pardon... Nie kupuje takiej antykoncepcji.
Ale skoro Tobie ona pasuje i czujesz sie z nia dobrze, to ja jestem caly szczesliwy.

Tylko z tym uderzeniem meteoru to wcale nie taka calkiem bzdura. Spora populacja dinozaurow wymarla w gwaltowny sposob wlasnie dlatego, ze nie patrzyly w niebo.

A o chipach to ja pisalem. Tak calkiem sam od siebie. Taki mam styl pisania, ze czesciej pieprze 3 po 3 wokol tematu, niz jade konkretem. To takie moje cwiczenie mozgu. Przeciw Altzhaimerowi. I tu wcale nie zartuje.
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 03 mar 2022, 07:09

Wrócę do wypowiedzi 223REM. Wczoraj znalazłem... https://www.reuters.com/business/health ... 022-02-23/
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

czw 03 mar 2022, 09:03

A ludziom się wydaje, że pandemia się skończyła 🤪 akurat.. Przegrupowuja siły
223REM
Posty: 18
Rejestracja: pt 29 paź 2021, 17:41

czw 03 mar 2022, 09:23

West_End pisze:
śr 02 mar 2022, 23:07
Uuuu a u nas jaka wojna się zapowiada 🤯

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Latwie ... 89410.html
Ciekawe co oznacza "odpowiednio umotywowany wniosek"? Oby nie oznaczało to powrotu do uznaniowości policji, znając obecną ekipę rządzącą jest to niestety prawdopodobne. Nie jest też jasne, co się stanie z obecnymi pozwoleniami. Do tego wraca absurdalny temat pojemności magazynków i nowe kategorie pozwoleń. Będzie gorzej i trudniej.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 08:05

Wrzucam tutaj, aby wątków nie mnożyć. A artykuł odnosi się do wojny na Ukrainie. Jak sam tytuł donosi, rosjanie powiesili przed budynkiem sądu Ukrainkę, za wypowiedzenie słów, że tu jest Ukraina. Jak chcecie to nazwać, tak nazywajcie. Mam na myśli jedynie, że wojna przynosi hm "rozwiązania", od jakich odwykliśmy. Trzeba uważać na to co się mówi i robi. Wojna i jej prawa. Tak po prostu już jest...
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/zbrodn ... ow/195d3f0
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

sob 22 paź 2022, 11:19

"wojna zmienia perspektywę w 5 minut" cytując pewną rwę męska. Codziennie rano mam sporo czasu aby poczytać co się aktualne dzieje na świecie i info zabija po kolei każdą teorie spiskową 😛 faktem jest ze taką zadymą można przykryć i skutecznie maskować każde nieudactwo, celową działalność zmierzająca w wyznaczonym kierunku oraz przepchnąć legislacyjnie co się będzie chciało. Myślę, że do tego właśnie była potrzebna ta wojna 🤬⬇️
signal-2022-10-22-09-16-19-624.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2579
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

ndz 03 wrz 2023, 09:47

Mało śledzę wiadomości, jednak ostatnio wpadło mi w oko, co Ruscy obwieścili. Otóż ataki dronów ukraińskich nie były by możliwe do wykonania z taką dokładnością i ja takim dystansie, gdyby nie wsparcie krajów NATO. Tym samym Rosjanie sugerują, że mają pełne podstawy do wojny z tymi krajami (jak tam Wasze piwniczki?). Rozpęta się to piekło czy nie? Nastawiam się na tak, mając nadzieję że jednak nie. Słowa w polityce mogą być różne, liczą się czyny. Nie obserwuję jednak posunięć kacapów. Ktoś coś więcej zgłębił?
Obrazek
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 512
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

ndz 03 wrz 2023, 11:20

1411 pisze:
ndz 03 wrz 2023, 09:47
[...]Rozpęta się to piekło czy nie? Nastawiam się na tak, mając nadzieję że jednak nie. Słowa w polityce mogą być różne, liczą się czyny. Nie obserwuję jednak posunięć kacapów. Ktoś coś więcej zgłębił?
No cóż, na atomowym zegarze zagłady mamy 23:58:30. Od 1947 roku od kiedy zaczęto go prowadzić jeszcze nie byliśmy tak blisko 0:00...
Teorii może być wiele ale o wszystkim może zadecydować przypadek, pomyłka w osądzie, odruch - i "po ptokach"...
Wszystko może pójść punktowo albo wielowymiarowo - będzie źle albo bardzo źle. Wtedy przydadzą się piwniczki a przede wszystkim umiejętności...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar_zag%C5%82ady
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
Buła
Posty: 326
Rejestracja: śr 10 lis 2021, 12:49
Kontakt:

wt 05 wrz 2023, 21:01

1411 pisze:
ndz 03 wrz 2023, 09:47
Mało śledzę wiadomości, jednak ostatnio wpadło mi w oko, co Ruscy obwieścili. Otóż ataki dronów ukraińskich nie były by możliwe do wykonania z taką dokładnością i ja takim dystansie, gdyby nie wsparcie krajów NATO. Tym samym Rosjanie sugerują, że mają pełne podstawy do wojny z tymi krajami (jak tam Wasze piwniczki?). Rozpęta się to piekło czy nie? Nastawiam się na tak, mając nadzieję że jednak nie. Słowa w polityce mogą być różne, liczą się czyny. Nie obserwuję jednak posunięć kacapów. Ktoś coś więcej zgłębił?
Nie zaatakują. Przynajmniej na razie. Nie są zagrożeni w żaden sposób. Wojna chyli się ku przełomowi i niedługo nastąpi zmiana :( Może tylko przejściowy pat. UA rozegrało to najgorzej jak tylko się dało, atak w pełnej skali był w ich sytuacji najgorszym możliwym manewrem. Czas grał na ich korzyść. Obrona pozwoliła by go zyskać i zachować żołnierzy przy życiu. FR pewnie zaciera rączki że im przeciwnik daje się wyrzynać. UA stracą w końcu jedyny zasób którego im nie uzupełnimy - siłę żywą. Pewnie będą jeszcze jakieś medialne "sukcesy", "zwycięstwa moralne" i inne bzdury ale obawiam się że wynik może być już tylko jeden. Wojna sprowadziła się finalnie do wymiany zasobów. No chyba że nastąpi skuteczny zamach stanu lub wojna domowa bądź inna na 2-gim froncie. Ale na to się raczej nie zanosi.
Jeszcze nie ABC, ale starczy po prostu pełna mobilizacja np. po zmasowanych "terrorystycznych atakach UA na ludność cywilną Moskwy" itp. Jak by to nie starczyło (nie wiem jakim cudem ale jeśli) to dalsza eskalajca będzie ABC. FR nie maja juz wyboru. Jak się cofnie to może równie dobrze oddać teren Chińczykom itp. To byłby ich koniec. Ale ruskie mają taką naturę że prędzej zabiorą wszystkich ze sobą do piekła niż się poddadzą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”