Co się dzieje na Ukrainie

Informacje dotyczące zdarzeń na świecie, zagrożenia, sytuacje kryzysowe
ODPOWIEDZ
Pietrow
Posty: 594
Rejestracja: pt 15 paź 2021, 06:34
Kontakt:

czw 24 lut 2022, 05:50

SŁAWEK pisze:
sob 19 lut 2022, 15:12
Wszyscy, ale to wszyscy mówią - będzie wojna Rosja, Ukraina. Wywiad amerykański stwierdził, wojna wybuchnie 16 lutego. Pudło. Teraz Departament Stanu USA twierdzi, wojna tuż tuż. Angole aż nogami przedeptują, wojna im pasuje. Wszystkim pasuje oprócz bezpośrednio zainteresowanych.
Zimny czekista Putin (za Michalkiewiczem), mimo oczekiwań rozgrywających tego świata, Ukrainy zaatakować nie chce. A to świnia !
No to mamy granat w szambie.

I jak tam, Panie @SLAWEK? Powiesz "Soreczki chlopaki, nie mialem racji"?
Zeby byc soba, trzeba wiedziec kim sie jest.
Ramzan Szimanow
Posty: 1834
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

czw 24 lut 2022, 11:33

I teraz pytanie kogo to szambo poza Ukrainą opluska. Jak w banku mamy z 2 mln kolejnych uchodźców z tego kraju.
Możliwe że dalszą zapaść tego kraju do poziomu bandyckiego grajdołka w typie obecnej Libii. W naszym sądziedztwie.
Pomijam tu możliwość dalszego rozlania się tej wojny na kolejne kraje.
W tym nasz....
Awatar użytkownika
mar_kow
Posty: 498
Rejestracja: wt 21 gru 2021, 08:04
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

czw 24 lut 2022, 12:02

Nas szambo obryzga zdrowo... Na pewno jednak jak to zwykle bywa w tym szambie znajdą się tacy co zyskają. Wraz z uchodźcami przybędzie nielegalnej broni, "zielonych ludzików".
No i mur z tym co przepowiedział Ferdek Kiepski trzeba będzie pociągnąć na całej długości wschodniej granicy...
Broń to narzędzie, to człowiek odpowiada za swoje czyny...
Awatar użytkownika
SilesiaSurvival
Posty: 1067
Rejestracja: pt 12 lis 2021, 20:56
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice / Warszawa
Kontakt:

czw 24 lut 2022, 19:09

Cześć!

Za uderzenie aeromobilne pod Kijowem, no jestem pod sporym wrażeniem. Nie spodziewałem się tego, i na taką skale.

Pytanie tylko jeżeli chodzi o ten operacyjny manewr:
1.Działają na połączenie? Czyli wraz z uderzeniem powietrzno-lądowym idzie druga operacja lądowa. Łącza się na lotnisku idą dalej.
2.Czy zajmują lotnisko , i czekają na posiłki na lotnisku.

Zdziwili mnie, szkoda że na Naszą niekorzyść………

Pozdrawiam
~Bart
„Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga” Perykles

Silesia Survival : zapraszam pod tą samą nazwą na YT , FB , IG oraz TT
[email protected]
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 24 lut 2022, 20:50

To szambo chyba właśnie Ramzan opisał w Doktrynie kontrolowanego chaosu. Mając tak podzielone społeczeństwo (o bzdury), łatwo będzie zrobić jakąś ruchawkę. Myślałem do tej pory, że to się nie rozleje za bardzo, jednak się już trochę bardziej niż przypuszczałem rozlało... Wciąż jednak wydaje mi się, że nas nie pochłonie - i tu nie wiem, czy to aby nie myślenie życzeniowe w moim własnym wykonaniu... Wracając jednak do kontrolowanego chaosu, to brzmi realnie bardzo. I po kosztach.

Cholernie ważne!
Jeśli posiadacie zdjęcia, filmiki, cokolwiek, co dotyczy działań naszego wojska, pod żadnym pozorem nie udostępniajcie tego ani na forum, ani w mediach społecznościowych.
Pomijając kwestię wywiadu i kontrwywiadu, nie pomagajmy wrogom poprzez własną niefrasobliwość.
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

czw 24 lut 2022, 21:33

W życiu nie widziałem takiego zagęszczenia samolotów wojskowych na naszym niebie. Obecnie 3 stratotankery na pętlach Kraków Rumunia i na okrągło lądują transportowce wojskowe. Wszystkie walą otwartym transponderem aby było je widać 😬

jpdle tak sobie myślę że mieliśmy fuksa z tym wejściem do nato na miarę 6 w totku bo w poniedziałek pewnie już nasze dzieciaki musiałyby uczyć się ruskiego w szkole 🤦‍♂️
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

sob 26 lut 2022, 18:51

Osobiście nie ufam NATO, ani porozumieniom, traktatom - mieliśmy już kiedyś i nic nam nie pomogło. Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, innymi słowy, siła jaką dysponujemy (militarna, polityczna, dyplomatyczna, ekonomiczna, energetyczna itd.) jest lepsza od tej, jaką nam obiecują. A u nas tak sobie z tą siłą...
No Panowie, srodze pomyliliśmy się w swej wątpliwości co do rozwoju konfliktu...
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

sob 26 lut 2022, 19:18

Straty-Rosji.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

sob 26 lut 2022, 19:45

Te stratotankery na darmo nie latają, bo przecież nie uzupełniają paliwa na stacjach Orlenu 👊
Ramzan Szimanow
Posty: 1834
Rejestracja: czw 27 sty 2022, 10:49
Kontakt:

sob 26 lut 2022, 23:00

BowHunter pisze:
sob 26 lut 2022, 19:18
Straty-Rosji.jpg
To są rosyjskie straty podawane przez Ukraińców "ku pokrzepieniu serc".
Trzeba dodać to do czego przyznają się ruskie i podzielić przez dwa.
Powinno wyjść w okolicach realnych.
Podobnie straty ukraińskie.
Najlepiej wyciągnąć średnią z obydwu źródeł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scenariusze zagrożeń”