Płyn do kąpieli oraz odstraszacz na drażniące owady

Domowe przepisy
ODPOWIEDZ
Slovian
Posty: 32
Rejestracja: ndz 25 lip 2021, 22:59
Kontakt:

sob 31 lip 2021, 22:25

Cześć,
Dzisiaj pierwszy mój przepis na tym forum, z góry przepraszam na ilość i jakość zdjęć, ale sami rozumiecie - fotografia nie moim talentem no i oczywiście ciężko mi je robić podczas przygotowywania :lol: :lol: . Podam recepturę na płyn do kąpieli/odstraszacz na wiele drażniących owadów takich jak komary, mszyce, mole, mrówki czy nawet kleszcze. Nadaje się również do naturalnych oprysków roślin ogrodowych (zalecam pryskać jedynie te ozdobne)

Składniki (ilość na jedną kąpiel):
- 2/3 szklanki suszonych kwiatów wrotyczu
- ok. 6 szklanek wrzątku
- dodatki ziołowe do własnego wyboru (polecam bodziszek śmierdzący, pokrzywę lub korzeń łopianu)

Przygotowanie :
  • Krok 1
Mielimy kwiaty rośliny, a następnie wsypujemy rozdrobnione płatki do naczynia.
  • Krok 2
Wlewamy około 6 szklanek wrzątku do naczynia ze zmielonymi kwiatami wrotyczu, przykrywamy naczynie i czekamy 30-40 minut.
  • Krok 3
Po upływie tego czasu, bierzemy sitko, i odcedzamy napar. Na koniec, po ostygnięciu, wlewamy do szklanej butelki, czy słoja i stosujemy podczas kąpieli, nie lejąc przy tym wody do wanny lub z prysznica.

Dla osób, które mają prysznic, najlepiej wlać płyn do jakiejś misy i podmywać się gąbką namoczoną naparem. Warto by dodać jakieś dodatki, żeby ta kąpiel pomogła nam nawet pod kątem naszego ciała, np. na porost włosów. Ja gdy sprzedaje takie płyny w internecie, zawsze dosypuję jakieś dodatki poza wrotyczem.
Slovian
Posty: 32
Rejestracja: ndz 25 lip 2021, 22:59
Kontakt:

sob 31 lip 2021, 22:31

Tu podsyłam jeszcze fotki:
20210731_162012.jpg
20210731_162020.jpg
20210731_163201.jpg
20210731_165955.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tradycyjne mikstury”