Anorak z koca /projekt

Własne projekty ciuchów, pasków i co tam kto uszyje
Romeo

śr 08 kwie 2020, 11:37

Od bardzo długiego czasu szukam projektu ,aby uszyć samemu sobie ,anorak ,niedługo to sie spełni, za jakiś czas kupuję maszynę do szycia i pierwszym projektem ma być anorak ,jednak krawcem nie jestem, dla tego potrzebuję szczegółowego projektu wykrojów i wymiarów aby jakoś to przerobić na siebie ,natchniony w dodatku projektem Boldfolda ,w końcu znalazłem bardzo szczegółowy projekt i w miarę wymiarami przybliżony do moich rozmiarów ,na pewno muszę zwiększyć szerokość w barkach i objętość w klatce ,jeśli ktoś się zna to proszę o podpowiedz gdzie tych centymetrów dodać ,szył będę z drelichu o gramaturze 350g/m2 , projekt jest na koc więc jak dorwę koc to może kiedyś i uszyję z koca ale to przyszłość ...


http://www.recon2.tanto.com.pl/printvie ... 99&start=0

źródło ze strony

http://www.recon2.tanto.com.pl/viewtopic.php?t=5799
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 08 kwie 2020, 12:29

A nie masz jakiejś kurtki żeby na jej podstawie kroić, ja się wzorowałem na kurtce z bundeswery... Jeżeli chodzi o wymiary oczywiście.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

śr 08 kwie 2020, 13:25

Mam tylko mi chodzi akurat o ten projekt który wrzuciłem ,nie na podstawie mojej kurtki , na tych wykrojach są podane centymetry ,i ja bym chciał dodać kilka w barkach i kilka w klatce tylko, czy przy tym nie muszę dodać jeszcze gdzieś indziej ,bo podane wymiary są dla mnie jak najbardziej optymalne ,jednak chce się zabezpieczyć i zrobić ciut większą gdyby trzeba było pod spód jakąś dodatkową odzież założyć ..
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

śr 08 kwie 2020, 14:52

Na to pytanie Ci nie odpowiem, nie znam się, pytanie jest do krawcowej/krawca. Ja bym kupił coś taniego żeby pasowało i w/g tego kroił, podkreślę, gdybym robił sam...

Lub ew rób częściami; zrób korpus i potem sprawdź wymiary, czy komin +- pasuje Na pewno trzeba mieć luz na wszyciu rękawów, bo inaczej będzie piła pod pachami i na plecach będzie ciasna.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

śr 08 kwie 2020, 15:38

Nie no ok ,ja cię rozumiem ,tylko tu mam gotowy projekt ,który na mnie pasuje bez przerabiania wg tych podanych wymiarów ,jednak chciałbym ciut większy w razie czego ... ;)
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

sob 16 maja 2020, 11:31

Wpadło mi w oczy coś takiego, może pomoże...

link;https://blog.szyjemy.com/darmowy-progra ... kcesoriow/
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

ndz 17 maja 2020, 16:44

Sam się zacząłem zastanawiać jak zdjąć miarę i zrobić wykrój i tadam... jest możliwość zrobienia, bo wykrój to najtrudniejsza rzecz, zszyć to już nie jest problem;

wykrój.jpg

Więc srebrna taśma, duużżoo srebrnej taśmy i do dzieła :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
Romeo

czw 11 cze 2020, 17:12

Kuźwa ty świetny pomysł z ta taśmą żeby zrobic sobie manekina ...
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 22 lut 2022, 07:05

Wrzucam zaległe zdjęcia, gdyż projekt doczekał się finalizacji przez @BoldFold ale opublikować zapomnieliśmy :lol:

Grayman 1.jpg
Grayman 2.jpg
Grayman 3.jpg
Grayman 4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 22 lut 2022, 07:06

c.d.
Grayman 5.jpg
Grayman 6.jpg
Grayman 7.jpg
Grayman 8.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szycie”