Waluta wymienna "MACHNIOM"

Zestawy ucieczkowe, koncepcje tras, możliwe scenariusze
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

ndz 13 sty 2019, 19:52

Nie od dziś króluje w naszym pięknym kraju powiedzenie, że Polska to dziwny kraj, gdzie za 20zł nie załatwisz nic, a za pół litra wszystko. Idąc tym tropem sukcesywnie od jakiegoś już czasu przygotowuję taką, a raczej podobną walutę mogącą mieć niemałe znaczenie kiedy nastaną trudne czasy. Pozwólcie, że podzielę się dziś z wami moimi zapasami "płynnego pieniądza". Cały mój zestaw na obecną chwilę to 90 butelek różnych pojemności nalewek i win, a także ponad 200l itrów jeszcze nierozlanych win w beczkach.


waluta-wymienna-1.JPG
waluta-wymienna-2.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
CYKLOP

ndz 13 sty 2019, 20:33

Fajny zestaw imprezowy :D
Ja jeszcze zaproponuje do tego zestawu;
- dobrze mieć zapas zboża , jako materiał siewny lub na paszę .
- ziemniaki .
- hodowla zwierząt dobrze też wpływa na machniom .
Ogólnie dobrze jest mieć materiał na zamianę w celu zagwarantowania przetrwania.
Awatar użytkownika
Arcyszczur
Posty: 115
Rejestracja: śr 26 wrz 2018, 22:34
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

pn 14 sty 2019, 00:20

Wino psuje się z czasem. Pasteur zasłynął właśnie w walce z tym procesem.
Lepiej od razu przedestylować na winiak :P
Nigdy nie postępuj wbrew prawom przyrody i staraj się je jak najlepiej zrozumieć.

Arcy
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

pn 14 sty 2019, 01:46

Znaczy się brandy :D ? Oooo to cena pójdzie w górę :D Zamiast pół bażanta, wezmę całego od butelki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 1150
Rejestracja: pn 17 wrz 2018, 10:52
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń (Polska) / Melhus (Norwegia)
Kontakt:

czw 02 gru 2021, 19:44

No to dziś nastała taka właśnie wymiana. Za 7 butelek 0,5 litra domowego winogronowego winka dostałem Dolpimę PS390. Kompresja jest, wężyki paliwowe do wymiany i cewka do regulacji. Brakuje pokrywy cylindra i zestawu tnącego. ponadczasowy sprzęt rodzimej produkcji...

Dolpima1.jpg
Dolpima2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
seal
Posty: 148
Rejestracja: ndz 08 paź 2023, 16:06
Lokalizacja: Mazowieckie / Warszawa
Kontakt:

pn 23 paź 2023, 17:23

O, to faktycznie fajne rozwiązanie.
Co prawda poszedłbym w jakieś "oryginały" sklepowe, ale do lokalnych wymian może być faktycznie cokolwiek.

Z zalet - jako że wóda na wartości nie traci, ceny rosną w miarę równo z inflacją, a można powiedzieć - nawet zyskuje, za każdym razem gdy wprowadzają/zwiększają jakąś kolejną akcyzę.

Są jakieś limity w prawie dotyczące ilośći alkoholu który można gromadzić?

Tak, wiem :D Tytuł archeologa roku należy do mnie :D
Noszę broń - policjant jest za ciężki
West_End
Posty: 261
Rejestracja: pt 18 lut 2022, 21:11
Kontakt:

pn 23 paź 2023, 20:08

W tej kwestii to wolę magazynować cukier i drożdże ✌️jak do tego dołożę dodatki to w sumie tylko różnych nalepek by mi brakowało 🤣
Awatar użytkownika
PREPPERS_13
Posty: 355
Rejestracja: pt 09 kwie 2021, 09:27
Kontakt:

pn 23 paź 2023, 22:21

U mnie na razie czysta wódeczka sklepowa i fajki które dokupuje co jakis czas,myśle czy tez gromadzić sam tytoń ale nie wiem jak to się sprawdzi na długie leżakowanie,fajki pierwsze wagony są z 2016r bo od tamtego czasu raz w roku staram się dokupować kilkanascie wagonów.
IMG_9481.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
seal
Posty: 148
Rejestracja: ndz 08 paź 2023, 16:06
Lokalizacja: Mazowieckie / Warszawa
Kontakt:

pn 23 paź 2023, 22:26

Te fajki sie do czegos nadaja?
Nie jestem palaczem - ale slyszalem, ze nie moga lezec zbyt długo.
Dla cygar sa specjalne humidory utrzymujace odpowiedni poziom wilgoci - inaczej smakuja jak siano (tu akurat miałem porównanie)
Noszę broń - policjant jest za ciężki
BoldFold
Posty: 1414
Rejestracja: pt 07 wrz 2018, 18:14
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

wt 24 paź 2023, 09:46

Papierosy trezba mieć i trochę inaczej je pozycjonować, są takim elementem do zagajenia do nawiązania relacji. Bo papierosem możesz poczęstować i nawiązać relację, trochę załagodzić sytuację, to znana sprawa przy podróżach i działa oczywiście. Więc na zapas żeby leżakowały to chyba nie, ale w podróży warto mieć karton albo dwa w zapasie, niezależnie czy palisz czy nie.

W podobny sposób działają noże/maczety, nawet garnki na dzikich terenach, no i oczywiście słodycze/cukierki.

Musimy mieć wiedzę, że własność jest w Afryce, Azji, Ameryce Południowej inaczej rozumiana i traktowana, więc warto o tym pamiętać podróżując trochę dalej.

Jeśli chodzi o alkohole, to alembik jakiś zacny w magazynie może sobie leżeć. Póki co można trenować tak; wyciągać nim alkohol z owoców pozostałych po robieniu nalewek. Ja mam teraz np 4kg pigwy zalanej spirytusem :) To tak z litr alkoholu jest w owocach schowany.

Aby zaś zminimalizować ilość alkoholu która pozostaje w owocach przy robieniu nalewki można najpierw zasypać cukrem/miodem, potem 40% i dopiero na koniec spirit. Tylko nie zawsze da się tak zrobić :?:
Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób wszystko, co tylko chcesz...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądź przygotowany!”