Pożary świątyń w tym roku

Zestawy ucieczkowe, koncepcje tras, możliwe scenariusze
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

czw 18 kwie 2019, 07:17

Jak zapewne większość słyszała, płonęła katedra Notre Dame w Paryżu. Jak zapewne mało kto słyszał, w marcu płoną kościół Saint Sulpice oraz w tym samym czasie co pożar katedry, płonął meczet Al Aksa link Wyszukajcie wiadomości na sieci o tych zdarzeniach. Można by spytać, ale co to ma do nas? W końcu to pożary odległych budynków. Myślę że to pewien znak... I zanim mnie posądzicie o wieszcze zdolności, zastanówcie się nad religią, jej znaczeniem, jej brakiem, pustką którą ludzie "czymś" zastępują. Jeden rząd, jedna religia i tak dalej. Źle mi to pachnie, bardzo źle. Oby moje podejrzenia w łajno się zamieniły. Niepokojące wieści, nawet jeśli jedynie w roli symbolu.
Pogrzebcie w sieci, może coś wyłapiecie więcej i wysnujecie własne domysły.

Informacje o innych aktach wandalizmu i profanacjach w tym rejonie świata:
https://nczas.com/2019/04/16/plaga-atak ... tyn-video/
https://www.tvp.info/42220151/francuski ... podpalaczy
Obrazek
Romeo

wt 23 kwie 2019, 20:56

Mi też to śmierdzi podpaleniem ,ale ale ,na drugi dzień dostali tyle ojro na odbudowę ,że w 5 lat odbudują ,a jeszcze słyszałem ,że ogłaszają przetarg dla projektantów ,żeby odbudować dach i uwaga nową iglicę ,no przepraszam bardzo ale wg mnie to jeśli odbudowujemy taki zabytek takiej klasy gdzie ta iglica była symboliczna ,to odbudowujemy tak jak było pierwotnie ,a tu oni nowa iglicę chcą projektować ,więc jesli będzie nowa to ciekawe co tam na niej będą za symbole ,bo na szpicy był krzyż ,a teraz co będzie ....
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

wt 23 kwie 2019, 21:08

Są jakieś pogłoski o odbudowie jako świątyni mulitkulti turarura czyli marksizm kulturowy górą. Brzmi w ich stylu. Zobaczymy. Sama myśl że to może być prawda, jeży mi płetwę grzbietową.
Obrazek
Luki
Posty: 79
Rejestracja: ndz 23 wrz 2018, 22:12
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

śr 29 maja 2019, 22:26

A jeżeli podpalili katedrę katolicy ? Kościół na zachodzie europy umiera, może chcieli zrobić taki zryw, aby ludzie, katolicy złączyli się przeciwko wspólnemu wrogowi jakim jest islam ? No nic tak nie łączy jak taki wspólny wróg
SŁAWEK
Posty: 345
Rejestracja: czw 06 gru 2018, 20:53
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

pt 31 maja 2019, 23:32

Płonęły dwie świątynie jednocześnie, chrześcijańska i muzułmańska. Wygląda że wrogowie religii monoteistycznych podłożyli ogień. Dlaczego w takim razie nie płonęła żadna synagoga ?
Był taki stary numer. Wyrwę ci włos z głowy że nawet nie poczujesz. Przy wyrywaniu trzeba było zdzielić gościa w łeb. Czół ból od strzała a nie od wyrwanego włosa.
Katedra Notre Dame miała spłonąć żeby przyciągnąć uwagę światowej opinii publicznej a meczet Al Aksa miał spłonąć już po cichu. Coś poszło nie tak. Czas ucieka.
https://www.youtube.com/watch?v=wuDwDkYfVE4
Awatar użytkownika
1411
Posty: 2564
Rejestracja: ndz 02 wrz 2018, 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

pn 03 cze 2019, 07:23

Zastanawiałem się nad tym podpaleniem przez samych wierzących, w ramach strzału ostrzegawczego na wybudzenie ale potem usłyszałem o meczecie Al-Aksa i już bardziej się zbliżam do teorii o której pisze SŁAWEK. A jaka prawda? Tak czy owak, śmierdzi jak wszystko co umyślą możnowładcy. Z jednej strony anarchia to upadek ale i rygor to katastrofa. Wszystko musi balansować aby dało się żyć w miarę normalnie (cokolwiek to znaczy dla każdego).
A stara prawda jest zawarta w tekście Kultu - Czekając na królestwo J.H.W.H.:
"I,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają,
Robią syf i w tym syfie się tarzają.
I mówię ci, że ten, kto ma władzę,
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę.
Niezależnie, kto to będzie.
I niezależnie, skąd on będzie."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądź przygotowany!”